Özel öğrencilere bisikletli terapi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Özel öğrencilere bisikletli terapi
Abone ol
Düzce Özel Eğitim Meslek Okulunda eğitim gören öğrenciler hem meslek öğreniyor hem de okulun bahçesinde bisiklete binerek gelişimlerine katkı sağlıyorlar.

 

 

Düzce’de özel öğrencilerin hayatlarını idame ettirmeleri için çeşitli meslek dallarında eğitim veren Düzce Özel Eğitim Meslek Okulu farklı metotlarla öğrencilerinin gelişimlerine katkı sağlıyor. Bu çerçevede Düzce Ticaret Odası, Düzce İl Özel İdaresi, Düzce Gazeteciler Cemiyeti, Beyazay Derneği, Düzce Bisileklet Federasyonu il temsilciliğiyle işbirliği yaparak okulda eğitim alan öğrenciler bisiklete binerek hem eğlenceli vakit geçiriyorlar, hem de gelişiyorlar.

 

 

Proje çerçevesinde işbirlikçi kurumların bağışladığı bisikletleri öğrenciler beden eğitimi dersinde ve boş zamanlarında kullanabilecek.

 

 

Bisiklet bağışında bulunan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Tanju Acar, “Hocalarımız çocuklarımızın bedensel gelişimi için bisiklet binmelerinin faydalı olacağını söylüyor. Bu anlamda biz de arkadaşlarımızla destek vermek için buradayız. Elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz. Çocuklara bisiklet getirdik, çok mutlular ve heyecanlılar” dedi.

 

 

Okul Müdürü Gamze Derdiyok ise özel çocukların spor yaparak kişisel gelişimlerini daha fazla geliştirdiğini belirterek, ”Spor çocuklarımızın da gelişimine çok faydalı. Birçok spor dalında kulübümüz var. Bisiklet de bunlardan birisi. Destekçilerimize çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız çok mutlu oldular. Hem beden eğitimi dersinde hem de spor faaliyetlerimizde gezilerimizde kullanıyoruz. Onlar da mutlu oluyorlar” ifadelerinde bulundu.

 

 

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İslam Keleş sosyal projelerde her zaman yer almaktan mutlu olduklarını belirterek “Kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyor olmalıyız. Bu tarz sosyal sorumluluk projelerinin sayısını arttırmadınız inanın bu bizim için çok kolay. Biz cemiyet olarak bu tarz insani projelerin her zaman yanında olacağız teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

 

Bisiklet Federasyonu Düzce İl Temsilcisi Selim Cicü amaçlarının gönüllü olarak herkese bisiklete bindirmek olduğunu işaret ederek “Onların engellerine biz takılmamanız gerekiyor. Aslında biz engel olmadıkça onlar zaten engelleri kaldırmış durumdalar. O yüzden engelleri aşmak için hareket, hareket için bisiklet diyoruz ve herkesi bisiklet sürmeye davet ediyoruz” dedi.

 

 

Bisiklete uzun zamandır bindiğini söyleyen özel öğrenci ise bisiklete bindiğinde büyük keyif aldığını söyledi.

 

 

Etkinliğe katılanlar özel çocuklarla birlikte bisiklete bindi. Bisiklet sürmekte zorlanan çocuklar ise tandem (ikili) binerek güzel bir gün geçirdiler.

 

Özel öğrencilere bisikletli terapi

Özel öğrencilere bisikletli terapi

Özel öğrencilere bisikletli terapi

Özel öğrencilere bisikletli terapi

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bir yıl boyunca topladığı atık plastiklerle, mezun ettiği öğrencisine tekerlekli sandalye aldıÖnceki Haber

Bir yıl boyunca topladığı atık plastikle...

4 ülkeden öğretmenler öğrencilere sosyal destek için birlik olduSonraki Haber

4 ülkeden öğretmenler öğrencilere sosyal...

Yorum Yazın

23 Haziran Pazar önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün 22 Haziran 2024 Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Bilim İletişimi Gönüllülük Programı Başvuruları Başladı!
İşte kendinizi geliştirmeniz için online eğitimler
Teknofest Çeşitli Kategorilerdeki Yarışma Sonuçları Açıklandı!
Mülakatlarda KPSS puanına mütenasip puanlama yapılacağını duyurun. Hem komisyon üyelerimiz hem de genç meslektaşlarımız rahatlasın.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Rehberi Yayımlandı
Gençlik Yaz Okuluna başvurular başlıyor
eTwinning Kalite Etiketi başvuruları uzatıldı
MEB, Bir Yılda Hayata Geçirilen Projeleri Bülten Olarak Yayımladı
İmam Hatip Liseleri Arasında, 11 Dilde Münazara Yarışmaları Sonuçlandı
Şimdi Teneffüs Zamanı
EBA defterini al izle
İşte MEB'in Trafik Eylem Planı
E İzleme nedir?
İşte MEB tarafından açılan tüm kurslar ve başvuruları
Eğitimde Birlikteyiz Öykü Kitapları
Eğitimde Birlikteyiz
Mülakatlar Başlamadan, Ahlaksızlıkları Başladı Bile!
İşte haftanın yalan haberleri