MEB 1 milyon 250 bin aileye ulaştı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MEB 1 milyon 250 bin aileye ulaştı
Abone ol
Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) tarafından başlatılan Aile Okulu Projesi’yle bugüne kadar 1 milyon 250 bin aileye ulaşıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ailelerin farklı eğitimlerle çok yönlü desteklenmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Aile Okulu projesiyle bugüne kadar 1 milyon 250 bin aileye ulaşıldı. Kapsamı her geçen gün genişleyen projeye muhtarlar da dahil edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın, 12 Ağustos 2022’de katıldığı açılış töreni ile 81 ile yaygınlaştırılan Aile Okulu Projesi’nde 1 milyon 250 bin aile eğitim aldı. Anne babalara, sosyal beceri, aile içi iletişim yönetimi, teknoloji kullanımı, ahlaki gelişim, stres yönetimi, sağlıklı beslenme, çevre, ilk yardımın aralarında bulunduğu 14 farklı konuda çok yönlü destek sağlanan projenin eğitimleri 81 ilde bulunan bin halk eğitimi merkezinde gerçekleştiriliyor.

Eğitim içeriği sürekli güncellenen ve farklı kesimlerden birçok kişiye ulaştırılan eğitimlere muhtarlar da dahil edildi. Aile Okulu Projesiyle belirlenen 14 alanda Türkiye’nin dört bir yanında muhtarlara dersler veriliyor.

“Muhtarlarımız vasıtasıyla daha fazla ailemize ulaşacağız”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Aile Okulu Projesi’nin kapsamının sürekli genişletildiğini belirterek, “Ailelerimize dokunan, onlara okul hizmeti veren, aile iletişiminin tıkanan kanallarını açmalarında rehberlik eden, çocuklarla iletişimi desteklemeye çalışan aynı zamanda kültürel, ahlaki değerlerimizin hatırlatıldığı, teknoloji ve madde bağımlılığı gibi konulardaki mücadelemizin de önemli bir unsuru olan Aile Okulu projesine, İçişleri Bakanlığımız ile yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde muhtarlarımızı da dahil etmeyi kararlaştırmıştık.” dedi.

Muhtarlar vasıtasıyla daha fazla aileye ulaşacaklarının altını çizen Bakan Özer, “Muhtarlarımız görev bölgelerinde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması, sorunlarının tespiti ve çözümü noktasında birer gönüllü elçi olarak devlet ve millet arasında köprü vazifesini yerine getiriyor. Biz de onların temsil güçlerini destekleyecek, aileleriyle iletişimini güçlendirecek eğitimler hazırladık. Projeye bu anlamlı katkı ve desteklerinden dolayı İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Aile Okulu Projesi, bin halk eğitimi merkezinde sürdürülüyor

Bakan Özer, eğitimlerin Türkiye’nin dört bir yanında bulunan bin halk eğitimi merkezinde verildiğini hatırlatarak, halk eğitimi merkezi faaliyetlerinin eğitime erişim ve birçok konuda kurumlar ile vatandaşlar arasında koordinasyonu sağlamak gibi önemli bir görevi yerine getirdiklerini belirtti.

Özer, “2023 yılında 2,5 milyon aileye ulaşma hedefimizle Aile Okulu projesinin kapsamı ve içeriğini her geçen gün geliştirmeyi sürdüreceğiz.” dedi.

 

Kaynak:HIBYA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İtalya Başbakan Yardımcısı Tajani, Türkiye’ye gelecekÖnceki Haber

İtalya Başbakan Yardımcısı Tajani, Türki...

Yaralı baykuş tedavi altına alındıSonraki Haber

Yaralı baykuş tedavi altına alındı

Yorum Yazın

Bir Miktar Ne Kadar?
Online İkraz Hizmetleri Hakkında Duyuru
Çalışacak ekip arkadaşları arıyoruz
YKS Puan Hesaplama Motoru Yayında
"ETKİM İstasyon Programı" başvuruları başladı!
Haritalar, Eğitim Bilişim Ağı'nda (EBA) yayımlandı
Öğretici: TBMM Mesaiye Başlıyor, Artık Çalışan Ve Emeklilerin Bekleyen Sorunları Çözülsün!
Yapay Zeka 101 Eğitimi   
Okul Sporları Duyuruları
 eTwinning Projelerinde Üretken Yapay Zekâ
Dağ Fare Doğurmasın!
Mesleki Eğitimde 8 Bin 406 İş Yerinin Sözleşmesi Feshedildi
Türk Eğitim Sen, “Türk Eğitim Sisteminde Proje Okulları” Çalıştayı Düzenliyor
İş Gücü İstatistikleri Yayımlandı
Ali YALÇIN'dan önemli açıklamalar
2024 Nisan Ayı Tebliğler Dergisi Yayımlandı
İşte haftanın yalan haberleri
"Diller için Avrupa Ortak Başvuru Metni (D-AOBM) Tamamlayıcı Cilt Mahallî Eğitimleri" Devam Ediyor
"LGS DKAB Hazırlık Serisi" Yayında
Aile Çocuk Eğitim Programı (AÇEP)