Televizyonda izlerken inanamadığı olay başına geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Televizyonda izlerken inanamadığı olay başına geldi
Abone ol
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde bir arsa almak için giden ve anlaşmanın olmaması üzerine parasını kahvehanede unutan Rasim Vargün isimli vatandaş kısa bir süre sonra parasına kavuştu. Daha önce haberlerde gördüğü bu tür olayları eleştirdiğini ama kendi başına da geldiğini söyleyen Vargün, "İnsan eleştirdiğini yaşamadan ölmezmiş. Demek ki çok kınamışız bu tip şeyleri" dedi.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde dün bir arsa satın almak için satıcıyla buluşan ancak para konusunda anlaşamayan Rasim Vargün isimli vatandaş Şehitler Mahallesi Şehit Oğuz Erbay Sokakta oturduğu bir kahvehanede içinde 166 bin TL olan okul çantasını bir anlık dalgınlıkla unuttu. Manisa’ya döndüğünde çantanın yanında olmadığını fark eden Vargün, emniyeti arayarak durumu anlattı. Kimsenin fark etmediği çanta kahvehanede bir sandalye üstünde bulunurken, parasını unutan Vargün ise büyük bir mutluluk yaşadı.

 

 

"İnsan kınadığını yaşamadan ölmezmiş"

 

 

Yaşadığı olayı anlatan Rasim Vargün, "Turgutlu’da bir arsa alacaktık. Yanımıza bir miktar nakit para aldık. Fakat pazarlığımız son anda bozuldu. Kahvehanede oturduk bir çay içtik ve kalktık. Aklımız pazarlıkta kaldı demek ki para dolu çantayı orda unuttum. Manisa’ya döndüğümde parayı yanıma almadığımı fark ettim ve dönene kadar birileri parayı alır diye düşünerek emniyeti aradım. Bana ilk olarak paranın olmadığı söylendi. Kahveci de görememiş. 10 dakika sonra polisler arayarak paranın bulunduğunu sandalyenin üzerinde çantada durduğunu söylediler. Sağ olsun arkadaşlar yardımcı oldu. Paramıza ulaştık. Okul çantası içinde olduğu için pek dikkat çekmeyeceğini düşündüm, para çantası olsa dikkat çekerdi ama okul çantasıydı. Ama ilk çanta yok dediklerinde paranın gittiğini düşündüm. Biz oraya vardığımızda saymışlardı parayı. Bu tür haberleri televizyonda izlerken hep eleştirirdim. Nasıl çocuğunu unutur, nasıl parasını unutur diye. Demek ki çok eleştirmişim benim de başıma geldi. İnsan eleştirdiğini yaşamadan ölmezmiş. Demek ki çok kınamışız bu tip şeyleri" şeklinde konuştu.

 

 

Paranın unutulduğu kahvehanenin sahibi Zülfikar Gözegir, "Dün burada çay içmişler. İçerisinde yüklü miktarda para bulunan çantayı kahvehanemizde unutmuşlar. Kahvehanede çalışan amcam Abdülkadir Gözegir tarafından çanta bulunmuş ve muhafaza edilmiştir. Daha sonra gelen emniyet mensuplarına teslim edilmiştir. Çantanın sahibi de daha sonradan gelip teşekkür etmiştir" dedi.

 

 

 

O anlar güvenlik kamerasına yansıdı

 

 

Rasim Vargün’ün çantayı kahvehanede unuttuğu ve paranın bulunarak sayıldığı anlar ise kahvehanenin güvenlik kamerasına yansıdı.

 

Televizyonda izlerken inanamadığı olay başına geldi

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Fırat Yılmaz Çakıroğlu davasında müebbet hapis cezası aldı, adliyeden kaçarken böyle yakalandıÖnceki Haber

Fırat Yılmaz Çakıroğlu davasında müebbet...

Kış okulları İstanbul’da başarıyla uygulanıyorSonraki Haber

Kış okulları İstanbul’da başarıyla uygul...

Yorum Yazın

2 Aralık Cumartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (01 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Sakarya’dan başlayan “Filistin’e Özgürlük Yürüyüşü” Anadolu’ya yayılacak..
10 dakika teneffüs  
Memura Ocak Ayında Yeniden Değerleme Oranı Kadar; %58 Zam ve İlave %10 Refah Payı Verilmeli
4. Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi Başladı
Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri
İki Memur Maaşı Bile Yoksulluk Sınırını Geçemiyor
İstanbul Arel Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Lisansüstü Programlarının Başvuruları Devam Ediyor
MEB Ortaokullarda "Afet Bilinci" Dersinin Müfredatı Hazırlandı
Okul Aile Birliği Yönetmeliğinde neler değişti?
Deprem Bölgesinde Özel Okullarda Okuyan Öğrencilere Verilecek Eğitim Öğretim Desteği E-Kılavuzu Yayımlandı
Görevde yükselme yazılı sınav sonuçlarına göre yapılacak sözlü sınav takvimi belli oldu
Rektör atamaları Resmi Gazete’de
Millî Eğitim Bakanlığı Okul-Aile Birliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
1 Aralık Cuma önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (30 Kasım 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Ankara Başkent Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Lisansüstü Programlarının Başvuruları Devam Ediyor
İstanbul Gelişim Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Lisansüstü Programlarının Başvuruları Devam Ediyor
Okul Temelli Sosyal Sorumluluk Çalışmaları Müfredatı Onaylandı