data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Gaziantep BİM: Öğretmenlere ek hizmet puanı verilmesine dair idare mahkemesi kararını onayladı
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

2010 Yılı öncesi göreve vaşlayan bir öğretmenin 2010 yılı sonrasında zorunlu hizmet alanlarında çalıştığı sürelere ek hizmet puanı verilmesi talebiyle idare mahkemesi nezdinde açmış olduğu davada yerel mahkeme, öğretmeni haklı bularak ek hizmet puanı verilmesine karar vermiştir. İdare mahkemesi kararının gerekçesinde 2010 yılı öncesi göreve başlayan öğretmenlerin zorunlu hizmetten muaf olduğu savunmasını kabul etmemiş ve öğretmenin talebinin yürürlükte olan yönetmeliğin 40/6. maddesi uyarınca değerlendirilmesine karar vermiştir.

Yerel mahkemenin bu kararına davalı valilik tarafından istinaf talebinde bulunulmuştur. İstinaf telebini görüşen Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi yerel mahkeme kararını hukuka uygun bularak onaylamış ve yerel mahkeme kararı kesinleşmiştir. 

İşte mahkeme kararı:

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol