Genel Başkan Geylan'dan sert tepki:"Öğretmen, haddini bilir! Öğretmen, had bilmeyi de öğretir!"

Genel Başkan Geylan sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada:

"ÖĞRETMEN, HADDİNİ BİLİR!
ÖĞRETMEN, HAD BİLMEYİ DE ÖĞRETİR!
Artvin’in Kemalpaşa ilçesi Kaymakamı Faruk Saygın’ın Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi ziyaretinde özel öğretim öğretmenimize yaptığı nezaketsizlik ve hakaretin hiçbir şekilde izahı yoktur.
“Hadsizliğin” ve “usulsüzlüğün” en pespaye örneğini sergileyen bu Sn Kaymakamı, öğretmenimizden özür dilemeye ve @TC_icisleri  Bakanlığı’nı da gerekli tedbiri almaya davet ediyorum.
Her önüne gelenin öğretmene hakaret edebildiği ya da şiddet uygulayabildiği bu cüretkarlık, ülkemize hiç yakışmayan en büyük çirkinliktir.
Bir mülki amirin dahi böylesi bir çirkinliğin faili olduğu ortamda,öğretmene yönelik şiddet hadiselerinin önüne nasıl geçeceğiz? Gün geçmiyor ki darp edilen, yaralanan ya da hayatını kaybeden öğretmenler haberlere konu olmasın.
@TC_icisleri Bakanlığı’nın Kemalpaşa’da yaşanan bu hadiseyle ilgili alacağı tedbir, bundan sonra öğretmene şiddet ve hakarete karşı alacağı takınılacak tutumu belirleyecektir.
Her zaman söylüyoruz: Öğretmene verdiğimiz değer, aslında çocuklarımıza verdiğimiz kıymettir
!" 

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
eskarani 3 hafta önce

öğretmene değer vermeyen bir toplum düşünmek dahi istemiyorum