data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Emekli Zammı Eridi
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Özdemir açıklamasında şunları ifade etti;

          "Emeklilere verilen ikinci altı aylık Temmuz zammı bitti. Temmuz ayında enflasyon %1,80, Ağustos ayında %1.12 arttı, Temmuz ve Ağustos ayları toplam enflasyon %2,92 oldu, verilen zam %3 idi, kalan %0,08’i bozdur bozdur harca, hangi derdimize derman olabilecekse.

          En düşük memur emeklisinden aylık 90 TL

          En düşük işçi emeklisinden aylık 46 TL

          En düşük Esnaf emeklisinden aylık 50 TL

          En düşük Çiftçi emeklisinden aylık 47 TL enflasyon çaldı.

          Ucu ucuna yetiştirebilmek için üstüne borç alacak itibarımız da kalmadı. Emekliler yaşamak için bu konuda eskiden olduğu gibi harikalar yaratmaya devam edecekler.

          Yaz dönemi zam şampiyonu sebze ve meyveleri uzaktan seyrediyor. Döviz yükseliyor tüketici fiyat endeksleri düşüyor. Büyüme rakamları açıklanıyor süper.   Emekli ay başını nasıl getireceğiz diye kara kara düşünüyor. Cebimiz tamtakır, nerede en ucuz yiyecek içecek var market pazar dolaşıyor. Tabanları şişinceye kadar.

          Piyasa almış başını gidiyor, fiyatlara yetişmek ne mümkün. Onlar atlı biz yaya. Temel gıda ve kiralar emeklinin belini bükmüyor adeta süründürüyor. Emekliler büyümeden payına düşeni alamıyor. Yönetenler saltanat sürerken; emekli perişan.

Bunca yıl kamu hizmetini şerefle yürüten, devletin yükünü omuzlamış namuslu emekliler yoksulluğa mahkum edilemez. Kamu kaynakları adaletle dağıtılmalıdır.

         Eyyy devleti yönetenler bu zulümü, bu vebali nasıl taşıyacaksınız ! "

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol