data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

2828 Sayılı kanunla hizmetli olan personelin memurluğa geçme talebini mahkeme kabul etti
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

2828 Sayılı kanun kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde hizmetli olarak göreve başlayan personelin, 2828 sayılı kanunda yapılan değişiklik kapsamında bilgisayar işletmeni kadrosuna atanma talebi Antalya idare mahkemesince kabul edildi.

Antalya idare mahkemesi yaptığı yargılama sonucu verdiği kararda 2828 sayılı kanunda yapılan değişikliğin emredici nitelikte olduğuna, kurumların bu konuda atama yapılacak kişi sayısı ile ilgili kota koyma hakkının olmadığına dikkat çekerek davacının hizmetli kadrosundan bilgisayar işletmeni kadrosuna atanması gerektiğine karar verdi. Ayrıca, kişinin atamasının yapılmaması nedeniyle mahrum kaldığı mali haklarının da yasal faizi ile ödenmesine hükmedildi.

İşte mahkeme kararı:

Cihat KARAKUŞ

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
eskarani 1 ay önce

hak edenin hakkı verilmeli