Boyner, moda tasarım öğretmeni Şerife Timurlenk tarafından üretim hatası olan maskelerle tasarlanan gelinlikle yeni bir iyilik hareketi başlattı. 500 medikal maske kullanarak tasarlanan gelinlik, 17-21 Ağustos tarihleri arasında Boyner Metropol AVM’de sergilenecek.  

Üretim hatası olan maskeleri atmak yerine gelinlik tasarlayarak toplumsal bir konuya dikkat çekmek isteyen Şerife Timurlenk, gelinlik tasarımında kullandığı diğer malzemeleri de kullanım değerini yitirmiş atıklardan seçti. Medikal maskelerden tasarlanan gelinlik aracılığıyla tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgının öğrettiklerini hatırlatmak ve ve sağlık bilimi öğrencilerin eğitimine destek olmak hedeflendi.  

SAĞLIK BİLİMİ ÖĞRENCİLERİNİN EĞİTİMİNE DESTEK OLUYOR  

Şerife Timurlenk tarafından tasarlanan gelinliği sergileyerek pandeminin bize öğrettiklerini hatırlatan Boyner aynı zamanda Lokman Hekim Sağlık Vakfı aracılığıyla sağlık bilimi öğrencilerinin eğitimine destek oluyor ve müşterilerini iyiliği çoğaltmaya davet ediyor. İpliklerden iç astarına kadar atık ve ileri dönüştürülmüş malzemelerle hazırlanan gelinlik 17–21 Ağustos tarihleri arasında Boyner Metropol AVM’de ziyaretçilerini bekliyor. 

Kütüphaneye girmek için 'çanta' sırası Kütüphaneye girmek için 'çanta' sırası