Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
Abone ol
2 Kasım 2018 tarihli ve 30583 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik” kapsamında Üniversitemizin çeşitli birimlerine 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesi ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Atanma ve Yükseltilme Kriterlerine İlişkin Yönerge hükümlerine göre aşağıda belirtilen kadrolara öğretim üyeleri alınacaktır.

A- BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI:
1- Başvurular Üniversitemiz https://ikbasvuru.sdu.edu.tr internet sayfasından çevrimiçi (online) yapılacaktır.
2- Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihi itibariyle 15 (On beş) gündür.
3- Adaylar öncelikle https://ikbasvuru.sdu.edu.tr adresinde yer alan çevrimiçi (online) başvuru sistemine kayıt olduktan sonra kişisel bilgilerini doldurup Öğretim Üyesi Personel Alımı İlanı için müracaat işlemlerini başlatacaktır. Müracaat eden adaylar başvurmak istediği ilan numarasını seçip aşağıda belirtilen istenen belgeleri ilgili alanlara yükleyip “Başvuru Yap” butonuna tıkladığında çevrimiçi (online) başvurularını tamamlamış olacaklardır.
4- Başvurular üzerinde güncelleme yapılmak istenildiğinde mevcut başvuru silinerek, “İşlemler-Başvuru Sürecindekiler” menüsünden yeniden başvuru oluşturulabilecektir.
5- Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Yanlış/eksik belge yükleme, farklı mezuniyetle başvurma, yanlış ilana başvurma vb. tüm iş ve işlemler için tüm sorumluluk adaylara aittir.
6- Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Atanma ve Yükseltilme Kriterlerine İlişkin Yönergeye, basılı dosya dizi pusulasına ve öğretim üyesi adayı özgeçmiş formu'na http://persdb.sdu.edu.tr internet adresi Doküman Arşivi bölümünden ulaşılabilir.
7- Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Atanma ve Yükseltilme Kriterlerine İlişkin Yönergenin 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca elektronik ortama yüklenen dosyanın basılı nüshasını ilanımızın süresi içinde doçent ve profesör kadrolarına başvuracak adaylar şahsen veya posta ile Personel Daire Başkanlığına, doktor öğretim üyesi kadrolarına başvuracak adaylar şahsen veya posta ile ilgili birime dilekçe ile teslim etmeleri gerekmektedir.

B- KADROLARA BAŞVURACAK ADAYLARIN TESLİM EDECEĞİ VE SİSTEME YÜKLEYECEĞİ BELGELER
1- Özgeçmiş (Sisteme Pdf Formatında yüklenmelidir.)
2- Askerlik bilgisi ilgili servislerden otomatik olarak gelmektedir. Aday, askerlik bilgisinin eksik olduğunu düşünüyor ise buna ilişkin belgeyi ekleyecektir.
3- Eğitim bilgileri ilgili servislerden otomatik olarak gelmektedir. Aday, eğitim bilgilerenin eksik olduğunu düşünüyor ise buna ilişkin Diploma, geçici mezuniyet belgesi (Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge).
4- Yabancı Dil bilgisi (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen dil belgesi) ilgili servislerden otomatik olarak gelmektedir.
Aday, Yabancı Dil bilgisinin eksik olduğunu düşünüyor ise buna ilişkin belgeleri ekleyecektir.
5- Bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren liste.
6- Fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık veya biyometrik) (Sisteme yüklenmelidir.)
7- Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair beyan.

C-GENEL AÇIKLAMALAR
1- İdare uygun gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal edebilir.
2- Adaylar sadece bir ilan numarası ile ilan edilen kadrolardan sadece bir kadroya başvuru yapabilir. Birden fazla kadroya başvuran adayların
başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
3- 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun Ek 38 inci maddesi uyarınca belirlenen % 30'luk kota kapsamında başvuru yapılabilecek doktor
öğretim üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

 

İLAN SIRA NOBİRİMBÖLÜMABD/ASD/PRGUNVANDER.AD.NİTELİĞİ
979Fen Edebiyat FakültesiTarihOrta Çağ TarihiDoçent21Ortaçağ tarihi alanında doçentlik unvanına sahip olmak. Ortaçağ Türk ve İslam Dünyası alanında çalışmalar yapmış olmak.
980Fen Edebiyat
Fakültesi
Sanat TarihiTürk ve İslam
Sanatı
Profesör11Türk ve İslam sanatı alanında çalışmalar yapmış olmak.
981Güzel Sanatlar FakültesiMüzikMüzik BilimleriProfesör11Müzik Eğitimi alanında doçentlik unvanına sahip olmak. Piyano eğitimi alanında çalışmalar yapmış olmak.
982İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiEkonometriYöneylemProfesör11Çok kriterli karar verme ve gri sistemler alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
983İktisadi ve İdari Bilimler
Fakültesi
Finans ve BankacılıkFinans ve BankacılıkProfesör11Muhasebe alanında doçentlik unvanına sahip olmak. Maliyet Analizi ve Finansal Raporlama alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
984İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiİşletmeSayısal YöntemlerProfesör11Nicel Karar Yöntemleri alanında doçentlik unvanına sahip olmak. Veri madenciliği alanında çalışmalar yapmış olmak.
985İktisadi ve İdari Bilimler
Fakültesi
İşletmeYönetim ve OrganizasyonProfesör11Yönetim ve Strateji alanında doçentlik unvanına sahip olmak. Sağlık işletmelerinde örgütsel davranış ve hastane çalışanları alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
986İktisadi ve İdari Bilimler
Fakültesi
İktisatİktisat TeorisiDoçent21Bölgesel çalışmalar alanında Doçentlik unvanına sahip olmak. Bölgesel gelişme alanında çalışmalar yapmış olmak.
987İktisadi ve İdari Bilimler
Fakültesi
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileriYönetim ve Çalışma PsikolojisiDoktor Öğretim Üyesi11Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri alanında lisans, yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. İş sağlığı psikolojisi alanında çalışmalar yapmış olmak.
988İletişim FakültesiHalkla İlişkiler ve TanıtımKurumsal İletişimProfesör11Kurumlarda yönetici-çalışan ve çalışanlar arası iletişim alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
989Mühendislik FakültesiTekstil MühendisliğiTekstil TeknolojisiDoktor Öğretim Üyesi11Tekstil Mühendisliği alanında doktorasını yapmış olmak. Akıllı polimerlerin tekstil uygulamaları alanında çalışma yapmış olmak.
990Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriTıbbi PatolojiProfesör11Jinekopatoloji alanında çalışmalar yapmış olmak.
991Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriFizyolojiProfesör11Uyku Fizyoloji alanında çalışmalar yapmış olmak.
992Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriAdli TıpDoçent21Adli tıp uzmanı olmak.
993Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriTıbbi PatolojiDoktor Öğretim Üyesi11Tıbbi patoloji uzmanı olmak. Özafagus kanserleri alanında çalışma yapmış olmak.
994Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıDoktor Öğretim Üyesi11Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmak.
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İzmir Ekonomi Üniversitesi 3 Araştırma Görevlisi alıyorÖnceki Haber

İzmir Ekonomi Üniversitesi 3 Araştırma G...

Orta Doğu Teknik Üniversitesi 40 Araştırma Görevlisi alacakSonraki Haber

Orta Doğu Teknik Üniversitesi 40 Araştır...

Yorum Yazın

Öğretmenlerin yüzde 30 zamlı ek ders ücretleri belli oldu
Bilsem Öğrencilerimiz İçin Uzay Kampı Başlıyor
Evde veya hastane sınıfında eğitim hizmeti sunan tüm öğretmenlere başarı belgesi verilecek
81 İlde İhtiyaç Duyulan Her Hastaneye Hastane Sınıfı Kurulacak
Nükleer Enerji Alanında Tematik Lise Kurulacak
TEKNOFEST 2023 Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması Ön Değerlendirme Raporu Sonuçları Açıklanmıştır!
TEKNOFEST 2023 Eğitim Teknolojileri Yarışması Ön Değerlendirme Rapor Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışması Ön Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 Savaşan İHA Yarışması Ön Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!
Uluslararası Erken Çocukluk Eğitimi Zirvesi
Ulusal ve Uluslararası Proje Hazırlama Öğretmen Rehber Kitabı
Emeklilik ve Sosyal Güvenlik: Temel Vazgeçilmez Bir İnsan Hakkıdır
İlksan Kanser Sağlık Destek Yardımı 2023 Yılı Sigorta İhalesi Yapıldı
MEB’e Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı ile Şube Müdürlüğü Sınavı Talebimizi ilettik
Ukraynalı İstiklal Marşı'ını CİMER'e şikayet etti haberi yalan çıktı
Sözleşmeli öğretmenin görevine son verildi
Kamu Emekçileri Eğilim Yoklaması Araştırması
BASK’tan Cumhurbaşkanına İkramiye Mektubu
TEKNOFEST 2023 İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması
Meslek Liselerinden Tarihi Rekor