Taksiciden örnek davranış: Depremzedelere ücretsiz ulaşım hizmeti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Taksiciden örnek davranış: Depremzedelere ücretsiz ulaşım hizmeti
Abone ol
Ankara’da bir taksi durağında çalışan Gökhan Yıldız, aracının arkasına "Gün dayanışma günü. Depremzede ailelerine ücretsizdir" yazısı yazarak depremzedelere ücretsiz bir şekilde ulaşım hizmeti veriyor.

 

 

Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir taksi durağında taksicilik yapan Gökhan Yıldız, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6’lık depremlerin ardından kullandığı takside yardım kampanyası başlattı. Yıldız, depremin büyük hasarlar verdiği illerde ikamet edip, bu hasarlardan dolayı Ankara’ya gelen depremzedelere ücretsiz ulaşım hizmeti sağlıyor. Arabasının arka camına "Gün dayanışma günü. Depremzede ailelerine ücretsizdir" yazısını ekleyen Yıldız, bu sayede depremden etkilenen vatandaşların kendi oluşturduğu ücretsiz ulaşım kampanyasını da görmesini sağlıyor.

 

 

Depremin ardından çok büyük bir üzüntü yaşadığını dile getiren Yıldız, depremden etkilenen insanları da ailesi yerine koyduğunu belirtti. Depremin ardından da maddi yardımlarda çok bulunduğunu ifade eden Yıldız, "Daha fazla ne yapabilirim diye düşündüm ve aracımın arkasına ’Depremzedelere ücretsizdir’ yazısı yapıştırdım. Bundan da gurur duydum. Bu şekilde Ankara’da birçok aileye yardımcı olduğumu düşünüyorum. Ulaşım bakımından çok büyük sıkıntılar var. Buradan herkese sesleniyorum. Ulaşım konusunda gerçekten yardıma muhtaç aileler var. Ben de birçoğu ile karşılaşıyorum. Bazen aracın arkasındaki yazıyı görerek benimle irtibata geçiyorlar, bazen de araçta yolculuk esnasında muhabbet kuruyoruz. Bu konuda devletimizden yardım istiyoruz. Yardımı kendimiz için istemiyoruz, biz burada zarar görmüyoruz ama zarar görenler de bizden, bunun farkındayız. Farkındalık oluşturmak adına da mücadelemizi veriyoruz" diye konuştu.

 

 

 

"Bir insandan ‘Allah razı olsun’ cümlesini duymak gerçekten çok büyük bir gurur"

 

 

 

Yardımların büyüyerek devam etmesi gerektiğini vurgulayan Yıldız, tüm esnafların bu yardımlara dahil olması gerektiğini söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

 

 

"Esnaf arkadaşlarıma buradan sesleniyorum; çok büyük bir şey kaybetmeyiz. Tam tersine kazanıyoruz da. Bu yardımlarla Allah katında kapıların bizlere açılacağını hissediyorum. Hiç tanımadığın insanların ’Allah razı olsun’ dilekleri çok mutlu edici. Tanıyanlar zaten karşısındakine ’Allah razı olsun’ diyor fakat tanımadığın bir insandan ’Allah razı olsun’ cümlesini duymak gerçekten çok büyük bir gurur. Ben de böyle bir yardıma kalkıştım. Arkadaşlarımın beni yalnız bırakmasını istemiyorum. Toplamda 7 bin 800 taksi var Ankara genelinde. Bir tek benim aracımda bu yazının olması beni üzüyor ama bir yandan da kendimle gurur duyuyorum. Arkadaşlarımın da bu konuda duyarlılık göstermesini istiyorum. Duyarlı olurlarsa bizi, kendilerini ve depremzede aileleri mutlu ederler."

 

 

 

"Nezaketli bir şekilde e-Devlet üzerinden ikametgah adresini gösterdiği takdirde deprem bölgesindeki bütün ailelerimize canıgönülden yardım ediyorum"

 

 

 

Yıldız, yolcuların depremzede olduğunu anlamak için ikametgahlarını göstermelerini talep ettiğini belirterek, "Bu istek de tabii ki rica boyutunda bir istek. Karşımızdaki insanlar zaten çok büyük bir yara almış ve yıpranmış durumdalar. Ben de daha fazla yıpratmadan nezaketli bir şekilde e-Devlet üzerinden ikametgah adresini gösterdiği takdirde deprem bölgesindeki bütün ailelerimize canıgönülden yardım ediyorum" açıklamasında bulundu.

 

 

Yıldız, depremzedelere ücretsiz verdiği ulaşım hizmetine, deprem bölgelerinde yaşam şartları normale dönene kadar devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

Taksiciden örnek davranış: Depremzedelere ücretsiz ulaşım hizmeti

Taksiciden örnek davranış: Depremzedelere ücretsiz ulaşım hizmeti

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Osmaniye’de 3.9 büyüklüğünde deprem: Sarsıntı kısa süreli paniğe neden olduÖnceki Haber

Osmaniye’de 3.9 büyüklüğünde deprem: Sar...

Bilgievi öğrencileri İstiklal Marşı’nın kabulünü kutladıSonraki Haber

Bilgievi öğrencileri İstiklal Marşı’nın...

Yorum Yazın

Bakanlık alan değişikliği bekleyen meslektaşlarımızı daha ne kadar bekletecek?
Deprem Sonrasında MEB Tarafından Atılan Politika Adımları
MTSK Direksiyon eğitimi dersi uygulama sınavları ertelendi
Deprem Bölgesinden Diğer İllere Nakil Olan 14 Bin 73 Öğrenci, Kendi İllerine Geri Döndü
TEKNOFEST 2023 Roket Yarışması Kritik Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!
İşte Depremle ilgili yalan haberler ve gerçekler
TEKNOFEST İstanbul Spotter Kule Başvuruları Başladı!
Deprem nedeniyle eğitime ara verilen günlerde hangi ek ders ücretleri ödenir?
Memura Refah Zammı Verilmelidir
Sosyal Araştırmalar ve Yenilik Enstitüsü Protokolü YÖK’te imzalandı
AES: MEB becayiş uygulamasını hayata geçirmelidir
Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’na katıldık
Rehber Öğretmenlerin Normu Bulunmayan Okullara İkinci Görev Niteliğinde Görevlendirilme Uygulamasına Dava Açtık
Afet bölgesi eğitim faaliyetleri hakkında bakanlıktan açıklama
Öğretici: Torba Kanuna Çalışanların Sorunları Da Eklenmelidir
TEKNOFEST 2023 Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması Proje Detay Raporu Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
Torba kanunla eksiklikler tamamlanmalıdır