Türkiye Yüzyılı'nın Yüz Akı 100 Eseri" Albümü ve Dijital Platformu Yayımlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türkiye Yüzyılı'nın Yüz Akı 100 Eseri" Albümü ve Dijital Platformu Yayımlandı
Abone ol
Türkiye Yüzyılı'nın Yüz Akı 100 Eseri" Albümü ve Dijital Platformu Yayımlandı

Tarihin her döneminde bağımsız yaşama kararlılığının en güzel örneklerini ortaya koyan milletimiz, eşsiz millî birlik ve beraberlik ruhuyla geleceğe yürüyerek Türkiye Yüzyılı'nı inşa etmektedir. Kahramanlıklarla dolu zaferlerin kazanıldığı bu toprakların tarihi, yalnız kendi coğrafyasına değil dünya coğrafyasına da emsal olmuştur. Karakteri bağımsızlık olan vatan evlatları; Millî Eğitim Temel Kanunu'nda belirtildiği üzere millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerimizi gelecek nesillere yüksek bir onurla aktarmaktadır. 

Türkiye Yüzyılı'nın başlangıcı olan Cumhuriyetin 100. yılının ülkemizin dört bir yanında ve yurt dışı temsilciliklerimizde büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır.

Ülke ve millet olarak tarih boyunca elde ettiğimiz pek çok başarımız övünç kaynağımızdır. Cumhuriyetimizin 100. yılında, ülkemizin bu zamana kadarki birikimlerini ve kazanımlarını milletimizin hafızasında tazelemek ve inancın başarıya dönüşme öyküsünün hatırasını yaşatmak amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda, dünyada yankı uyandıran çalışmalarımızın görünürlüğünü artırmak, çocuklarımızın ufkunu genişletmek, onlara ilham vermek ve onları cesaretlendirmek üzere seçili çalışma özetlerinin ve bu çalışmalara ait dijital içeriklerin yer aldığı "TÜRKİYE YÜZYILI'NIN YÜZ AKI 100 ESERİ" albümü hazırlanmış ve YEĞİTEK tarafından geliştirilen Millî Eğitim Bakanlığı'nın Yüzüncü Yıl Galerisinde (http://meb.ai/qIdcvk) yayımlanmıştır. 

Örnek ve öncü misyonumuz lider ülke Türkiye vizyonu ile Türkiye Yüzyılı'nın haklı başarılarını temsil eden yakın dönemin büyük ve özgün çalışmaları (TOGG, Millî Muharip Uçağı, TCG Anadolu Gemisi, İstanbul Havalimanı, Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali, İnsansız Hava Aracı, Millî Tank, Millet Bahçeleri Projesi, Şehir Hastaneleri vb.); başta öğrenci, öğretmen ve velilerimiz olmak üzere bu suretle toplu olarak milletimizin bilgisine ve istifadesine sunulmuştur. 

"TÜRKİYE YÜZYILI'NIN YÜZ AKI 100 ESERİ" albümünü ziyaret eden öğrencilerimiz; Milletimizin ve devletimizin el ele vererek ve büyük emekler sarf ederek ortaya koyduğu eserlere ait fotoğrafları, tanıtım metinlerini ve videoları inceleyebileceklerdir. Ayrıca, ziyaretçiler her bir esere yönelik duygu ve düşüncelerini dijital sistem üzerinden paylaşabileceklerdir. 

Sayın Bakanımız Yusuf TEKİN, eserin sunuş kısmında "Ülkemizin farklı sektörlerinden ve coğrafyalarından iyi uygulama örneklerinin yer aldığı bu çalışmanın amacı, öğretmenlerimize ilham vermek, öğrencilerimize yeni fikirler kazandırmak ve iyi uygulama örneklerini artırmaktır. Eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, millî teknolojiden savunma sanayisine ve otomotive kadar her alanda elde edilen başarılar gurur vericidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın öncülüğünde hayata geçirilen övünç kaynağı bu projelere emek veren ve katkılarını esirgemeyen herkese şükranlarımı sunuyorum." ifadelerine yer vermiştir.

 

TÜRKİYE YÜZYILI'NIN YÜZ AKI 100 ESERİ albümü içintıklayınız.

TÜRKİYE YÜZYILI'NIN YÜZ AKI 100 ESERİ dijital platformu içintıklayınız.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Öğretim Materyalleri Yakında EBA'daÖnceki Haber

Öğretim Materyalleri Yakında EBA'da

'Elektrik ve doğal gazda seçimden sonra yüzde 150 - yüzde 200 arası zam bekleyebiliriz.' dedi" iddiası doğru değildir.Sonraki Haber

'Elektrik ve doğal gazda seçimden sonra...

Yorum Yazın

Heimclih Manevrası hayat kurtarır
Öğretmenler Odası buluşmaları, bu hafta İzmir’de
MEB Günlük Program 29.02.2024
29 Şubat Perşembe önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (28 Şubat 2024) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Sosyal Medya Pazarlaması ve Sosyal Medya Fotoğrafçılığı Eğitimi
Siber Zorbalık Farkındalık Eğitimi
Blockchain Okuryazarlığı Farkındalık Eğitimi
Google Araçları Eğitimi
Dijital Medya Okuryazarlığı Eğitimleri
Fiziki dershane ihtiyacını karşılayan çevrim içi ücretsiz dijital eğitim platformu!
TEKNOFEST Girişim Programı 3. Dönem Tanıtım Videosu
T3 Söyleşileri serimize değerli akademisyen Prof. Dr. Cemalettin Şahin ile devam ediyoruz.  
Milletimiz 28 Şubatçıları ebedi yok oluşa ve aşağılanmaya mahkûm etti
Konuşma Sınavlarında Kullanılabilecek Örnek Yöntem Ve Teknikler, Öğretmen Bilişim Ağı'nda (Öba) Yayımlandı
2024 Yılı 1. Dönem (Şubat Ayı) Sürekli İşçilerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları
Öğretici: İkramiye Memurlara Da Verilmelidir
“28 Şubat ile Yüzleşilmeli, Mağduriyetler Giderilmelidir”
Yöneticilikten Ayrılanların Normu İle İlgili Mahkeme Kararı
Deneyap Teknoloji Atölyeleri Başvuruları Uzatıldı!