Genel Başkan Talip Geylan, Düzce’de bir okulda, okul müdürünün kendisine özel tuvalet yaptırmasına ilişkin kamuoyuna yansıyan haberler hakkında açıklama yaptı

“Bir sendikanın kadın kolları başkanını, atama şartlarını taşımadığı halde, proje okuluna müdür yaparsanız işte böyle fark yaratan icraatlara imza atılır!” diyen Genel Başkan Geylan, liyakat ve ehliyet esasına göre değil de, mensubiyete göre yönetici atanması yapıldığında, öğretmenlik mesleğinin saygınlığının zedelendiğini bildirdi. Genel Başkan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e çağrıda bulunarak, akademik başarısı en yüksek olan çocuklarımızın okuduğu bu okullarımızın yönetici ve öğretmen atama süreçlerini keyfiyetten kurtararak, hakkaniyetli bir düzene kavuşturmasını istedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “

“Liyakat ve ehliyet esasına göre değil de mensubiyete göre yönetici atarsanız, sadece kendilerini rezil etmekle kalmaz, mesleğimizin saygınlığını zedeleyen görüntülere de neden olurlar.

Bir sendikanın kadın kolları başkanını, atama şartlarını taşımadığı halde, proje okuluna müdür yaparsanız işte böyle fark yaratan icraatlara imza atılır!

Söylemekten dilimizde tüy bitti: Proje okullarının yönetici atamaları da MEB yönetici atama yönetmeliğine tabi şekilde gerçekleştirilmelidir. Sayın Bakan Mahmut Özer’den beklentimiz ve isteğimiz, Aksi taktirde, bu vebale herkes ortaktır!”

Not

DÜZCE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Merkez Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili sosyal medyada ve bazı basın kuruluşlarında "Düzce Mevlana Anadolu Lisesi Müdürü Suzan Ardıç Çiner, okula kendisine özel tuvalet yaptırdı: Müdür WC" başlıklı haberler yer almıştır.

Bakan Özer, Ankara'da Ersin Nazif Gürdoğan Anadolu Lisesinin Açılış Törenine Katıldı Bakan Özer, Ankara'da Ersin Nazif Gürdoğan Anadolu Lisesinin Açılış Törenine Katıldı

Anılan okulumuzun tuvaletlerinde tadilat yapılmamış, fiziki ortam iyileştirme çalışmaları kapsamında okulun bütün kapılarına giydirme yapılmıştır.

Okul idaresinin ve rehberlik servisinin bulunduğu katta ortak kullanılan tuvalet kapısına ilgili firma tarafından sehven yapılan "Müdür WC" baskısı, okul müdürümüz tarafından fark edilmiş, ivedilikle kapı giydirmesi sökülmüş, gerekli düzeltme yapılmıştır.  

Çeşitli mecralarda Müdürlüğümüz ve okulumuz aleyhine yapılan söz konusu iddialar, gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.