Okuryazarlık Becerileri Etkinlik Kitapları Yönetici Ve Öğretmen Kütüphanesinde Yayımlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Okuryazarlık Becerileri Etkinlik Kitapları Yönetici Ve Öğretmen Kütüphanesinde Yayımlandı
Abone ol
21. yüzyılda bireylerin işlevsel hâle gelebilmeleri, sosyal hayatı etkileyen hızlı değişim süreçlerine uyum sağlayabilmeleri, yenilikleri ve değişim süreçlerini takip edebilmeleri için okuryazarlıklar da değişim göstermektedir. Toplumların değişen koşullarına bağlı olarak değişen ve gelişen okuryazarlıklar da bireyler aracılığıyla toplumlarda değişime neden olmaktadır.

Günümüz şartlarında bireylerin bilgiyi edinmesinin ve bilgiye ulaşmasının ötesinde daha işlevsel becerilere sahip olması gerekmektedir. Bilgiyi işlevsel olarak kullanabilme, bilgiye eleştirel yaklaşabilme, hızla değişen toplumsal yaşamın şartlarına uyum sağlayabilme, insanlarla ve doğayla etkili iletişim kurabilme gibi özelliklere sahip bireylerin ve toplumların daha başarılı olacağı düşünülmektedir.

Tüm bu hususlar göz önünde bulundurularak Genel Müdürlüğümüzce öğrencilerimize ulusal ve uluslararası ölçütlerde bilgi, beceri, tutum ve davranışın kazandırılması ile onların girişimci, yenilikçi, dil becerileri yüksek, sorun çözebilen, sistematik düşünebilen bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla 6 okuryazarlık becerisine yönelik olarak okuryazarlık becerileri etkinlik kitapları hazırlanarak yayımlandı.

Hazırlanan okuryazarlık becerileri etkinlik kitapları, öğrencilerimizin farklılıklarını gözeterek onlara bilgiye ulaşma ve öğrendiklerini değerlendirebilme yolunda rehber olan öğretmenlerimiz için yol gösterici olacak.

21. yüzyıl becerilerinin gelişimi ve bütüncül eğitim anlayışı dikkate alınarak hazırlanan okuryazarlık becerileri etkinlik kitapları setinde; Bilgi Okuryazarlığı Becerileri Etkinlik Kitabı, Veri okuryazarlığı Becerileri Etkinlik Kitabı, Çevre ve İklim Değişikliği Okuryazarlığı Becerileri Etkinlik Kitabı,  Sağlık Okuryazarlığı Becerileri Etkinlik Kitabı, Dijital Okuryazarlık Becerileri Etkinlik Kitabı, Finansal Okuryazarlık Becerileri Etkinlik Kitabı olmak üzere 6 okuryazarlık becerisine yönelik kitap yer alıyor.

Çağın getirdiği yeniliklere ve gelişmelere göre seçilen ve günlük hayatla ilişkilendirilerek hazırlanan okuryazarlık becerileri etkinlik seti ile öğrencilerin teknolojiyi faydalı kullanabilmeleri, eriştikleri bilgiler içinden ihtiyaçları doğrultusunda seçim yapabilmeleri gibi üst düzey zihinsel becerilere sahip olabilmeleri, potansiyellerini ortaya koyabilmeleri ve bilgilerini geliştirmeleri amaçlanıyor.

Genel Müdürlüğümüzce okuryazarlık etkinlikleri seti kapsamında, Vatandaşlık Okuryazarlığı Becerileri Etkinlik Kitabı, Görsel Okuryazarlık Becerileri Etkinlik Kitabı, Kültür Okuryazarlığı Becerileri Etkinlik Kitabı ve Sanat Okuryazarlığı Becerileri Etkinlik Kitabı'nın hazırlanma süreci devam ediyor.

Okuryazarlık Becerileri Etkinlik Kitapları OGM Materyal web sayfasında Yönetici ve Öğretmen Kütüphanesinde yayımlanarak öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımına sunuldu.

Okuryazarlık Becerileri Etkinlik Kitaplarına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Millî Eğitim Uzman Yardımcısı Yarışma Sınavına Girmeye Hak Kazananlara İlişkin DuyuruÖnceki Haber

Millî Eğitim Uzman Yardımcısı Yarışma Sı...

Sadâ Kültür Sanat Ve Edebiyat Programı Proje Başvuruları BaşlıyorSonraki Haber

Sadâ Kültür Sanat Ve Edebiyat Programı P...

Yorum Yazın

Mülakatlarda KPSS puanına mütenasip puanlama yapılacağını duyurun. Hem komisyon üyelerimiz hem de genç meslektaşlarımız rahatlasın.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Rehberi Yayımlandı
Gençlik Yaz Okuluna başvurular başlıyor
eTwinning Kalite Etiketi başvuruları uzatıldı
İşte kendinizi geliştirmeniz için online eğitimler
MEB, Bir Yılda Hayata Geçirilen Projeleri Bülten Olarak Yayımladı
İmam Hatip Liseleri Arasında, 11 Dilde Münazara Yarışmaları Sonuçlandı
Şimdi Teneffüs Zamanı
EBA defterini al izle
İşte MEB'in Trafik Eylem Planı
E İzleme nedir?
İşte MEB tarafından açılan tüm kurslar ve başvuruları
Eğitimde Birlikteyiz Öykü Kitapları
Eğitimde Birlikteyiz
Mülakatlar Başlamadan, Ahlaksızlıkları Başladı Bile!
İşte haftanın yalan haberleri
Yusuf Tekin’i Sözlerini Geri Almaya Çağırıyoruz
3 Milyon Öğrenci, İlk Yardım Semineri; 426 Bin Öğretmen İlk Yardım Eğitimi Aldı
Türkçemizin hazinelerini keşfetmeye devam ediyoruz
Mülakat Uygulamasını Kabul Etmiyoruz Yargıya Taşıyoruz