Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
Abone ol
Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Orta Doğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsü ve Tıp Fakültesine aşağıda belirtilen Bölüm, Anabilim Dalı ve Programlarına 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla Profesör ve Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır.

Başvurular ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde https://persis.marmara.edu.tr adresi üzerinden online olarak yapılacaktır. Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde başvuru şartlarını sağladığı sadece bir ilana başvurabilecektir. Birden fazla ilana başvuru yapmış olan adayların başvuruları iptal edilecektir.

Yabancı Dille Eğitim yapan Birimlere müracaatlarda Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uygulanmaktadır. Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.
 

Birim

Bölüm

Anabilim/Anasanat/
Program

Kadro
Unvanı

Adet

İlan Metni

Atatürk Eğitim
Fakültesi

Türkçe ve Sosyal
Bilimler Eğitimi

Tarih Eğitimi

1

Dr.Öğr.
Üyesi

Tarih Anabilim Dalında doktora yapmış olmak, Balkanlardan göç ve iskân konularını çalışmış ve bu konularda yayınlar yapmış olmak.

İlahiyat Fakültesi

Temel İslam
Bilimleri

Arap Dili ve Belagatı

2

Dr.Öğr.
Üyesi

İlahiyat alanında lisans eğitimi almış olmak, doktorasını Temel İslam Bilimleri alanında yapmış olmak, belagat alanında tahkik çalışması olmak, lisans seviyesinde yüzde yüz Arapça öğretimi yeteneği ve tecrübesi olmak, Merkezi bir Yabancı Dil (Arapça) sınavından 85 ve üstü bir puan almış olmak.

İnsan ve Toplum
Bilimleri Fakültesi

Felsefe

Felsefe Tarihi

1

Dr.Öğr.
Üyesi

Doktora eğitimini İslam Düşüncesi ve Felsefesi alanında İngilizce olarak yapmış olmak. İslam Felsefesi, Din-Felsefe İlişkisi ve İslam Ahlakı hakkında yayınlanmış çalışmaları bulunmak. İslam Felsefesi alanında İngilizce ders verme tecrübesine sahip olmak.

İnsan ve Toplum
Bilimleri Fakültesi

Tarih

Yeniçağ Tarihi

1

Dr.Öğr.
Üyesi

Doktora derecesini Tarih alanında almış olmak, Osmanlı Diplomasi Tarihi ve Din-Siyaset ilişkileri alanlarında çalışmaları olmak; uluslararası birincil indeksli dergilerde İngilizce dilinde yayını olmak, İngilizce ders verme tecrübesine sahip olmak.

Orta Doğu ve İslam Ülkeleri Araştırma Enstitüsü

-

Ortadoğu Sosyolojisi ve
Antropolojisi

1

Profesör

Klasik ve Çağdaş İslam Kültürü ve Düşüncesi alanında çalışmalar yapmış olmak. İslam Epistemolojisi, İslam Siyaset ve Ahlak Düşüncesi alanlarında eser vermiş olmak. İleri derecede İngilizce ve Arapça bilmek. Alanıyla ilgili olarak Türkçe, İngilizce ve Arapça yayın yapmış olmak ve bu dillerde ders verebiliyor, tez yönetebiliyor olmak.

Orta Doğu ve İslam Ülkeleri Araştırma Enstitüsü

-

Ortadoğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkiler

1

Dr.Öğr.
Üyesi

Doktorasını Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında Suudi Arabistan üzerine yapmış olmak, Ortadoğu uluslararası ilişkilerine dair yabancı dilde uluslararası yayını olmak. İngilizce ders verme tecrübesine sahip olmak.

Orta Doğu ve İslam Ülkeleri Araştırma Enstitüsü

-

Ortadoğu Ekonomi Politiği

1

Dr.Öğr.
Üyesi

Doktorasını İktisat Tarihi alanında yapmış olmak. Osmanlı-İngiliz İktisadi İlişkileri üzerine çalışmaları bulunmak. Uluslararası yayınlarda yabancı dilde yayın yapmış olmak. İngilizce ders verecek yeterliliğe sahip olmak

Orta Doğu ve İslam Ülkeleri Araştırma Enstitüsü

-

Ortadoğu Ekonomi Politiği

1

Dr.Öğr.
Üyesi

Doktorasını İktisat Tarihi alanında yapmış olmak. Servet Eşitsizliği Üzerine çalışmaları olmak. Çalışmalarında veri bilimi yöntemlerini kullanmış olmak. Yurtdışında araştırma tecrübesine ve İngilizce ders verecek yeterliliğe sahip olmak


Orta Doğu ve İslam Ülkeleri Araştırma Enstitüsü

-


Ortadoğu Sosyolojisi ve
Antropolojisi

1

Dr.Öğr.
Üyesi

Doktorasını yabancı dilde yazmış olmak. Osmanlı Modernleşmesi üzerine çalışmaları bulunmak. Hukuk Sosyolojisi üzerine yabancı dilde çalışmaları olmak, Arapça biliyor olmak. İngilizce ders verecek yeterliliğe sahip olmak.


Orta Doğu ve İslam Ülkeleri Araştırma Enstitüsü

-

Ortadoğu Sosyolojisi ve
Antropolojisi

1

Dr.Öğr.
Üyesi

Ortadoğu ülkelerinin batılı güçlerle olan postkolonyal ilişkileri ve bunun bölge siyasetine yansımaları ve bu çerçevede Basra Körfezinin bölgesel ekonomi politiği ve Körfez ülkelerinin siyaset sosyolojisi alanlarında çalışmaları olmak.


Orta Doğu ve İslam Ülkeleri Araştırma Enstitüsü

-

Ortadoğu Sosyolojisi ve
Antropolojisi

1

Dr.Öğr.
Üyesi

Yüksek Lisans veya Doktorasını Ortadoğu'da milliyetçilik ve düşünce akımları alanında yapmış olmak, yabancı dilde uluslararası yayını olmak, toplumsal hareketler üzerine yayınları olmak, İngilizce ders verebilecek yeterlilikte olmak.

Tıp Fakültesi

Dahili Tıp

İç Hastalıkları

1

Profesör

İç Hastalıkları uzmanı olmak, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları yan dal ihtisası yapmış olmak, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları doçenti unvanı olmak, diyabetik nefropati ve diyabetik hastalarda hipertansiyon konusunda deneysel ve klinik çalışmaları olmak, koagulasyon ve fibrinolitik parametreler ile ilgili çalışmaları olmak, obezite ve guatr ile ilgili epidemiyolojik çalışmaları olmak.

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp

Kadın Hastalıkları ve Doğum

1

Profesör

Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olmak, Kadın Hastalıkları ve Doğum doçenti unvanı olması, üremeye yardımcı tedavi yöntemleri eğitimi sertifikası almış olmak, stres inkontinans tedavisi ile ilgili SCI/SCI-expanded yayını olmak, infertil çiftlerin tanısı ve tedavisi ile ilgili çalışmaları olmak.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa İli Suruç Belediyesi Zabıta Memuru alım ilanıÖnceki Haber

Şanlıurfa İli Suruç Belediyesi Zabıta Me...

Sosyal Güvenlik Kurumu 34 Sözleşmeli Programcı ve 11 Sözleşmeli Çözümleyici, 10 sözleşmeli bilişim uzmanı alacakSonraki Haber

Sosyal Güvenlik Kurumu 34 Sözleşmeli Pro...

Yorum Yazın

10 Aralık Pazar önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (09 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
İlave Ek Ödeme (8.077 Tl) Memur Emekli Maaşına Yansıtılmalıdır. Aksi Halde 65 Yaşından Önce Hiç Bir Memur Emekli Olamaz
Alan Değişikliği Kılavuzundaki Eksikler Giderilmeli!
9 Aralık Cumartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (08 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Köşe Yazılarındaki İfadelerle İftira Suçuna İstinaden Hapis Cezasına Hükmedilmesi İfade ve Basın Özgürlüklerinin İhlal Eder
"Nehirden Denize Özgür Filistin" geri dönüşüm tasarım yarışması
Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı sonuçları açıklandı
MEB Günlük Program
8 Aralık Cuma önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (07 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
NATO DIANA Mentor ve Uzman Havuzu Başvuruları Açıldı
DEMİREL: "Memurların 5 Aylık Enflasyon Zararı 7.212 Liradır."
Norm Fazlası Öğretmenlere “Resen Atama” Kararı Kabul Edilemez!
Okul Öncesi Öğretmenlerinin Acil Çözüm Bekleyen Sorunları MEB’e İletildi
Birinci Dereceye Gelen Memurların Ek Göstergesini 3600’e Yükselten Düzenleme Yeni Yıldan Önce TBMM’ye Gelmelidir
Türkiye'deki Öğrenciler, Dijital Öğrenmeye OECD Ülkelerindeki Akranlarından Daha Fazla Hazır
Öğretmen ve Okul Müdürlerine Resmi Tatiller ile Bayram Tatillerinde Ödenecek ve Ödenmeyecek Ek Ders Tablosu
Olgunlaşma Enstitüleri İle Halk Eğitim Merkezleri Gazze'deki Çocuklar İçin Giysi Ve Battaniye Üretiyor