Türkiye Yüzyılı'nın Yüz Akı 100 Eseri" Albümü ve Dijital Platformu Yayımlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türkiye Yüzyılı'nın Yüz Akı 100 Eseri" Albümü ve Dijital Platformu Yayımlandı
Abone ol
Türkiye Yüzyılı'nın Yüz Akı 100 Eseri" Albümü ve Dijital Platformu Yayımlandı
tes heber içi kare

Tarihin her döneminde bağımsız yaşama kararlılığının en güzel örneklerini ortaya koyan milletimiz, eşsiz millî birlik ve beraberlik ruhuyla geleceğe yürüyerek Türkiye Yüzyılı'nı inşa etmektedir. Kahramanlıklarla dolu zaferlerin kazanıldığı bu toprakların tarihi, yalnız kendi coğrafyasına değil dünya coğrafyasına da emsal olmuştur. Karakteri bağımsızlık olan vatan evlatları; Millî Eğitim Temel Kanunu'nda belirtildiği üzere millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerimizi gelecek nesillere yüksek bir onurla aktarmaktadır. 

Türkiye Yüzyılı'nın başlangıcı olan Cumhuriyetin 100. yılının ülkemizin dört bir yanında ve yurt dışı temsilciliklerimizde büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır.

Ülke ve millet olarak tarih boyunca elde ettiğimiz pek çok başarımız övünç kaynağımızdır. Cumhuriyetimizin 100. yılında, ülkemizin bu zamana kadarki birikimlerini ve kazanımlarını milletimizin hafızasında tazelemek ve inancın başarıya dönüşme öyküsünün hatırasını yaşatmak amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda, dünyada yankı uyandıran çalışmalarımızın görünürlüğünü artırmak, çocuklarımızın ufkunu genişletmek, onlara ilham vermek ve onları cesaretlendirmek üzere seçili çalışma özetlerinin ve bu çalışmalara ait dijital içeriklerin yer aldığı "TÜRKİYE YÜZYILI'NIN YÜZ AKI 100 ESERİ" albümü hazırlanmış ve YEĞİTEK tarafından geliştirilen Millî Eğitim Bakanlığı'nın Yüzüncü Yıl Galerisinde (http://meb.ai/qIdcvk) yayımlanmıştır. 

Örnek ve öncü misyonumuz lider ülke Türkiye vizyonu ile Türkiye Yüzyılı'nın haklı başarılarını temsil eden yakın dönemin büyük ve özgün çalışmaları (TOGG, Millî Muharip Uçağı, TCG Anadolu Gemisi, İstanbul Havalimanı, Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali, İnsansız Hava Aracı, Millî Tank, Millet Bahçeleri Projesi, Şehir Hastaneleri vb.); başta öğrenci, öğretmen ve velilerimiz olmak üzere bu suretle toplu olarak milletimizin bilgisine ve istifadesine sunulmuştur. 

"TÜRKİYE YÜZYILI'NIN YÜZ AKI 100 ESERİ" albümünü ziyaret eden öğrencilerimiz; Milletimizin ve devletimizin el ele vererek ve büyük emekler sarf ederek ortaya koyduğu eserlere ait fotoğrafları, tanıtım metinlerini ve videoları inceleyebileceklerdir. Ayrıca, ziyaretçiler her bir esere yönelik duygu ve düşüncelerini dijital sistem üzerinden paylaşabileceklerdir. 

Sayın Bakanımız Yusuf TEKİN, eserin sunuş kısmında "Ülkemizin farklı sektörlerinden ve coğrafyalarından iyi uygulama örneklerinin yer aldığı bu çalışmanın amacı, öğretmenlerimize ilham vermek, öğrencilerimize yeni fikirler kazandırmak ve iyi uygulama örneklerini artırmaktır. Eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, millî teknolojiden savunma sanayisine ve otomotive kadar her alanda elde edilen başarılar gurur vericidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın öncülüğünde hayata geçirilen övünç kaynağı bu projelere emek veren ve katkılarını esirgemeyen herkese şükranlarımı sunuyorum." ifadelerine yer vermiştir.

 

TÜRKİYE YÜZYILI'NIN YÜZ AKI 100 ESERİ albümü içintıklayınız.

TÜRKİYE YÜZYILI'NIN YÜZ AKI 100 ESERİ dijital platformu içintıklayınız.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Öğretim Materyalleri Yakında EBA'daÖnceki Haber

Öğretim Materyalleri Yakında EBA'da

'Elektrik ve doğal gazda seçimden sonra yüzde 150 - yüzde 200 arası zam bekleyebiliriz.' dedi" iddiası doğru değildir.Sonraki Haber

'Elektrik ve doğal gazda seçimden sonra...

Yorum Yazın

16 Temmuz Pazartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün 15 Temmuz 2024 Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Resmî Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik Kılavuzu yayımlandı
Memur-Sen’den Lisansüstü Öğrencilerine Burs
“2024 Emekleme değil, Emekli yılı olsun!“
Kazandığımız Davanın Gereğini İstiyoruz; Hemen Şimdi!
2024 KPSS Soru Ve Cevap Anahtarı Yayımlandı
Akademide Eğitim Görecek Öğretmenlerin Maaşı 21 Bin 160 TL Oldu
YÖK’ten Hayali Üniversite Açıklaması
Türk Asrında Yeni Bir Kamu Personel Rejimi
Teknoloji ve Yetkinlik Buluşmaları üçüncü programı ile devam ediyor!
Ulusal Spor Projelerimizde siz de yerinizi alın
Yeşil Gezegen Projesi Çevre Bilinci ve Afet Farkındalığı Eğitimi
Başvurabileceğiniz Ulusal Ajans Etkinlikleri
TEKNOFEST 2024 Yarışma Takvimi Yayınlandı!
Sizce bir saat ek ders ücreti ne kadar olmalıdır?
Temmuz Ayında Yapılan Zamla Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Ne Kadar Oldu?
Türk Eğitim-Sen MEB’den İl/İlçe Emri talebinde bulundu
ÖSYM’den Sınav Görevlilerine Uyarı
Milli Eğitim Bakanlığı Başka Okula Atanan Okul Yöneticilerinin İlişik Kesme Tarihini Erteledi