Taksiciden örnek davranış: Depremzedelere ücretsiz ulaşım hizmeti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Taksiciden örnek davranış: Depremzedelere ücretsiz ulaşım hizmeti
Abone ol
Ankara’da bir taksi durağında çalışan Gökhan Yıldız, aracının arkasına "Gün dayanışma günü. Depremzede ailelerine ücretsizdir" yazısı yazarak depremzedelere ücretsiz bir şekilde ulaşım hizmeti veriyor.

 

 

Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir taksi durağında taksicilik yapan Gökhan Yıldız, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6’lık depremlerin ardından kullandığı takside yardım kampanyası başlattı. Yıldız, depremin büyük hasarlar verdiği illerde ikamet edip, bu hasarlardan dolayı Ankara’ya gelen depremzedelere ücretsiz ulaşım hizmeti sağlıyor. Arabasının arka camına "Gün dayanışma günü. Depremzede ailelerine ücretsizdir" yazısını ekleyen Yıldız, bu sayede depremden etkilenen vatandaşların kendi oluşturduğu ücretsiz ulaşım kampanyasını da görmesini sağlıyor.

 

 

Depremin ardından çok büyük bir üzüntü yaşadığını dile getiren Yıldız, depremden etkilenen insanları da ailesi yerine koyduğunu belirtti. Depremin ardından da maddi yardımlarda çok bulunduğunu ifade eden Yıldız, "Daha fazla ne yapabilirim diye düşündüm ve aracımın arkasına ’Depremzedelere ücretsizdir’ yazısı yapıştırdım. Bundan da gurur duydum. Bu şekilde Ankara’da birçok aileye yardımcı olduğumu düşünüyorum. Ulaşım bakımından çok büyük sıkıntılar var. Buradan herkese sesleniyorum. Ulaşım konusunda gerçekten yardıma muhtaç aileler var. Ben de birçoğu ile karşılaşıyorum. Bazen aracın arkasındaki yazıyı görerek benimle irtibata geçiyorlar, bazen de araçta yolculuk esnasında muhabbet kuruyoruz. Bu konuda devletimizden yardım istiyoruz. Yardımı kendimiz için istemiyoruz, biz burada zarar görmüyoruz ama zarar görenler de bizden, bunun farkındayız. Farkındalık oluşturmak adına da mücadelemizi veriyoruz" diye konuştu.

 

 

 

"Bir insandan ‘Allah razı olsun’ cümlesini duymak gerçekten çok büyük bir gurur"

 

 

 

Yardımların büyüyerek devam etmesi gerektiğini vurgulayan Yıldız, tüm esnafların bu yardımlara dahil olması gerektiğini söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

 

 

"Esnaf arkadaşlarıma buradan sesleniyorum; çok büyük bir şey kaybetmeyiz. Tam tersine kazanıyoruz da. Bu yardımlarla Allah katında kapıların bizlere açılacağını hissediyorum. Hiç tanımadığın insanların ’Allah razı olsun’ dilekleri çok mutlu edici. Tanıyanlar zaten karşısındakine ’Allah razı olsun’ diyor fakat tanımadığın bir insandan ’Allah razı olsun’ cümlesini duymak gerçekten çok büyük bir gurur. Ben de böyle bir yardıma kalkıştım. Arkadaşlarımın beni yalnız bırakmasını istemiyorum. Toplamda 7 bin 800 taksi var Ankara genelinde. Bir tek benim aracımda bu yazının olması beni üzüyor ama bir yandan da kendimle gurur duyuyorum. Arkadaşlarımın da bu konuda duyarlılık göstermesini istiyorum. Duyarlı olurlarsa bizi, kendilerini ve depremzede aileleri mutlu ederler."

 

 

 

"Nezaketli bir şekilde e-Devlet üzerinden ikametgah adresini gösterdiği takdirde deprem bölgesindeki bütün ailelerimize canıgönülden yardım ediyorum"

 

 

 

Yıldız, yolcuların depremzede olduğunu anlamak için ikametgahlarını göstermelerini talep ettiğini belirterek, "Bu istek de tabii ki rica boyutunda bir istek. Karşımızdaki insanlar zaten çok büyük bir yara almış ve yıpranmış durumdalar. Ben de daha fazla yıpratmadan nezaketli bir şekilde e-Devlet üzerinden ikametgah adresini gösterdiği takdirde deprem bölgesindeki bütün ailelerimize canıgönülden yardım ediyorum" açıklamasında bulundu.

 

 

Yıldız, depremzedelere ücretsiz verdiği ulaşım hizmetine, deprem bölgelerinde yaşam şartları normale dönene kadar devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

Taksiciden örnek davranış: Depremzedelere ücretsiz ulaşım hizmeti

Taksiciden örnek davranış: Depremzedelere ücretsiz ulaşım hizmeti

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Osmaniye’de 3.9 büyüklüğünde deprem: Sarsıntı kısa süreli paniğe neden olduÖnceki Haber

Osmaniye’de 3.9 büyüklüğünde deprem: Sar...

Bilgievi öğrencileri İstiklal Marşı’nın kabulünü kutladıSonraki Haber

Bilgievi öğrencileri İstiklal Marşı’nın...

Yorum Yazın

22 Eylül Cuma önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün
2. Yedek Yurt Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mülakat açıklaması
Öğretmenlik yetiştirmeden kariyer geliştirme süreçlerine kadar bir bütün olarak ele alınmalı
AES Eğitim Gündemi Anket Sonuçları Açıklandı
Geçen Yıl Alınmayan Kariyer Sınavı Ücreti Bu Sene Hangi Gerekçeyle Alınacak?
"Cumhuriyet Ve Türkçemiz" Konulu Lise Öğrencileri Arası Deneme Yarışması
Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Başvuruları Başlıyor
21 Eylül Perşembe önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün
Türk Eğitim-Sen'den mülakata sert tepki... 'Mülakat adaletin katilidir'
2022-2023 Bilsem Öğrenci Tanılama Ve Yerleştirme Süreci Depremden Etkilenen On İl Ve Bu İllerden Nakil Giden Öğrencilerin Sonuçları Açıklan
Danıştay, üniversiteler arası geçici görevlendirmeyi engelleyen yönetmelik hükmünü iptal etti
Türk Eğitim Sen'den İsa Barış'a tam destek
Depremzede öğretmenden Bakana teşekkür tweti
Ülke Genelinde Yapılacak Ortak Sınavların Tarihleri Belli Oldu
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan: ”Nitelik ve yeterlilik sorgulaması yapılacaksa objektiflikten uzak 45 dakikalık mülakatla bu mümkün değil”
Atatürk'e iğrenç hakaret hakkında MEB’den basın açıklaması
Eğitim Fakültesi Diploması Başka Ne İşe Yarar?