Maaş düzenlemesi öncelikli gündemimizdir

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Maaş düzenlemesi öncelikli gündemimizdir
Abone ol
Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mesut Öner, Manisa Şubesi’nin ‘Genişletilmiş İl Divan Toplantısı’na katılarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Öner, tekil düzenlemeler sebebiyle memurlar arasında ücret dengesizliği oluştuğunu kaydederek, “Önceliğimiz, öncelikli gündemimiz, Temmuz ayında en düşük memur maaşının 22 bin lira seviyesine çıkması için yapılacak düzenlemedir” dedi.
tes heber içi kare

Kamu görevlilerinin hak kayıplarını ve bozulan gelir dağılımını her platformda dile getirdiklerini, iş barışının sağlanması için gereken adımın zaman kaybedilmeden atılmasını gündemden düşürmediklerini ifade eden Öner, sözlerini şöyle sürdürdü: “Haklı ve kararlı talebimiz görüldü. En düşük kamu görevlisi maaşı/ücreti Temmuz ayında net 22 bin TL olacak ama yapılacak artışın nasıl olacağına yönelik hem kamu görevlilerinin hem de emeklilerinin tereddütleri devam etmektedir. Düzenleme, gerek yüzdelik gerek seyyanen olmak üzere, adil olmalı, açılan makası daraltmalı, bozulan hiyerarşik yapıyı onarmalı, toplu sözleşme masasının yükünü artırmamalıdır. Daha büyük sorunlara yol açmamak için kesinlikle sosyal diyalog artırılmalı, toplu sözleşme kültürüne ağırlık verilmelidir.”

Temel hak ve özgürlükleri savunan, eğitim çalışanlarının mali, sosyal ve özlük haklarını artıran bir sendika olduklarını vurgulayan Öner, “Elde ettiğimiz onlarca kazanımla eğitim çalışanlarının hakkının, itibarının, emeğinin, alın terinin teminatıyız. Eksiklerine rağmen Öğretmenlik Meslek Kanunu için adım atılmasını, 3600 ek göstergenin çıkarılmasını, 50/d’lilerin 33/a’ya alınmasını, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesini, nöbet görevine ücret ödenmesini, öğretmen ve öğretim elemanlarının ek ödemelerini artıran, geliştirme ödeneğinin ödenmesine devam edilmesini, jüri üyelerine ücret verilmesini, sınıf öğretmenlerine haftada iki saat ilave ek ders ücreti ödenmesini, üniversite disiplin kurullarında sendika temsilcisinin yer almasını sağlayan da biziz, Eğitim-Bir-Sen’dir” şeklinde konuştu.

Öner, öğretmenlerin alan değişikliği iş ve işlemlerinin yapılması, sıra tayininin yeniden hayata geçirilmesi, yönetici görevlendirme takviminin açıklanması, depremden etkilenen bölgelerden ayrılan personelin bulundukları illerde görevlendirilmelerinin sağlanması, DYK kurslarında memur ve hizmetli personel yönünden sayı sınırlamasının kaldırılması, üniversite idari personelinin yer değiştirebilmesi, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının kurumların keyfine bırakılmaması, zorunlu olması, birinci dereceye yükselen tüm kamu görevlilerine 3600 ek gösterge verilmesi için mücadele ve çabalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

Şube Başkanı Halil Kallat ise, birlikte güçlü bir aile olduklarını dile getirerek, toplantıya katılan teşkilat mensuplarına ve üyelere teşekkür etti.

Mesut Öner, İl Millî Eğitim Müdürü Mustafa Dikici’yi de ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi. Öner, daha sonra, millî eğitim müdürlüğünde görev yapan eğitim çalışanlarıyla bir araya geldi.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) 111. Uluslararası Çalışma Konferansı Cenevre'de başladı.Önceki Haber

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) 111. U...

Tartıştığı şahıs tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürüldüSonraki Haber

Tartıştığı şahıs tarafından kalbinden bı...

Yorum Yazın

Bakan Yusuf Tekin'den yeni mülakat açıklaması
MEB’den Özel Okul Öğrencileri Arasında "100 Yıla Bakan Gençler Şiir Yarışması
Devlet Bahçeli'den emekli maaşları açıklaması
Refah Payı Uygulaması Hemen Hayata Geçirilmelidir
Öğretici: Memur Ve Emekliler 3 Aylık Dönemden % 18,04 Alacaklı
Eylül Ayı Enflasyon Oranı Açıklandı
Deprem Bölgesi E-Bültenleri Yayımlandı
2023-2024 eğitim öğretim yılı öğretmenlik bursu sonuçları açıklandı
Sınav görev ücretlerinin ivedilikle ödenmesi talebinde bulunduk
Özgür Ve Bilimsel Bir Akademi, Ülke Geleceği İçin Nefes Gibi Bir İhtiyaçtır
Atama ve yer değiştirme sürecinde yaşanan sorunlara kalıcı çözüm getirilmelidir
İşte haftanın yalan haberleri
Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrencilerin Yurt Başvuruları Başladı
3 Ekim Salı önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün
Bakan Yusuf Tekin, 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Programına katıldı
5. Yurt Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
2 Ekim Pazartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün
Yükseköğretim programına yerleşmeye hak kazanmış ancak Açık Öğretimden mezun olamamış öğrenciler Ek Sınav yapılacak