data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

MTSK Direksiyon uygulama sınavı görevli ücretlerine dair bakanlık görüşü
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Milli Eğitim Bakanlığı hafta sonlarında yapılan MTSK direksiyon uygulama sınavlarının mücbir sebeplerle tamamlanaması veya iptal edilmesi durumunda sınav görevlilerine ücret ödemelerinin ne şekilde yapılacağı konusunda görüş yazısı yayınladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yazılan 18.02.2021 tarih ve 20927511 sayılı yazıda "Hafta sonlarında yapılan direksiyon eğitimi dersi uygulama sınavlarında, kar yağışı gibi mücbir sebeplerden dolayı sınavın iptal edilmesi ya da sınavın yarıda kalması hâlinde o günkü sınav görevlilerinin ücretlerinin sınav tamamlandıktan sonra ödenmesi gerekmektedir." ifadelerine yer verildi. Bakanlık görüşüne göre sınav görevlilerinin ücretleri yarım kalan veya iptal edilen sınavın ileriki bir tarihte tamamlanmasına mütekaip ödenecektir.

İşte bakanlık yazısı:

Cihat KARAKUŞ

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol