Seferihisar turuncu bayramı coşkuyla kutladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Seferihisar turuncu bayramı coşkuyla kutladı
Abone ol
Seferihisar, 23, Mandalina Şenliği’ne ev sahipliği yaptı. Binlerce kişinin katıldığı şenlik, muhteşem etkinliklere sahne oldu. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in ev sahipliği yaptığı şenliğe Ömür Gedik, Bülent Şakrak, Önder Açıkbaş, Alper Baytekin ve Hakan Bilgin gibi ünlü isimler katıldı. Ünlüler Başkan Yetişkin ile birlikte LÖSEV için mandalina topladı.

 

Seferihisar, 23, Mandalina Şenliği’ne ev sahipliği yaptı. Binlerce kişinin katıldığı şenlik, muhteşem etkinliklere sahne oldu. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in ev sahipliği yaptığı şenliğe Ömür Gedik, Bülent Şakrak, Önder Açıkbaş, Alper Baytekin ve Hakan Bilgin gibi ünlü isimler katıldı. Ünlüler Başkan Yetişkin ile birlikte LÖSEV için mandalina topladı.
 
Geleneksel Seferihisar Mandalina Şenliği’nin 23’üncüsü, bu yıl da yine coşkuyla kutlandı. Binlerce vatandaşın katımıyla gerçekleştirilen ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in katıldığı kortej yürüyüşüyle başlayan şenlik, renkli görüntülere sahne oldu. Seferihisar Kapalı Pazar Yeri’nde dans ve gösterilerin yanı sıra, kral ve kraliçe yarışması, en iyi hediyelik eşya yarışması, en iyi mandalinalı yemek ve mandalinalı tatlı yarışmalarının ödül töreni düzenlendi. Seferihisar Belediyesi Spor Okulu öğrencilerinin jimnastik gösterisi de izleyenleri büyüledi.  Şenlikte ayrıca ünlü müzik grubu Zakkum ve Devrim Seyrek de, vatandaşlara unutulmaz bir konser verdi.
 
ÜNLÜLER LÖSEV İÇIN MANDALİNA TOPLADI 
 
Şenliğe çok sayıda ünlü de katıldı. Ömür Gedik Bülent Şakrak, Önder Açıkbaş, Alper Baytekin ve Hakan Bilgin, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ile birlikte 2018 yılından bu yana Seferihisar'da bulunan Lösev'in mandalina bahçesinden mandalina toplayıp, Lösev'in bilgilendirme seminerine katıldılar. Toplanan mandalinalar, şenlik alanında bulunan Lösev'in LSV dükkan standından satışa sunuldu.
 
“TOPRAĞI KORUMAK VATANI KORUMAKTIR”
 
Mandalinayı turuncu mucize olarak nitelendiren Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “23. kez bir araya geldik. Seferihisar’ı yine turuncuya boyadık. Mandalina Şenliği ile verimli topraklarımıza sahip çıkmayı, üretmeyi, ülkemizin geleceği için tarımdan vazgeçmeyişimizi kutluyoruz. Bir araya geldiğimizde birbirimize güç ve neşe verişimizi kutluyoruz” diye konuştu.
 
Cumhuriyetin 100. yılına yakışır bir kutlama yaptıklarını belirten Yetişkin, “Bu yıl, Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası cumhuriyetimizin 100. yaşını kutluyoruz. Kim ne derse desin, 100 yıl boyunca şanla şerefle yürüdük cumhuriyetin yolunu. 
Toprağı korumak vatanı korumaktır. İşte bu yüzden attığınız her çapa, diktiğiniz her fidan cumhuriyetin yüzlerce yıl yaşaması demektir. 5 yıldır Seferihisar Belediyesi olarak betona değil toprağa değer vermek, Atatürk’ün bize bıraktığı mirası en güzel şekilde yaşatmak demektir diyoruz. Bundan sonra da aynı şekilde yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yalnız yaşayan adam evinde ölü bulunduÖnceki Haber

Yalnız yaşayan adam evinde ölü bulundu

Garaj toprak altında kaldı, araç metrelerce yüksekten düşmekten kurtulduSonraki Haber

Garaj toprak altında kaldı, araç metrele...

Yorum Yazın

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Başvuruları Uzatıldı!
Kablosuz Haberleşme Yarışmasına başvurular devam ediyor
YÖK, sözleşmelilikte geçen süreyi dikkate almalıdır
Deneyap Girişim Programı Başlıyor!
Akıllı Wi-Fi Kapsama Yarışması için Başvuru Zamanı!
Dün Hocalı, bugün Gazze
Türkiye'nin Teknoloji Takımı tarafından geliştirilen büyük dil modeli T3 AI'le gönüllülerini arıyor.
Finansal Teknolojiler Yarışmasına başvurular devam ediyor.
Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı (Seviye 7) Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Taslağı: Görüş ve Öneriler
Dijital Geleceğin Anahtarı Blok Zincir Yarışması başvuruları başladı
Erken Çocukluk Aylık Aile Eğitim Bülteni Yayımlandı
TÜBİTAK tarafından düzenlenen 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında, BİLSEM'ler projeleri ile büyük bir başarı elde etti.
"Türkçe ve Dil Eğitiminde İyi Uygulamalar Konferansı"nın başvuru süresi uzatıldı
“Yerelden Evrensele Soylu Mücadele” mottosuyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz
Açık Öğretim Ortaokulu 2023-2024 Eğitim Ve Öğretim Yılı 2. Dönem E-Sınav Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
Velilerimize Sesleniyoruz: Çocuklarınızın ÇEDES ve Benzeri Projelerin Etkinliklerine Katılmasına İzin Vermeyin!
Üniversite idari personelinin yer değişikliğine ilişkin toplu sözleşme kararımız kazanıma dönüşüyor
Yurt Dışında Görevlendirilecek Okutman ve Öğretmenlerin Mesleki Yeterlilik Sınavı Sonuçlarında oluşan minimum puanlar
28 Şubat Çarşamba önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (27 Şubat 2024) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti