TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Akar: ”Mehmetçiğimizin nefesi enselerinde”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Akar: ”Mehmetçiğimizin nefesi enselerinde”
Abone ol
Milli savunma sanayinin ülkenin refahı ve bekası için çok önemli olduğunu ifade eden TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, terörle mücadeledeki kararlılığa dikkat çekerek, "PKK ile mücadelemiz en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecek. Mehmetçiğimizin nefesi enselerinde" dedi.

 

 

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin (ADÜ) 2023-24 Akademik Yılı açılış töreni çerçevesinde Aydın’a gelen TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, terörle mücadeleye yönelik operasyonların kararlılıkla devam edeceğini vurguladı. Akar, yaptığı konuşmasında teröristlerin birçok kişiyi özellikle sosyal medyanın etkisiyle kandırdıklarını ifade ederek, sosyal medyanın araç olduğunu belirtti. Sosyal medyayı dışlamak yerine doğru kullanımının sağlanması gerektiğini ifade eden Akar, "Sosyal medya bir araç. Bunu siz nasıl kullanırsanız, öyle sonuçlanır. Bunu dışlamak yerine doğru kullanımını sağlamak lazım. Sosyal medya yok sayılamaz. Araçlara değil araçların kullanım şekline karşı çıkmamız lazım. Terör örgütleri sosyal medya üzerinden kandırdı, ikna etti insanları. Yani bu tehdit ve fırsat dengesini iyi kullanmamız lazım. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti devleti uluslararası arenada özne haline geldi. 3 kıtada etki diğerlerinde ilgi alanımız var. Artık söz dinleyen değil sözü dinlenen Türkiye olmak yolunda adımlarımız istikrarlı gidiyor. Uluslararası arenada kendi görüşümüzü ortaya koyabiliyoruz. Kahraman Mehmetçik de Türkiye Cumhuriyeti tarihimizin en kapsamlı operasyonlarını yaptı ve yapıyor. Bunu da ülkemizin refahı ve bekası için yapıyor. Bizim tarihimiz boyunca hiçbir zaman emperyalist bir bakışımız olmamıştır" diye konuştu.

 

 

 

"Kendi kazdıkları hendeklere gömüldüler"

 

 

 

Türkiye’nin keyfi ya da işgal için operasyonlar yapmadığını vurgulayan Akar, "Hudutların güvenliği konusu, bizim tek derdimiz hudutlar güvenli olsun. Bunun için çalışıyoruz. En iyi teknolojilerle de hudutlarımız korunuyor. Mehmetçiğimiz gece gündüz fedakarlıkla çalışıyorlar. 5 yılda 3 milyon kişinin sınırdan kaçak geçişi engellendi. Hudut bizim milli bir meselemiz. Bunun günlük polemik içine konması Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına yakışmaz. Terörle mücadele tarihine baktığımızda emperyalist devletler her türlü şeyi denedi. En sonunda PKK çıktı. Bizim bununla mücadelemiz devam ediyor, edecek. En son teröristi etkisiz hale getirene kadar azimliyiz, kararlıyız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bunların arkasındaki ne olursa olsun. Durmak yok. Dağlarda Mehmetçikle baş edemeyenler, şehirlere kaçtılar. Hendekler açtılar ama çok şükür kendi kazdıkları hendeklere gömüldüler. Biz keyif için ya da işgal için operasyonlar yapmıyoruz. Kendi ülkemiz ve vatandaşlarımızın korunması için yapıyoruz. ’Bizim Suriye’de ne işimiz var’ diyenler şunu bilsinler ki, eğer biz o operasyonları yapmasaydık çok daha farklı durumlarla uğraşıyor hale gelecektik. Şimdi ise bu terör koridoru başlarına çalındı, parçalandı. Tek söylediğimiz şey şu. Ülkemizin bekası ve refahı. Bize tehdit olan bir şeyi yok etmek mecburiyetindeyiz. Irak hududu tamamen kontrol altında. Teröristlerin geçiş ve malzeme aktarımları imkansız hale geldi. Suriye’de de terör koridoru parçalandı. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar oradayız. Mehmetçiğimizin nefesi onların ensesinde" dedi.

 

 

 

"PKK’nın YPG’den farkı yok"

 

 

 

PKK’nın YPG’den farkı olmadığına dikkat çeken Akar, "PKK’nın YPG’den farklı olduğunu söyleyenlere biz, ’aklımıza hakaret etmeyin’ diyoruz. Bunları biz görüyoruz. Bilgiler, belgeler, ses kayıtları var. Suriye’den Irak’a, Irak’tan Suriye’ye gelenleri biz biliyoruz. Bizim içerde ve dışarıda yaptığımız operasyonların tamamı teröristlere karşı. Hiçbir kimsenin etnik köken, din, mezhep farkına karşı bir durumumuz yok. Dolayısıyla aramıza fitne fesat sokmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Teröristlerin dışında bizden rahatsız olan yok. Bu operasyonlar devam edecek. Denizlerimizde de mücadelemizi sürdürüyoruz. Hiçbir hakkımızı çiğnetmedik, çiğnetmeyeceğiz de" ifadelerini kullandı.

 

 

Hulusi Akar’ın konuşması salondakiler tarafından uzun süre alkışlandı.

 

 

Konuşması esnasında ’Hendek operasyonları’nda yaşadıkları ilginç bir olaydan da söz eden Akar, bugüne kadar hiçbir masum ve sivile zarar vermediklerini kaydederek, "Operasyon sırasında terör örgütünün lider isimlerinden birinin bir binada olduğunu tespit ettik. Her türlü operasyon hazırlıklarımızı yaptık. Binayı yerle bir edecek kabiliyetimiz de var. Bir baktık ki binanın çatısında kadın ve çocuk kıyafetleri asılı. Bunun üzerine operasyonu durdurup o kişiye yönelik masum kimsenin zarar görmeyeceği farklı yöntemlerle sürdürdük" diye konuştu.

 

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Akar: ”Mehmetçiğimizin nefesi enselerinde”

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Elektronik kelepçe ayağından çıkan ’o koca’ya gözaltıÖnceki Haber

Elektronik kelepçe ayağından çıkan ’o ko...

Atatürk Üniversitesi araştırma üniversiteleri grubunda A2 kategorisine yükseldiSonraki Haber

Atatürk Üniversitesi araştırma üniversit...

Yorum Yazın

Anayasa Mahkemesi Önünde Mum Işığında Adalet Aradık! (2.Hafta)
Valilikler, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Hakkını Keyfi Engelleyemez!
PISA Sonuçları Türkiye’nin Başarısını Düzenli Olarak Artırdığını Gösteriyor
PISA 2022 Sonuçlarına Göre Türkiye Her Alanda Sıralamasını Yükseltti
Üniversitelerde ’Adalet’ ve ’Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği’ ön lisans programları kaldırıldı
2023-ALES/3 Sınav Sonuçları Açıklandı ve Aday Cevapları Erişime Açıldı
5 Aralık Salı önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (04 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
DEMİREL :"Geciken Adalet, Adalet Değil Aksine Bir Zulümdür."
Çizgi Filmler - Suat Turgut'tan İyilik Ağacı Masalları
II. Uluslararası Balkanlarda Türkçe Öğretimi ve Türkoloji Sempozyumu Aralık Ayında İstanbul’da Düzenlenecek
İşte haftanın yalan haberleri Dezenformasyon Bülteni Sayı 102 - Filistin Özel
Kaşıkla Verilen Artık Kepçeyle Gitti
“Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı Anısına” Düzenlediğimiz 4. Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi Tamamlandı
Ülke genelinde 6 ve 9. Sınıflar için yapılacak ortak sınavlara yönelik konu soru dağılım tabloları yayımlandı
Millî Eğitim Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alım İlanı
Bütün Kamu Çalışanlarına BDDK’da Olduğu Gibi Ek Ödeme Verilmelidir
Bakan Tekin, Din Öğretiminde Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi'nin Tanıtım Programına Katıldı
MEB Ortaokul Ve Liselerde "Türk Sosyal Hayatında Aile" Dersinin Müfredatı Hazırlandı
Ocak Ayında Yapılacak Düzenleme Kamu Görevlisi Ve Emeklilerini Memnun Etmelidir