ÖBA Üzerinden Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Videolarını Tamamlama Görevi Yeniden Düzenlenmelidir

Genel Başkan Talip Geylan, okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine ÖBA üzerinden hizmet içi eğitim videoları tamamlama görevi verilmiş olmasına tepki gösterdi

Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü E-Bülteni Yayında Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü E-Bülteni Yayında

Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması ile öğretmenlerin en yoğun dönemi olduğuna dikkat çeken Genel Başkan, MEB’in bu eğitimin zamanlamasını ve formatını, öğretmenlerimizin işini kolaylaştıracak, angarya olmaktan kurtaracak ve asıl amaca hizmet edecek şekilde yeniden düzenlemesini istedi.

Genel Başkan Talip Geylan açıklamasında şunları belirtti:

“Yeni eğitim yılının başladığı bu günler, öğretmenlerimizin en yoğun dönemidir.

Yeni dönemin hazırlığı, öğrencilerin intibak süreçleri, veli ve zümre toplantıları gibi ilave etkinlikler meslektaşlarımızın mesaisini doldurmaktadır.

Bir yandan yeni dönemin yoğunluğu bir yandan gereksiz kariyer sınavı hazırlıkları yetmiyormuş gibi, bakanlık diğer yandan da ÖBA üzerinden okul öncesi ve sınıf öğretmenlerimize 19 Eylül’e kadar tamamlanmak üzere, her biri 15-20 dakikalık 28-35 tane hizmet içi eğitim videolarını tamamlama görevi getirmiş.

MEB, bu eğitimin zamanlaması ve formatını, öğretmenlerimizin işini kolaylaştıracak, angarya olmaktan kurtaracak ve asıl amaca hizmet edecek şekilde yeniden düzenlemelidir.”