Özel Eğitim Meslek Okulu Öğrencileri Deprem Yaralarını Sarmak İçin Tek Yürek Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Özel Eğitim Meslek Okulu Öğrencileri Deprem Yaralarını Sarmak İçin Tek Yürek Oldu
Abone ol
6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından millî eğitim ailesi üretim ve yardım seferberliği ilan etti. Yaraları sarmak için yapılan çalışmalara, özel eğitim meslek okullarında eğitim gören özel öğrenciler de büyük katkı sağladı.

Deprem felaketinden etkilenmeyen illerde bulunan özel eğitim meslek okullarının tamamı, on bir il merkezinde başlatılan kampanyalara katılarak yaraları sarmak için tek yürek oldu. Meslek edindirme atölyelerindeki öğretmen ve öğrenciler ellerinden geldiğince depremden etkilenen vatandaşlara yardımcı olmaya çalışıyor. Ayrıca depremden etkilenen on bir ilde bulunan hasarsız durumdaki özel eğitim meslek okulları, felaketin ilk gününden bu yana vatandaşlara ev sahipliği yapıyor. 

Dayanışma kapsamında Erzurum Palandöken Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri ve öğretmenleri ürettikleri ekmek, çorba ve battaniyeleri deprem bölgesine gönderdi. 

İstanbul Silivri Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri; meslek edinme atölyelerinde çadır, çadır demiri, atkı ve bere üretimine devam ediyor. Üretimi yapılan ürünler Kahramanmaraş'a gönderiliyor. 

Tekirdağ Çerkezköy Şehit Muharrem Yanal Özel Eğitim Meslek Okulu ve Çorlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğretmen ve öğrencileri de bere, atkı, pijama, eşofman gibi ürünleri hazırlayarak Malatya'ya gönderiyor. 

Edirne Faika Erkurt Özel Eğitim Meslek Okulunda atkı, bere gibi kışlık giysilerin yanı sıra depremzede çocuklar için ahşap oyuncaklar hazırlayarak bölgeye gönderiliyor. 

İzmir Konak Özel Eğitim Meslek Okulu ise dayanışmaya bebek yorganı, nevresim takımı ve şal üreterek dâhil oluyor. 

Karabağlar Sadettin Tezcan Özel Eğitim Meslek Okulu ve Kadıköy Şöhret Kurşunoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, ahşap ve pelüş oyuncak ile seramik kukla üreterek psikososyal destek ekiplerine ulaştırıyor. 

Bursa Mustafakemalpaşa İbni Sina Özel Eğitim Meslek Okulu; çorap, atkı ile mama kâsesi üretimi yapıyor. Okul öğretmenleri ve yöneticilerinin sosyal sorumluluk kapsamında başlattıkları yardım kampanyasından elde edilen gelirle aldıkları konteyner da malzemelerle birlikte Kahramanmaraş iline gönderildi. 

Trabzon Arsin Yeşilce Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, tarım alanı serasında yetiştirdikleri sofra yeşilliklerini deprem bölgesinden Trabzon iline gelen misafir öğrenci kardeşlerine ve ailelere gönderdi.  Ortahisar Karadeniz Özel Eğitim Meslek Okulu da poğaça, börek, pasta ve kurabiye ile kışlık kıyafet üretimi yaparak Malatya'ya ulaştırdı.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Adıyaman ve Hatay’daki öğretmenlik bölümü öğrencilerine staj kolaylığıÖnceki Haber

Adıyaman ve Hatay’daki öğretmenlik bölüm...

Depremden Etkilenen İllerde Halk Eğitimi Merkezi Ve Olgunlaşma Enstitüsü Bünyesindeki Kurslara Yaklaşık 21 Bin Kişi KatılıyorSonraki Haber

Depremden Etkilenen İllerde Halk Eğitimi...

Yorum Yazın

15 Nisan Pazartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (14 Nisan 2024) 60 saniyede Türkiye ve dünya gündemi
“Öğretmen ve Ebeveyn Buluşmaları” Etkinliği
Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimi
Türkçemizin hazinelerini keşfetmeye devam ediyoruz
Rotasyonu bırakalım, gerçek sorunlara bakalım!
EDUCUBE Eğitim Teknolojileri Girişimcilik Programı Başladı
Gençler deprem bölgesine nefes olmaya gidiyor
Blockchain Okuryazarlığı Farkındalık Eğitimi
Türkiye İşgücü Piyasası Araştırması Raporu ve 81 ile ait İşgücü Piyasası Araştırması Raporları yayımlandı
Yalnız Değilsiniz
Öğretmen bir cana, bir nefese dokunandır
Yolunuz açık olsun
İsrail tüm değerleri ayaklar altına almaya devam ediyor!
Öğretmen Adayları Kaç Bayram Daha Bekleyecek!
Halk Eğitimi Merkezlerindeki Kurslardan 6 Ayda 6 Milyon Vatandaş Yararlandı
Eğitimde Yapay Zekâ Uygulamaları Uluslararası Forumu Düzenlenecek
Yapay Zekâ Uygulamaları Eğitici Eğitimi Kursu başlıyor
E-İnsan Nedir?
Uzaktan Eğitim Kapısı Nedir?