Ülkü Ocakları Genel Merkezince hazırlana ve https://teknocak.com web sitesinde yayımlanan robotik araştırmaları

Teknofest - Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması

Her yıl yüzbinlerce kişinin katıldığı 97 kategoride düzenlenen yarışmalardan "İnsansız Hava Aracı" kategorisi sadece bir tanesi. Bu ve bunun gibi yarışmalara katılmak için https://www.teknofest.org/tr/ sayfasını inceleyebilirsiniz. Unutmayın bir Türk genci olarak ben yapamam ya da ben mi yapacağım değil, her türlü işi hakkı ile yaparım dememiz lazım.

Devamını Oku

Robotik Cerrahi

Cerrahi, ilaçla ya da başka tedavi yöntemleriyle iyileştirilemeyen hastalıkların, yaralanmaların, vücuttaki yapı bozukluklarının ameliyatla onarılmasına ya da hastalıklı organı kesip çıkararak iyileştirilmesi işlemlerin hepsini kapsar, cerrah ise bu işlemleri yapan kişiye denir.

Devamını Oku

3 Boyutlu Yazıcılar

Günümüz teknolojisinde 3D Printer olarak bilinen 3 boyutlu (3B) yazıcı, bilgisayar destekli programların kullanılmasıyla dijital olarak elde edilen modelleri plastik, metal vb. malzemelerle baskı esnasında işleyerek 2 boyutlu bir düzlemde her bir katmanı üst üste gelecek şekilde ince tabakalar oluşturup 3 boyutlu bir nesne meydana getiren bir tip yazıcıdır

Devamını Oku

Gözden kaçırmayın

ESOGÜ Yabancı Diller Yüksekokulu akredite edildi ESOGÜ Yabancı Diller Yüksekokulu akredite edildi

Otonom Araçlar

“Otonomi” kelimesi Yunanca kendi kendine (auto) ve kural (nomos) kelimelerinin birleşmesinden oluşan bir sözcüktür. Türkçemizde “muhtariyet” ve “özerklik” gibi karşılıkları olsa da küresel etkileşimi yüksek günümüz dünyasında otonom kelimesi dilimizde kullanım alanı edinmiştir. Kural olarak kendi kendisini yöneten her sistem otonomdur. Elbette kendi kendini yönetmenin değişik seviyeleri (sadece verilen emri uygulama, kendi kendine karar verme gibi) olabilir. Taşıtlarda otonom sistemlerin mazisi mekanik sistemlerde 1478 yılına, elektronik ve yazılım içeren sistemlerde 1920 yılına kadar gitmektedir.

Devamını Oku

Ülkü Ocakları Genel Merkezince hazırlana ve https://teknocak.com web sitesinde yayımlanan robotik araştırmaları sayfasına ulaşmak için tıklayınız.