Ömer Halaç Özel Eğitim Uygulama Okulunun açılışı gerçekleştirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ömer Halaç Özel Eğitim Uygulama Okulunun açılışı gerçekleştirildi
Abone ol
Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İstanbul Gaziosmanpaşa'daki Ömer Halaç Özel Eğitim Uygulama Okulunun açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Yusuf Tekin, açılışta yaptığı konuşmada okulun yapımında emeği geçen Halaç ailesine, hayatını kaybeden Ömer Halaç için rahmet dileklerini iletti. Tekin, Bakanlık olarak Türkiye'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde son yirmi yılda, Cumhuriyet döneminden 2001-2002 yılına kadar yapılan derslik, okul ve öğretmen ataması sayısının en az ikiye katlandığını söyledi.

 

Bakan Tekin, "Eğitim dediğimiz şey tek başına devletin, Millî Eğitim Bakanlığının, öğretmenlerin yapacağı bir şey değil. Toplum bütün katmanlarıyla sistemin içine dâhil olmalı. Hep beraber eğitimle ilgili olarak sorumluluklarımızı yerine getirmek durumundayız." diye konuştu.

 

Öğrencilerin ve ebeveynlerin üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmeleri gerektiğini vurgulayan Tekin, sözlerine şöyle devam etti:

"Çocuklarımıza okula başladıkları zaman aile terbiyesi, anne baba sevgisi, vatan sevgisi gibi kavramları mutlaka kazandıracağız. Çocuklarımız eğitim öğretim hayatındayken davranışlarımızla, yaptıklarımızla çocuklarımıza örnek olacağız. Unutmayalım eğitimin en önemli parçası evdeki yaşantımız. Çocuklarımızın dijital bağımlılığından, obeziteden ve benzeri problemlerden söz ediyorsak bunun sorumlularından en önemlisi anne baba olarak bizleriz. Evde tüm vaktimizi televizyon karşısında geçirip çocuklarımızla iki kelam etmezsek, iki sayfa kitap okumazsak, çocuklarımıza öğretmenlerimizin okulda verdiği davranışları asla kazandıramayız. Veliler de bizim önemli paydaşlarımızdan biri."

 

"Herkes taşın altına elini sokmalı"

Bakan Tekin, yerel yönetimlerin katkısını çok önemsediğini belirterek programa gelişinde üç muhtarın kendisinden okul istediğini, kendilerinin de gerek devlet gerekse destek olan hayırseverlerle okulları planlamaya almak istediklerini anlattı. Bakanlık olarak en çok okulların yapılacağı yerler konusunda problem yaşadıklarına işaret eden Tekin, "Yerel yönetimler bu konuda bize destek olmazsa, katkı vermezse okul yapma imkânımız olsa bile bunları maalesef yapamıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

Tekin, yerel seçimlere dikkati çekerek, "Seçimler yaklaşıyor, sizlerden istirhamım oy verirken adaylardan eğitim öğretim sürecine destek olma sözü ve vaadi arayın. Bize, eğitim öğretim sürecine destek olacak adaylarla yola devam edin. Madem eğitim öğretim, gelecek kuşaklarımızı kurtaracak, herkes taşın altına elini sokmalı." diye konuştu.

 

Başta Halaç ailesi olmak üzere tüm hayırseverlere teşekkür eden Tekin, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

"Bu haftayı Engelliler Haftası olarak değerlendireceğiz. Cumhurbaşkanımız bu süreçte engellilerle ilgili tüm engellerin aşılması için bizlere sürekli talimat veriyor. Ben diyorum ki aslında toplumdaki herkes aynı düzeyde engelli ve bu anlamda eğitime muhtaç. Aramızdan kimileri içindeki hırs, fesat, fitne ya da benzeri düşüncelerle benim gözümde engelli. Kimisinin engelini fark ediyoruz, kimisinin fark edemiyoruz. Aslında hepimizin bir engeli var. Dolayısıyla hepimiz bu anlamda eşit yaratılmış insanlarız. Eşit yaratıldığımıza göre hepimiz eşit bir eğitim sürecinin içerisine tabi olmalıyız. Hem geleneğimiz hem Sayın Cumhurbaşkanımızın bakışı hem de Millî Eğitim Bakanı olarak bizlerin bakışı bu şekilde."

 

Bakan Tekin, diğer protokol üyeleri ve öğrenciler kurdele keserek okulun açılışını gerçekleştirdi. Tekin ve beraberindekiler daha sonra okulda incelemelerde bulundu. Bakan Tekin ardından okuldaki öğretmenlerle sohbet etti.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
"Rockefeller Center önünde toplanan Filistin destekçileri 'Noel ağaçlarını yakın' sloganları attı" iddiası doğru değildir.Önceki Haber

"Rockefeller Center önünde toplanan Fili...

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi'ni ziyaret etti.Sonraki Haber

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Engelsi...

Yorum Yazın

22 Haziran Cumartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün 21 Haziran 2024 Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Mülakatlarda KPSS puanına mütenasip puanlama yapılacağını duyurun. Hem komisyon üyelerimiz hem de genç meslektaşlarımız rahatlasın.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Rehberi Yayımlandı
Gençlik Yaz Okuluna başvurular başlıyor
eTwinning Kalite Etiketi başvuruları uzatıldı
İşte kendinizi geliştirmeniz için online eğitimler
MEB, Bir Yılda Hayata Geçirilen Projeleri Bülten Olarak Yayımladı
İmam Hatip Liseleri Arasında, 11 Dilde Münazara Yarışmaları Sonuçlandı
Şimdi Teneffüs Zamanı
EBA defterini al izle
İşte MEB'in Trafik Eylem Planı
E İzleme nedir?
İşte MEB tarafından açılan tüm kurslar ve başvuruları
Eğitimde Birlikteyiz Öykü Kitapları
Eğitimde Birlikteyiz
Mülakatlar Başlamadan, Ahlaksızlıkları Başladı Bile!
İşte haftanın yalan haberleri
Yusuf Tekin’i Sözlerini Geri Almaya Çağırıyoruz
3 Milyon Öğrenci, İlk Yardım Semineri; 426 Bin Öğretmen İlk Yardım Eğitimi Aldı