Görme Engelli Öğretmen, Azmiyle Örnek Oluyor

Göz tansiyonu nedeniyle 10 yıl önce görme yetisini tamamen kaybeden ancak meslek aşkıyla hem kendi yolunu hem de öğrencilerinin yolunu aydınlatmayı sürdüren Beden Eğitimi Öğretmeni Sinan Bülent Şimşek, meslektaşlarına azmiyle örnek oluyor

Üniversite eğitimi sonrası gözlerini kaybeden Şimşek, pes etmedi; 2012'de girdiği E-KPSS'yi kazanarak Konya'nın Selçuklu ilçesindeki Şerife Akkanat Ortaokulunda göreve başladı.

Karşılaştığı zorlukların tek tek üstesinden geldiğini dile getiren Şimşek, "Ben her zaman 'Ne iş yaparsan yap, aşkla ve isteyerek yap.' derim. İşimi çok seviyorum. İlkokuldan bu yana beden eğitimi öğretmeni olmanın hayaliyle büyüdüm. Şükür, mesleğimi de elde ettim. Çok çalışıp çabaladım. Tek amacım, aşkla yaptığım mesleğimi başarıyla sürdürebilmek." dedi.

Öğrencilerine her koşulda daha iyi eğitim verebilmek için bir spor salonuna ihtiyaç duyduğunu ifade eden Şimşek, şunları söyledi: "Çocuklarımla sadece beden eğitimi dersine yönelik değil, hayatın her alanında lazım olacak konuları da işliyoruz. Bazen yeri geliyor bahçe temizliği yapıyor, bazen de paylaşmanın önemini konuşuyoruz."

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol