data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Başka bir üniversiteye görevlendirilenlere sürekli görev yolluğu ödenecek
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Bilindiği üzere, 2547 sayılı kanuna göre görev yapan araştırma görevlileri 35. madde kapsamında başka üniversitelere görevlendirilmektedir. Bu görevlendirmelerde ise kendilerine sürekli görev yolluğu ödenmemektedir.

Bir üniversitede görev yapan araştırma görevlisi 35. madde kapsamında kadrosu ile birlikte yapılan görevlendirme sonucunda kendisine sürekli görev yolluğu ödenmemesi nedeniyle konuyu yargıya taşımış ve dava sonucunda Ankara 11. İdare Mahkemesi, araştırma görevlisine sürekli görev yolluğu ödenmesine karar vermiştir.

Ankara 11. İdare Mahkemesi kararın gerekçesinde “Bu duruma göre, süreli olmakla birlikte eğitim amaçlı yapılan naklin, kadro  tahsisi suretiyle yapılmış olması da dikkate alındığında kadro tahsisinin "atama" niteliği taşıdığı görülmekle, 6245 sayılı Harcırah Kanununun 10. maddesi kapsamında davacıya yolluk ödenmesi gerekirken, aksi yönde tesis edilen dava konusu işlemde hukuka uygunluk bulunmamaktadır.” ifadelerine yer verilmiştir.

İşte mahkeme kararı:

Cihat KARAKUŞ

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
eskarani 1 ay önce

memurun hakkı yenmesin. memur her daim korunsun