data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Zorunlu çalışma yükümlülüğünü erteletecek öğretmenlerin dikkatine
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Bilindiği üzere zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunan öğretmenlerden mazereti bulunan öğretmenler, mezvuat gereği her yıl zorunlu hizmet yükümlülüklerini erteletebilmektedir. Erteletme işlemlerini ise gerekli evraklarla birlikte görev yaptıkları okul ve kurum müdürlüğüne müracaat ederek yapmaktadırlar. Bu işlemler her yıl genellikle Nisan ve Mayıs aylarında yapılmaktadır.

Bir il milli eğitim müdürlüğü 6 Nisan 2021 tarihinde okul ve kurumlara gönderdiği mail ile isteğe bağlı olarak yer değiştirme isteyecek öğretmenlerden zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunanların, zorunlu hizmet erteleme işlemlerini isteğe bağlı yer değiştirmeler başlamadan tamamlanmaları istedi. Bu durumda, 2021 yılında isteğe bağlı yer değiştirme başvurusu yapmayı düşünen zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenlerden, zorunlu hizmeti erteletme hakkı bulunanların bu işlemleri isteğe bağlı yer değiştirmeler başlamadan görev yaptıkları okul/kurum müdürlüklerine müracaat ederek yaptırmaları gerekmektedir. 

İl milli eğitim müdürlüğünce okul/kurumlara gönderilen mail:

Cihat KARAKUŞ

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol