data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Bu faaliyeti yapanlara soruşturma açılacak
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı valiliklere gönderdiği 02.02.2021 tarih ve 20053814 sayılı yazıda "Bakanlığımız personeli bazı kişilerin, sosyal medya hesapları veya internet siteleri üzerinden özel yayınevlerinin yardımcı kaynak kitapları veya kendilerine ait mesleki çalışma dokümanları/ders notları/yardımcı kaynak kitaplarının reklamını/pazarlamasını yaparak gelir elde ettiği, bazı personelin ise mevzuatın uygun gördüğü haller dışında ticari gelir elde edecek nitelikte faaliyetlerde bulunduğu duyumları Bakanlığımıza ulaşmaktadır.
(...)
Bu kapsamda; yukarıda yer alan kanun hükümleri doğrultusunda, aksi eylemlerde bulunanlar hakkında gerekli idari işlemlerin yapılacağı konusunda Bakanlığımız personelinin bilgilendirilmesini ve gereğini rica ederim.
" ifadelerine yer verilmiştir.

Teftiş Kurulu Başkanlığı bu yazısıyla, ticari kazanç getirici faaliyette bulunan personeller hakkında 657 Sayılı DMK'nın 125/D-h fıkrası uyarınca kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verilmesi gerektiğini belirterek soruşturma açılması talimatını verdi.


İşte bakanlık yazısı:
Cihat KARAKUŞ

 

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
eskarani 4 hafta önce

devlet memuru ticaret yapamaz. bunu unutmamak gerek.