Ülkü Ocakları Genel Merkezince hazırlana ve https://teknocak.com web sitesinde yayımlanan Nesnelerin İnterneti Araştırmaları

Türkiye ve Dünyada IoT

Özellikle mobil teknolojilerdeki son yıllarda yaşanan gelişim, sayısal dönüşüme giden yolda en önemli hızlandırıcılardan biri olarak kabul edilmektedir. Dünya Ekonomik Forumuna göre, 2018 yılında 8 milyar olan internete bağlı cihaz sayısı, 2030 yılında 1 trilyona ulaşacaktır.

Devamını Oku

Artık Makineler de Konuşuyor!

Gözden kaçırmayın

Lise öğrencisinden cerrahlara yön gösterecek yapay zeka projesi Lise öğrencisinden cerrahlara yön gösterecek yapay zeka projesi
Son birkaç yılda nesnelerin interneti (IoT), yapay zekâ (AI), büyük veri (Big Data), robotik, artırılmış gerçeklik (AR), 5G, blockchain 21. yüzyılın en önemli teknolojileri haline geldiler. Düşük maliyetli bilgi işleme, bulut depolama, büyük veri, analitik ve mobil teknolojiler sayesinde, fiziksel şeyler minimum insan müdahalesiyle veri paylaşabiliyor ve toplayabiliyor.

Devamını Oku

Nesnelerin İnterneti (IoT)

Nesnelerin interneti kavramının adından günümüzde sıkça bahsedilmeye başlanmış ve kavramın tanımıyla ilgili olarak literatürde çok sayıda ifadelere yer verilmiştir. Nesnelerin interneti ile ilgili genel olarak ifade edilen tanımlar şu şekildedir:

Devamını Oku

Ülkü Ocakları Genel Merkezince hazırlana ve https://teknocak.com web sitesinde yayımlanan Nesnelerin İnterneti Araştırmaları sayfasına ulaşmak için tıklayınız.