Uşak Üniversitesi’nin depremzedelere destekleri sürüyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Uşak Üniversitesi’nin depremzedelere destekleri sürüyor
Abone ol
Uşak Üniversitesi çeşitli aktivite ve eğlencelerle depremzedelere psikolojik destek sağlamayı sürdürdü.

 

 

6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli toplamda ise 11 ile hasar veren depremden etkilenen ve Uşak’a gelerek KYK yurtlarında misafir edilen depremzede aileler ve çocukları için Uşak Üniversitesi çeşitli aktiviteleri sürdürdü. Tüm imkânların seferber edildiği etkinliklerde depremzede vatandaşlar için çalışmalar gerçekleştirilirken üniversitenin rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, devlet ve millet olarak depremzede vatandaşların birlik ve beraberlik içerisinde yaralarını sarmaya çalıştıklarını söyledi. Çeşitli çalışmalar yapılmaya devam edildiğini dile getiren Rektör Savaş, “Üniversitemiz öğretim elemanları, öğrencileri ve personeli, Uşak’ta ağırlanan depremzedelerimiz için psikososyal danışmanlık desteği veriyor. Afet bölgesinden ilimize gelen ve Uşak KYK yurtlarında misafir edilen depremzede ailelerimiz ve çocuklarına ihtiyaç duydukları konularda tüm birimlerimizle destek oluyoruz. Yetkili diğer kurumlarla koordineli bir şekilde depremzedelerimizin ihtiyaç duyduğu psikososyal destek hizmetlere katkı sunuyor ve depremzede ailelerin talep ettikleri özel ihtiyaçları karşılıyorlar. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

 

 

Çocuklar için oyun terapileri düzenlendi

 

 

 

Sözlerine devam eden Rektör Ekrem Savaş, depremden etkilenen vatandaşlar için psikolojik desteklerin yanı sıra çocuklar için de çeşitli oyunlar ve terapilerin düzenlendiğini söyledi. Rektör Savaş, “KYK yurduna yerleşen çocuklar için Milli Eğitim Müdürlüğünün oluşturduğu ana sınıfında çocuklar için ara öğün ikram ihtiyacı olduğu söylendi. Sivil Toplum Çalışmaları merkezimiz çocuklara ara öğün hazırlanmasında destek oluyor. Ayrıca yine merkezimiz, çocukların kullanacağı oyun malzemelerinin temininde ve ihtiyaç duydukları kıyafetler konusunda da destek oluyor. İlimizde ikamet eden depremzede ailelerin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen yardımları da merkezimiz ailelere ulaştırıyor. Sivil Toplum Çalışmaları Merkezimiz, Spor Bilimleri Fakültemizin gönüllü öğrencileri ile depremzede çocuklarımıza yönelik sportif aktiviteler yapıyorlar. İlgili bölümlerimiz ise çocuk, ergen, yetişkin için psikolojik destekler yürütüyor. Çocuklar için de oyun terapisi yapılıyor. Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri Uşak KYK yurdunda kalan depremzede çocuklarımızla etkinlikler yaparak onlara moral desteğinde bulunuyorlar. Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü öğretim elemanlarımız da depremden etkilenen vatandaşlarımıza Uşak KYK Erkek Öğrenci Yurdunda psikolojik destek veriyor. İslami İlimler Fakültemizin hocaları da düzenli olarak KYK Yurtlarımızda misafir edilen depremzedelerimize manevi rehberlik sağlamak üzere ziyaretler gerçekleştiriyor.” şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Depremzede çocuklar için Down Kafe’de etkinlikler başlıyorÖnceki Haber

Depremzede çocuklar için Down Kafe’de et...

Depremzede çocuklar için Down Kafe’de etkinlikler başlıyorSonraki Haber

Depremzede çocuklar için Down Kafe’de et...

Yorum Yazın

Bakan Tekin: Ben dahil kimse 'mülakatta' torpil yapamaz
Okulumda Sağlıklı Besleniyorum
EBA, Yenilenen Arayüzüyle Zenginleşerek Güçleniyor
Sıfır Atık Nedir?
Bilim İletişimi Gönüllülük Programı Başvuruları Başladı!
İşte kendinizi geliştirmeniz için online eğitimler
Teknofest Çeşitli Kategorilerdeki Yarışma Sonuçları Açıklandı!
Mülakatlarda KPSS puanına mütenasip puanlama yapılacağını duyurun. Hem komisyon üyelerimiz hem de genç meslektaşlarımız rahatlasın.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Rehberi Yayımlandı
Gençlik Yaz Okuluna başvurular başlıyor
eTwinning Kalite Etiketi başvuruları uzatıldı
MEB, Bir Yılda Hayata Geçirilen Projeleri Bülten Olarak Yayımladı
İmam Hatip Liseleri Arasında, 11 Dilde Münazara Yarışmaları Sonuçlandı
Şimdi Teneffüs Zamanı
EBA defterini al izle
İşte MEB'in Trafik Eylem Planı
E İzleme nedir?
İşte MEB tarafından açılan tüm kurslar ve başvuruları
Eğitimde Birlikteyiz Öykü Kitapları
Eğitimde Birlikteyiz