Özel Eğitimde Toplumsal Farkındalığı Artırma Kursları Düzenlendi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Özel Eğitimde Toplumsal Farkındalığı Artırma Kursları Düzenlendi
Abone ol
Millî Eğitim Bakanlığınca kamu personeli başta olmak üzere 18 yaşını dolduran tüm bireyler için kasım ayı itibarıyla ülke genelinde açılan 109 kursta 3 bini aşkın katılımcıya "Özel Eğitimde Toplumsal Farkındalığı Artırma Kursu" verildi.

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel başta olmak üzere 18 yaşını dolduran tüm bireyler için "Özel Eğitimde Toplumsal Farkındalığı Artırma Kursu" hazırlanarak e-Yaygın sistemine tanımlandı. 

Bu kapsamda kasım ayı itibarıyla ülke genelinde açılan 109 kursla 3 bin 29 personele "Özel Eğitimde Toplumsal Farkındalığı Artırma Kursu" verildi. Söz konusu kurs faaliyetlerine valiliklerce devam ediliyor. 

Öğretmen ve yöneticilerle sınırlı olmayan bilgilendirme çalışmaları ve kurs programıyla kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel başta olmak üzere 18 yaşını dolduran bireylerin özel eğitim alanına ilişkin temel bilgi sahibi olmaları, yetersizliği olan bireylere yönelik farkındalık kazanmaları ve bu alanda sunulacak hizmetlerin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi amaçlanıyor.

Okul servis araç sürücüleri ile rehber personele yönelik özel eğitim kursları

Öte yandan MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce özel eğitim ihtiyacı olan bireylere taşıma hizmeti sağlayan şoför ve rehber personele yönelik "Okul Servis Araç Sürücüleri ile Rehber Personele Yönelik Özel Eğitim Bilgilendirme Kurs Programı" hazırlanarak e-Yaygın sistemine tanımlandı.

Kasım ayı itibarıyla ülke genelinde açılan 402 kursta 13 bin 245 personele "Okul Servis Araç Sürücüleri ile Rehber Personele Yönelik Özel Eğitim Bilgilendirme Kurs Programı" verildi.

Toplumun tüm kesimlerine yönelik planlanan söz konusu kurslarla özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin okul ve sınıflarına taşınması hizmetinde görev alan rehber personel ile servis şoförlerinin hizmet sırasında ortaya çıkması muhtemel sorunları öngörmeleri, bu sorunların çözümüne yönelik tedbirler alabilmeleri ve böylece özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin daha güvenli taşıma hizmeti alabilmeleri amaçlanıyor.

ÖZEL EĞİTİMDE TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRMA KURSLARI DÜZENLENDİ
 

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel başta olmak üzere 18 yaşını doldurmuş tüm bireyler için "Özel Eğitimde Toplumsal Farkındalığı Artırma Kursu" hazırlanarak e-yaygın sistemine tanımlanması sağlandı.

Kasım ayı itibarıyla ülke genelinde açılan 109 kursta 3.029 personele "Özel Eğitimde Toplumsal Farkındalığı Artırma Kursu" verildi.

Söz konusu kurs faaliyetlerine valiliklerce devam edilmektedir.
Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir konuya ilişkin; ozel eğitim alanına ilişkin bilgilendirme çalışmalarının öğretmen ve yöneticilerle sınırlı olmadığını, hazırlanan kurs programı ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel başta olmak üzere 18 yaşını doldurmuş tüm bireylerin özel eğitim alanına ilişkin temel bilgi sahibi olmaları, yetersizliği olan bireylere yönelik farkındalık kazanmaları ve bu yolla yetersizliği olan bireylere sunulacak hizmetlerin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesinin amaçlandığını belirtti.

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir ayrıca Türkiye genelinde düzenlenen kurslara gösterilen ilgiden memnun olduğunu ifade etti. 

ÖZEL EĞİTİMDE TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRMA KURSLARI DÜZENLENDİ24-11-2022ÖZEL EĞİTİMDE TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRMA KURSLARI DÜZENLENDİÖZEL EĞİTİMDE TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRMA KURSLARI DÜZENLENDİÖZEL EĞİTİMDE TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRMA KURSLARI DÜZENLENDİÖZEL EĞİTİMDE TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRMA KURSLARI DÜZENLENDİÖZEL EĞİTİMDE TOPLUMSAL FARKINDALIĞI ARTIRMA KURSLARI DÜZENLENDİ

 

 

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÖSYM, dün açıkladığı 2023 yılı sınav takvimini geri çektiÖnceki Haber

ÖSYM, dün açıkladığı 2023 yılı sınav tak...

Salgın sonrası Türk iş dünyası için fırsatlar ve sınamalarSonraki Haber

Salgın sonrası Türk iş dünyası için fırs...

Yorum Yazın

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan öğretmene disiplin cezası verilmesi, ifade özgürlüğünün ihlali sayıldı.
MEB, özel okullarda ücretsiz okutulacak öğrencilerin nasıl belirleneceğini açıkladı
Anayasa Mahkemesi üniversitelerde yapılan disiplin soruşturmalarını düzenleyen 2547 sayılı kanunun bazı kısımlarını iptal etti
Okul müdürüne yönetici görevlendirmede başvuru hakkı verilmemesini mahkeme iptal etti
İstinaf mahkemesi toplantı ve gösteri yürüyüşüne katıldığı gerekçesiyle öğretmene verilen cezayı iptal etti
Türk Eğitim Sen Akademiden açıklama
Özel Okul Öğretmenlerinin Özlük ve Mali Hakları İyileştirilmelidir
2022 YLSY - Kurum Kontenjanlarına Yerleşmeye Hak Kazanan Adayların Belge Teslimi Hakkında Duyuru
TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen Tarım Teknolojileri Yarışması
TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması
Bilsem ‘in Özel Yetenekli Öğrencileri, Uzay Yolculuğunu Deneyimliyor
Matematik Polikliniği Projesi
Okul yöneticileri başka kurumlarda ders okutabilir mi?
Yüksek lisans yapan rehber öğretmenlere ek ders ücretleri artırımlı ödenecek
MEB, promosyon ihalelerindeki rezilliğe çekidüzen verecek tedbiri almalı ve böylesi aymazlıklara dur demelidir
EYT Düzenlemesinde Zorunlu Emeklilik İçin Önlem Alınmalıdır
İşte haftanın yalan haberleri
Şube Müdürlerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı
Sıra ‘Üniversite idari personelinin yer değiştirebilme hakkı’ düzenlemesinde
Eğitime Bakış 2022 raporu açıklandı