Küçükçekmece’de doktorlar ve hemşireye saldırı iddiası

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Küçükçekmece’de doktorlar ve hemşireye saldırı iddiası
Abone ol
KÜÇÜKÇEKMECE’de iddiaya göre kayıtlı olmadığı sağlık ocağına giden bir kişi, önüne başka bir kişinin geçtiğini öne sürerek doktor ve hemşirelere saldırdı. Şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 

KÜÇÜKÇEKMECE’de iddiaya göre kayıtlı olmadığı sağlık ocağına giden bir kişi, önüne başka bir kişinin geçtiğini öne sürerek doktor ve hemşirelere saldırdı. Şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Olay dün saat 09.30 sıralarında İnönü Mahallesi’nde bulunan 15 Nolu Aile Sağlık Merkezi’nde yaşandı. İddiaya göre sağlık merkezine gelen Hikmet Hakan Güneş, önüne başka bir kişinin geçtiğini öne sürerek doktorlarla tartışmaya başladı. Tartışma sırasında Güneş’in doktor Bilgehan Yüksel’in boynunu sıkıp parmağını kırarken diğer doktor Melda Parmaksız’a da hakaret ettiği öne sürüldü. Güneş’in hemşire Nebahat Bekçi’yi de iterek yere düşürdüğü belirtildi.

”BOĞAZIMI SIKTI, ELİMİ TUTUP KIVIRDI, KOLUMU SIKTI”
Saldırıya uğrayan ve şikayetçi olan Aile Hekimi Doktor Bilgehan Yüksel, ”Bugün sağlık ocağımıza kayıtlı olmayan bir hasta geldi. Herkesin bir aile hekimi var, bu aile hekimleri dışında diğer hekimlere gitmek doğru değildir. Herkes kendi aile hekimine gitmeli ve  tedavisini orada yaptırmalıdır. Bu kişi sıra cihazından sırasını alıyor, ondan sonra kendisini önüne başka bir kişi sistem tarafından geçiriliyor. Bu kişi ise sıra tekrar kendisine geldiğinde içeriye giriyor ve doktor hanıma bağırıyor.  Biz de bu sesleri duyduk diğer hekim arkadaş ve hemşirelerle birlikte yanına gittik. Biz yanına gidince daha da sinirlendi. O sırada ben kendisine, bizim hastamız olmadığını, buraya yakın bir sağlık ocağına kayıtlı olduğunu söyledim. Bunu duyunca iyice sinirlendi ve boğazımı sıktı, elimi tutup kıvırdı, kolumu sıktı. Hastaneye gidip darp raporu almaya gittiğimde parmağımın kırıldığını öğrendim. Daha sonra gidip şikayette bulunduk.” dedi. 

”BU MESLEKTEN TAMAMEN SOĞUDUM”
Bilgehan Yüksel, ”Kişi buradan çıkarken bile burada tehdit ederek ’seni biliyorum, evini biliyorum. Bir alt sokakta oturuyorsun ben sana yapacağımı bilmiyorum. Bu iş burada bitmedi’ dedi. Sokağın ortasında da küfürler etti. Olay poliklinikte yaşandığı için kamera kaydımız yok çünkü hastaların mahremiyeti açısından oraya kamera koymak doğru değil. Şu anda öğrendim kişi halen elini kolunu sallayarak geziyormuş. Bu kişi ne zaman ceza alacak çok merak ediyorum. Biz burada bıçaklanınca mı yoksa herhangi bir şekilde canımızdan olunca mı ceza alacak. Şu anda ben bu meslekten tamamen soğudum, yapmak istemiyorum. Bu konuda gerekli makamlarca gereğinin yapılması lazım. Melda hocaya sözlü ve hakaret etti ve saldırdı, hemşire Nebahat hanım hasta kişi tarafından yere itildi. Benim de parmağımı kırıp boynuma sarıldı ve boğazımı sıktı.” ifadesini kullandı. 

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Bu aradan gözaltına alınan Hikmet Hakan Güneş emniyetteki işlemlerinin ardından bu sabah adliyeye sevk edildi.
Polis merkezi önünde açıklama yapan Güneş’in eşi Nalan Güneş ise sağlık çalışanlarını suçladı. Hamileliği nedeniyle kontroller için sağlık ocağına gittiklerini belirten Güneş, ”Bizim kesinlikle ona öyle bir müdahalemiz bulunmadı. İddia ediyorlarsa, kamera kayıtlarını göstermelerini rica ediyorum. Ben 4.5 aylık hamile halimle ve 7 yaşındaki çocuğumlayım ve şu an eşim gözaltında ve böyle bir mağduriyet yaşıyorum. Benim yanımda eşim tehdit edildi. Ben eşimi koridordan dışarı çıkardıkça, üzerimize üzerimize geldi. Benim eşim benim arkamdayken, doktor bey benim üzerime de yürümeye çalıştı. Sosyal medyanın sağlık çalışanlarına karşı şiddete olan duyarlılığına evet biz de katılıyoruz. Ama şu an ki yaşanan durum bunu kullanmaktan ibaret” dedi.
Nalan Güneş, ”Kesinlikle darp yoktur, hatta ilk teması Bilgehan Bey, ’Sen kimsin, ne oluyor burada’ diyerek başlatmıştır. Eşim kendisiyle muhatap olmadığı halde, Melda Hanımla durumu konuşuyorken, yan odadan gelerek böyle bir şey yaptı. Eşim şu an nezarette. Gözaltına alındı. Bizi bu duruma soktukları ve kamuoyu önünde düşürdükleri durumdan dolayı çok üzgünüm. Bizde bu konunun takipçisi ve şikayetçisi olacağız.  Aslında bu kadar büyütülecek bir şey değildi. Çünkü ortada parmak kıracak nitelikte bir darp ve kavga yoktu. Bu tamamen bir münakaşaydı. Biz sadece vatandaş olarak yaptığımız şey şu oldu; oradan çıktığımızda Sağlık Bakanlığı Şikayet Hattını arayarak şikayette bulunduk. Yapmamız gerekenin bu olduğunu düşünerek. Ama bu olayları büyüterek sosyal medyanın duyarlılığını da kendi taraflarına çekerek olayı çarpıtmaları hiç doğru değil. Yetkililerden bu konuda yardım istiyoruz” şeklinde konuştu.
 

 

Kaynak:DHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yunan unsurlarının bıraktığı denizde boğulan Mısırlı, kimsesizler mezarlığına defnedildiÖnceki Haber

Yunan unsurlarının bıraktığı denizde boğ...

Türk Devletleri Bankalar Birliği Konseyi için ilk imzalar atıldıSonraki Haber

Türk Devletleri Bankalar Birliği Konseyi...

Yorum Yazın

3 Bin 500 Engelli Öğretmen Ataması İçin Başvurular 3 Nisan'da Başlayacak
Ramazan-ı Şerif 2023
Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2022 Yılı Faaliyet Raporu
TEKNOFEST 2023 Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışması Özgün Araç Kategorisi Kritik Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!
Deprem bölgesinde yapılan çalışmalar Türkiye Tek Yürek
TEKNOFEST 2023 Akıllı Ulaşım Yarışması Proje Detay Rapor Sonuçları Açıklandı!
Öğretici: Mart Ayı Açlık Ve Yoksulluk Sınırı Açıklandı. Sabit Gelirliler Açlık Sınırında Geçinemiyor!
TEKNOFEST 2023 Çip Tasarım Yarışması Detay Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 TEKNOFEST Drone Şampiyonası Ön Eleme Sonuçları Açıklandı!
Öğretici: Banka Promosyonu Adaletsizliği Son Bulmalıdır
Deprem Bölgesinde LGS Ve YKS'ye Hazırlık İçin 809 DYK Noktası Oluşturuldu
Afet Bölgesinde Açılan Halk Eğitimi Kurslarından 102 Bin 29 Vatandaş Yararlandı
ÖSYM’den 4 il için YKS kararı
Bakanlık alan değişikliği bekleyen meslektaşlarımızı daha ne kadar bekletecek?
Deprem Sonrasında MEB Tarafından Atılan Politika Adımları
MTSK Direksiyon eğitimi dersi uygulama sınavları ertelendi
Deprem Bölgesinden Diğer İllere Nakil Olan 14 Bin 73 Öğrenci, Kendi İllerine Geri Döndü
TEKNOFEST 2023 Roket Yarışması Kritik Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!
İşte Depremle ilgili yalan haberler ve gerçekler
TEKNOFEST İstanbul Spotter Kule Başvuruları Başladı!