Türkiye’den en az 21 öğrenciye, Birleşik Krallık’ta burs fırsatı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türkiye’den en az 21 öğrenciye, Birleşik Krallık’ta burs fırsatı
Abone ol
British Council, 2023-24 akademik yılında Birleşik Krallık’ta eğitim almak isteyenlere GREAT bursları ve Bilimde Kadın STEM bursları ile destek sunuyor. Toplamda 18 üniversiteden çeşitli alanlarda sağlanan burs imkanları, yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için hem finansal hem de özel destekleri kapsıyor.

 

11 Şubat, tüm dünyada Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü olarak kutlanıyor. Bu kapsamda, British Council’ın University of Warwick ve University of St Andrews iş birliği ile hayata geçirdiği Bilimde Kadın STEM bursları ve Birleşik Krallık’tan farklı uzmanlıklardaki 18 üniversitenin sağladığı GREAT bursları, Birleşik Krallık’ta yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere eşsiz bir fırsat sunuyor. 

Mühendislik, sağlık, biyoteknoloji, çevre çalışmaları ve sürdürülebilirlik alanlarında kadınlara teşvik

British Council’ın, Birleşik Krallık’ın önde gelen üniversitelerinden University of Warwick ve University of St Andrews iş birliği ile hayata geçirdiği Bilimde Kadın STEM bursları, Türkiye’den en az beş kadın öğrenciye hayallerini gerçekleştirme fırsatı sağlıyor. STEM alanında eğitimleri için finansal desteğe ihtiyaç duyan, gelecek nesillere STEM’de kariyer yapma konusunda ilham vermek isteyen kadınlara açık olan burslara, University of Warwick ve University of St Andrews’un web siteleri üzerinden başvurulabiliyor. Burslar, mühendislik, sağlık, biyoteknoloji, çevre çalışmaları ve sürdürülebilirlik alanlarını kapsıyor ve öğrenim ücretleri, aylık maaş, seyahat masrafları, vize ve sağlık sigortası ücretlerinin yanı sıra anne olan bursiyerler için özel destekleri ve İngilizce dil desteğini de içeriyor.

Üçüncü yılında olan burs programı, STEM alanında kız çocukları ve kadınlar için fırsatları artırmayı ve STEM konularında kariyerlerini daha da geliştirmelerine imkan tanımayı amaçlıyor. 

İlgi alanına uygun bölümde eğitim ve 10.000 Sterlin burs desteği

Aralarında Cardiff University, Edinburgh Napier University, Goldsmiths, University of London, Nottingham Trent University, Oxford Brookes University, Teesside University, University of Edinburgh, University of East Anglia, University of Glasgow, University of Hull, University of Stirling, University of York, Liverpool John Moores University, University of Manchester, University of Bradford ve Anglia Ruskin University’nin bulunduğu Birleşik Krallık’ın önde gelen 16 üniversitesi, Türkiye’den öğrencilere burslar sunuyor. Adalet ve hukuk veiklim değişikliği alanlarına verilen spesifik burslar dışında, farklı ilgi alanlarına uygun bursların da yer aldığı GREAT burs programında, yüksek lisans eğitim ücretini karşılamak üzere her öğrenciye 10.000 Sterlin veriliyor.

Üniversitelerin kendi web siteleri üzerinden yapılan başvuruların son günleri, Mart ve Haziran 2023 arasında değişiklik gösteriyor. Burs almaya hak kazanan öğrencilerle, başvuruların değerlendirilmesinin ardından üniversiteler tarafından iletişime geçiliyor. Başvuru koşulları arasında, Türkiye vatandaşı olmak ve üniversitedeki bir lisansüstü programının tüm şartlarını yerine getirerek kabul almış olmak yer alıyor.

Türkiye’den, her yıl eğitim almak için Birleşik Krallık’ı seçen 4500’ün üzerinde öğrenci ile GREAT bursları, Türkiye ve Birleşik Krallık arasında güçlü bağlantılar kurulmasına ve Birleşik Krallık’a Türkiye’den gelen tüm öğrencileri ağırlamaya devam ediyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

Kaynak:BYZHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türkiye’nin Festivali TEKNOFEST İçin Hazırız! SenGeleceksinDiye İzmir, İstanbul ve Ankara’dayız…Önceki Haber

Türkiye’nin Festivali TEKNOFEST İçin Haz...

Monster Notebook, kullanıcı hatalarını da kapsayan yeni garanti modelini duyurduSonraki Haber

Monster Notebook, kullanıcı hatalarını d...

Yorum Yazın

2023 Yılı Bilsem Öğretmen Seçme Ve Atama Kılavuzu Güncellendi
Kaynaştırma/Bütünleştirme Kapsamında Sunulan Destek Eğitim Odası Hizmetinde Eğitim Uygulamaları Semineri Öba'da Yayımlandı
Meclis Tatile Girmeden Şube Müdürleri ve Müfettişlerin Ücretlerinde Bir Düzenleme Yapılmalıdır
Okulların Başarılı Çalışmaları "Eğitimde İyi Örnekler" Web Sitesinde Paylaşılıyor
Ramazan-ı Şerif 2023
"Eğitimde Tek Yürek" Programı Hız Kesmeden Devam Ediyor
40 Naat Kitaplarıyla İmam Hatip Okullarımızda Kadim Bir Geleneği Yeniden Canlandırıyoruz
TEKNOFEST 2023 için Geri Sayım Başladı
TEKNOFEST 2023 İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması Kritik Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!
Çeyrek Asırdır Bekleyen Sorunlar Ağustos Ayındaki Masada Değil, Seçimden Önce Son Torba Yasayla Hemen Şimdi! Çözülmelidir
Uluslararası Araştırmacı Projeleri Program Takvimi Belirlendi
Bayram Dönemi Özel Günler İkrazı Uygulamamız Başlıyor
3 Bin 500 Engelli Öğretmen Ataması İçin Başvurular 3 Nisan'da Başlayacak
Ramazan-ı Şerif 2023
Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2022 Yılı Faaliyet Raporu
TEKNOFEST 2023 Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışması Özgün Araç Kategorisi Kritik Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!
Deprem bölgesinde yapılan çalışmalar Türkiye Tek Yürek
TEKNOFEST 2023 Akıllı Ulaşım Yarışması Proje Detay Rapor Sonuçları Açıklandı!
Öğretici: Mart Ayı Açlık Ve Yoksulluk Sınırı Açıklandı. Sabit Gelirliler Açlık Sınırında Geçinemiyor!
TEKNOFEST 2023 Çip Tasarım Yarışması Detay Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!