TVHB heyetinden Anıtkabir’e ziyaret

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TVHB heyetinden Anıtkabir’e ziyaret
Abone ol
Türkiye’de veterinerlerin yaşadığı sorunlar ve hayvan sağlığı konusundaki problemlerin çözülmesi adına toplanan TVHB heyeti, Anıtkabir’i ziyaret etti.

 

 

Meslek örgütü bilincini ve dayanışma kültürünü meslektaşları ile güçlendirmek için yola çıkan yeni Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) yönetimi, Türkiye genelinde 56 veteriner hekim odası başkanının katılımıyla Anıtkabir’de bir araya geldi. Heyet, Anıtkabir’de Aslanlı Yol’dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi. TVHB Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan’ın mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’nde Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Arslan, deftere şunları kaydetti:

 

 

"Türk Veteriner Hekimleri Birliği olarak huzurunuzda olmaktan gurur duyuyoruz. Yeni devraldığımız görevin gerekliliklerini yerine getirirken ’Vatanını en çok seven, görevini en iyi yerine getirendir’ sözünü daima hatırlayacağız. Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen meslektaşlarımızla hayvan ve insan sağlığına çağdaş anlamda hizmet sunma ilkesiyle hareket etmeye devam edeceğiz. Bizler kök hücreyi dünyada ilk tanımlayan, hazırladıkları serumlarla Kurtuluş Savaşı’mızın kaderini değiştirenlerin meslektaşlarıyız. Bizler mesleğimizin stratejik öneminin bilincinde, tam bağımsızlık için Nutuk’ta ifade ettiğiniz unsurların gerçekleşmesi için daha çok çalışmamız gerektiğinin farkındayız. Atalarımızın yadigarı olan eşsiz vatanımızda mesleki uyanışımızın ateşini huzurunuzda yakıyoruz. Yurdun dört bir yanına dağıldığımızda gücümüzü ilkelerinizden almaya devam edeceğiz. Değişen dünya koşulları gereği farklı alanlarda savaş verme zorunluluğu bize her geçen gün ilkelerinize daha sıkı bağlanmaya teşvik etmektedir. İnsanların değerleri bilimin gerçeği ve mesleğimizin onuru için verdiğimiz şeref sözümüze bağlılığımızı huzurunuza dile getirmek isteriz. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında manevi huzurunuzda Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağına olan inancımızla, aziz hatıranız önünde minnetle, saygıyla eğiliyoruz."

 

 

 

"Ülkemiz ve mesleğimiz için en yararlı çözüm önerilerini bulmaya çalışacağız"

 

 

 

Ziyaretin ardından İhlas Haber Ajansı’na (İHA) açıklamalarda bulunan Arslan, Türkiye’deki veteriner hekimler olarak toplum sağlığı, insan sağlığı, koruyucu hekimlikle ilgili birçok alanda hizmet verdiklerini belirterek, "Hem bu alanda yaşanan sorunlar hem de mesleki olarak uzun zamandır biriken sorunlarımızı görüşmek üzere TVHB 56 meslek odamızla beraber bir toplantı hazırladık. Bu amaçla ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret ettik. Bugün başlayacak toplantıda da daha önce oda başkanlarıyla yapılan anketle belirlediğimiz sorunları görüşerek, ülkemiz ve mesleğimiz için en yararlı çözüm önerilerini bulmaya çalışacağız" dedi.

 

 

Arslan, toplantının ardından bir basın açıklaması ve bir de sonuç raporu yayımlayacaklarını açıklayarak, "Bu sonuç raporumuza göre önümüzdeki süreçte yol haritamız oluşacak ve bununla beraber mesleki sorunlarımızın çözümü için girişimlerde bulunacağız hep beraber. Hem meslek odalarımızın bulunduğu şehirlerimizde yöneticilerle ilgili bakanlıklarla iş birliği yaparak sorunlarımızı mümkün olduğunca hızlı bir şekilde çözmek için gayrette bulunacağız" diye konuştu.

 

 

 

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Diyarbakır’da 1700 yıllık tarih gün yüzüne çıktıÖnceki Haber

Diyarbakır’da 1700 yıllık tarih gün yüzü...

Son kullanma tarihi geçmiş ürünler imha edildiSonraki Haber

Son kullanma tarihi geçmiş ürünler imha...

Yorum Yazın

MEB, Erken Çocukluk Eğitimini Uluslararası Arenada Ele Alacak
Sosyal medya hesabından paylaşım yapan öğretmene disiplin cezası verilmesi, ifade özgürlüğünün ihlali sayıldı.
MEB, özel okullarda ücretsiz okutulacak öğrencilerin nasıl belirleneceğini açıkladı
Anayasa Mahkemesi üniversitelerde yapılan disiplin soruşturmalarını düzenleyen 2547 sayılı kanunun bazı kısımlarını iptal etti
Okul müdürüne yönetici görevlendirmede başvuru hakkı verilmemesini mahkeme iptal etti
İstinaf mahkemesi toplantı ve gösteri yürüyüşüne katıldığı gerekçesiyle öğretmene verilen cezayı iptal etti
Türk Eğitim Sen Akademiden açıklama
Özel Okul Öğretmenlerinin Özlük ve Mali Hakları İyileştirilmelidir
2022 YLSY - Kurum Kontenjanlarına Yerleşmeye Hak Kazanan Adayların Belge Teslimi Hakkında Duyuru
TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen Tarım Teknolojileri Yarışması
TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması
Bilsem ‘in Özel Yetenekli Öğrencileri, Uzay Yolculuğunu Deneyimliyor
Matematik Polikliniği Projesi
Okul yöneticileri başka kurumlarda ders okutabilir mi?
Yüksek lisans yapan rehber öğretmenlere ek ders ücretleri artırımlı ödenecek
MEB, promosyon ihalelerindeki rezilliğe çekidüzen verecek tedbiri almalı ve böylesi aymazlıklara dur demelidir
EYT Düzenlemesinde Zorunlu Emeklilik İçin Önlem Alınmalıdır
İşte haftanın yalan haberleri
Şube Müdürlerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı
Sıra ‘Üniversite idari personelinin yer değiştirebilme hakkı’ düzenlemesinde