Uludağ Üniversitesi’nde matematik bölümünün akreditasyon başarısı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Uludağ Üniversitesi’nde matematik bölümünün akreditasyon başarısı
Abone ol
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), eğitim-öğretimde niteliğin arttırılması amacıyla başlattığı çalışmaların meyvesini alıyor. Fakülte, bölüm veya programlar için yapılan akreditasyon başvuruları olumlu sonuçlanmaya devam ediyor.

 

 

BUÜ Yönetimi tarafından başlatılan toplam kalite faaliyetleri 4 yılın sonunda olumlu geri dönüşler alıyor. Eğitim-öğretim faaliyetlerinin ulusal anlamda bir standardı yakalaması için yürütülen alt yapı çalışmaları nitelikli başarılara kapı açıyor. Akreditasyon denetim kuruluşlarına yapılan başvurularda elde edilen başarılara bir yenisi daha eklendi. BUÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından 2025 yılına kadar akredite edildi.

 

 

Daha iyisi için çalışmaya devam

 

 

Gerçekleştirilen programda fakülte ve bölüm yöneticileriyle bir araya gelen BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, elde edilen başarıda emeği bulunan herkesi tebrik etti. Kalitenin geri planda uzun bir planlama ve çalışma süreci gerektirdiğine işaret eden Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz; “Matematik Bölümümüz kalite konusunda yılların deneyimine sahip. Çok daha üst seviyelere çıkabileceğine de gönülden inanıyorum. Tüm bölümlerimizin böylesine kıymetli bir donanımda olduğunu biliyoruz. Belli birtakım adımlar atıldığında zaten gerisi kendiliğinden geliyor. Akreditasyonun 2 buçuk yıllığına alınması, çok daha iyi hale gelebilmek için güzel bir zaman dilimine sahip olduğumuzu gösteriyor. Çok daha iyisi için biz yönetim olarak üstümüze düşen görevleri yerine getireceğiz. Sizlerin de aynı sorumlulukla çalışmaları sürdüreceğinizi biliyoruz. Bir kez daha başarıda emeği bulunanları tebrik ediyoruz” diye konuştu.

 

 

Sırada arkeoloji ve biyoloji var

 

 

Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cafer Çiftçi ise elde edilen haklı başarının kendilerini de gururlandırdığını söyledi. Bu hedefe ulaşılmasında katkı sağlayan herkese teşekkür eden Dekan Prof. Dr. Cafer Çiftçi, başarının sürdürülmesi için de aynı kararlılıkla çalışmaya devam edileceğini kaydetti. Matematik Bölümü’nün bir başlangıç olduğunu aktaran Çiftçi; “Arkeoloji ve Biyoloji bölümlerimiz için de başvurularımız yapıldı. Süreç işliyor. Onların da bu süreci başarı ile tamamlayacaklarına inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

 

Eğitim, araştırma ve topluma hizmet

 

 

BUÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Başkanı Prof. Dr. İsmail Naci Cangül de yaptığı konuşmasında; “1983 yılında lisans ve lisansüstü düzeylerde eğitim-öğretime başlayan Matematik Bölümümüz hem eğitim hem araştırma hem de topluma hizmet alanlarında geniş kadrosuyla göstermiş olduğu sürekli başarıların ödülünü 30 Eylül 2025 tarihine kadar FEDEK akreditasyonuna hak kazanarak almış oldu. Bu başarıda başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve yönetimi olmak üzere, Fen-Edebiyat Fakültesi Yönetimine ve idari kadrosuna, Bölümümüz Yönetim ve Kurullarına, gerçekleştirdikleri etkinliklerle bu aşamaya gelinmesine vesile olan tüm akademik ve idari kadromuza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

BUÜ Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Funda Coşkun, bölümde görev yapan akademisyenler ve idari personel de toplantıda hazır bulundu.

 

Uludağ Üniversitesi’nde matematik bölümünün akreditasyon başarısı

Uludağ Üniversitesi’nde matematik bölümünün akreditasyon başarısı

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bolu Dağı geçişinde kar etkisini artırdıÖnceki Haber

Bolu Dağı geçişinde kar etkisini artırdı

Hastanede intihar girişimini güvenlik görevlisi engellediSonraki Haber

Hastanede intihar girişimini güvenlik gö...

Yorum Yazın

LGS Kapsamındaki Merkezi Sınava İlişkin Yapılan Hazırlıkları Açıkladı
Doğru Soru Hangisi? Milli Eğitim Bakanı Kim Olmalı? Milli Eğitim Bakanı Nasıl Birisi Olmalı?
Devletimizi Türkiye Yüzyılına Taşıyacak Bir Kamu Personel Rejimi Mutlaka Hayata Geçirilmeli
“Kervan Yolda Dizilir” Mantığı Gelişmiş Bir Ülkenin Refleksi Olamaz. TBMM Açılır Açılmaz ÖMK ile İlgili Düzenlemeler Hayata Geçirilmelidir
Öğretici: Milli Eğitim Bakanı Muhakkak Eğitimci Olmalıdır
Genel Başkanı Talip Geylan Türk Eğitim- Sen 242.262 üyesiyle eğitim çalışanlarının güven kapısı olduğunu bir kez daha gösterdi
TBMM Açıldığında ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürlerinin ücret düzenlemesi yapılmalıdır
Akademisyenlerimiz Geçim Derdinden Kurtarılmalıdır!
Talip Geylan'dan ülke ve çalışma hayatı gündemine ilişkin değerlendirmeler
Deprem Tazminatı Ödemelerine Dahil Edilmeyen İlçeler İçin Cumhurbaşkanlığına Başvurduk
Değişen Ödül Yönetmeliği Hakkında Değerlendirme
Öğretmen Çocukları, Bursluluk sınavına depremden etkilen öğrenci kontenjanından başvuru yapamıyor
2023 YKS’ye girecek depremzede adayları ilgilendiren yeni gelişme
Millî Teknoloji Meslek Lisesi, çok özellikleri olan bir meslek lisesi olacak
Milli Eğitim Bakanlığından deprem bölgesindeki okul birincilerine dair yeni düzenleme
Bursluluk sınavına girecek öğrenciler hangi konulardan sorumlu olacaklar?
Haziran ayı mesleki çalışmalarının detayları belli oldu
Deneyap Kart Akademi Eğitimleri - 3 Başlıyor!
Bu okullarımıza artık köy yaşam merkezi diyoruz
Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Kapsamında Sıkça Sorulan Soruların Cevapları Yayımlandı