data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Uzaktan eğitimde öğrenci derse katılmaz ise öğretmene ek ders ücreti ödenir mi? MEB yeni tarihli görüş yayınladı
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından Mersin Valiliği'ne gönderilen 26.05.2021 tarih ve 25594499 sayılı resmi yazıda "Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller ilgi (b) Karar ile Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararının yukarıda yer alan hükümlerinde münhasıran belirlenmiş olup; bu hâller arasında öğrencilerin derse katılmamaları nedeniyle yerine getirilemeyen ders görevlerinin yapılmış sayılacağına ilişkin herhangi bir düzenlemeye yer verilmemiştir.
Bu itibarla öğretmenlerin, öğrencilerin derse katılmadığı sürelerde fiilen yerine getiremedikleri ders görevlerini yapmış sayılmaları mümkün bulunmamaktadır
." ifadelerine yer verilerek uzaktan eğitimde öğrenci derse katılmaz ise öğretmene ek ders ücreti ödenemeyeceği ifade edildi.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol