Sevgilisini dövüp 5 yerinden bıçaklayan doktora 20 yıl hapis istemi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sevgilisini dövüp 5 yerinden bıçaklayan doktora 20 yıl hapis istemi
Abone ol
ELAZIĞ’da, temmuz ayında sevgilisi Dilan T.’yi (25) darbettiği ve 5 yerinden bıçakladığı suçlamasıyla tutuklu yargılanan doktor Sinan Bulut ile ilgili iddianameyi hazırlayan savcı, ’Kadına karşı öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

ELAZIĞ’da, temmuz ayında sevgilisi Dilan T.’yi (25) darbettiği ve 5 yerinden bıçakladığı suçlamasıyla tutuklu yargılanan doktor Sinan Bulut ile ilgili iddianameyi hazırlayan savcı, ’Kadına karşı öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.
Olay, 24 Temmuz’da merkeze bağlı Yeni Mahalle’de meydana geldi. Bir hastanede anestezi doktoru olan Sinan Bulut ve sevgilisi Dilan T. arasında akşam yemeğinde kıskançlık nedeniyle tartışma çıktı. Tartışma, Sinan Bulut’un Yenimahalle’deki evinde de devam etti. Tartışma sırasında Bulut, mutfaktan aldığı bıçakla Dilan T.’yi kolundan, bacağından ve sırtından 5 bıçak darbesiyle yaraladı, ardından da dövmeye başladı. Dilan T., Sinan Bulut’un elinden kurtulup komşularına sığındı. İhbar üzerine adrese sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Dilan T., ilk müdahalesinin ardından Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü. Gözaltına alınan Bulut, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi.
Olayla ilgili iddianamesini hazırlayan savcı, doktor Bulut için ’Kadına karşı öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 yıldan 20’yıla kadar hapiz cezası istedi. Dava, Elazığ 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. İddianamede, Sinan Bulut’un alınan ifadesinde ilk olarak bıçakla kendisine saldıranın Dilan T. olduğunu, kendisine yönelik hakaretlerinden dolayı sinirlenerek bıçağı eline aldığını beyan ettiği belirtilerek, şöyle denildi:
”Sinan Bulut’un TCK 29/1 çerçevesinde haksız tahrik hükümlerinden yararlanmak için yapılan savunmasına itibar edilmeyeceği, ifadesinde kendisi uyurken kafasına aldığı darbeyle uyandığını, uyandığında Dilan T.’nin kendisini vurduğunu ve kendisine bıçakla saldırdığını beyan etmiş ise de aldırılan doktor raporunda kafasına aldığı darbeye ilişkin bir yaralanmanın belirtilmediği, raporda sağ kaş medialinde 5x1 cm’lik hiperemi, sol göz inferomedialinde 0,5x0,1 cm ebadında abrazyon her iki kolda ve ön kolda sağ göğüs inferolateralinde ve sağ tibia önünde muhtelif sayı ve ebatlarda abrazyon mevcut olduğunun belirtildiği, bu haliyle Sinan Bulut’un TCK 29/1 çerçevesinde haksız tahrik hükümlerinden yaralanmak için yapılan savunmasına itibar edilmeyeceği, buna karşılık Dilan T.’nin alınan ifadesinde her ne kadar Sinan Bulut’a saldırmadığını beyan etmiş ise de müştekinin doktor raporunda yaralanmasının sabit olduğu, Dilan T.’nin Sinan Bulut tarafından bıçakla saldırıya uğraması üzerine saldırının devam etmemesi için ve saldırıyı defetmeye çalışırken yapmış olduğu karşı savunma sırasında Sinan Bulut’un raporda belirtildiği şekilde muhtelif yerlerinde abrazyon oluşturacak nitelikte yaralanmasının hayatın olağan akışına uygun olduğu, şüpheli Sinan Bulut’un mahkemenizce yargılanmasının yapılarak eylemine uyan TCK’nın 82/1.f, 35 maddesi gereğince cezalandırılmasına kamu adına iddia ve talep olunur.” 

 

Kaynak:DHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
100’üncü yaş gününü evde sağlıkçılar ile kutladıÖnceki Haber

100’üncü yaş gününü evde sağlıkçılar ile...

Yunan unsurlarının bıraktığı denizde boğulan Mısırlı, kimsesizler mezarlığına defnedildiSonraki Haber

Yunan unsurlarının bıraktığı denizde boğ...

Yorum Yazın

3 Bin 500 Engelli Öğretmen Ataması İçin Başvurular 3 Nisan'da Başlayacak
Ramazan-ı Şerif 2023
Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2022 Yılı Faaliyet Raporu
TEKNOFEST 2023 Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışması Özgün Araç Kategorisi Kritik Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!
Deprem bölgesinde yapılan çalışmalar Türkiye Tek Yürek
TEKNOFEST 2023 Akıllı Ulaşım Yarışması Proje Detay Rapor Sonuçları Açıklandı!
Öğretici: Mart Ayı Açlık Ve Yoksulluk Sınırı Açıklandı. Sabit Gelirliler Açlık Sınırında Geçinemiyor!
TEKNOFEST 2023 Çip Tasarım Yarışması Detay Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 TEKNOFEST Drone Şampiyonası Ön Eleme Sonuçları Açıklandı!
Öğretici: Banka Promosyonu Adaletsizliği Son Bulmalıdır
Deprem Bölgesinde LGS Ve YKS'ye Hazırlık İçin 809 DYK Noktası Oluşturuldu
Afet Bölgesinde Açılan Halk Eğitimi Kurslarından 102 Bin 29 Vatandaş Yararlandı
ÖSYM’den 4 il için YKS kararı
Bakanlık alan değişikliği bekleyen meslektaşlarımızı daha ne kadar bekletecek?
Deprem Sonrasında MEB Tarafından Atılan Politika Adımları
MTSK Direksiyon eğitimi dersi uygulama sınavları ertelendi
Deprem Bölgesinden Diğer İllere Nakil Olan 14 Bin 73 Öğrenci, Kendi İllerine Geri Döndü
TEKNOFEST 2023 Roket Yarışması Kritik Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!
İşte Depremle ilgili yalan haberler ve gerçekler
TEKNOFEST İstanbul Spotter Kule Başvuruları Başladı!