data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Valiliklerden izin alınarak bursluluk sınavları yüz yüze yapılacak
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Bakanlıgımıza baglı faaliyet gösteren özel ögretim kurumlarında ilgi (ç) Yönetmeligin 62 nci maddesinin altıncı fıkrasında yer alan "Kurumlar bu madde kapsamında valiliklerden aldıkları izinler dogrultusunda burs verilecek ögrenci ve kursiyer tespitine yönelik Ocak, Subat ve Mart aylarında sınav yapabilir. Kurumlar, valilik izni ile bursluluk sınavlarının reklam ve duyurusunu ek 4 üncü madde hükümleri çerçevesinde yapabilir. " hükmü ile ilgi (c) yazıda belirtilen "5580 sayılı Kanun kapsamında faaliyette bulunan özel ögretim kurumlarından burs vermek isteyen kurumların burs verilecek ögrenci ve kursiyerlerin tespitine yönelik sınav yapma süreleri Mayıs ayı sonuna kadar uzatılmıstır." hükmü dogrultusunda bursluluk sınavları düzenlenebilecektir.


Özel ögretim kurumlarınca yukarıda belirtilen tarihlerde valiliklerden izin alınarak yüz yüze yapılacak bursluluk sınavları hafta içinde ilgi (a) ve (b) Genelgelerde salgın sürecine yönelik alınmıs bulunan 20 yaş altı kisiler için belirli saatlerde sokaga çıkma kısıtlaması ile salgının kontrol altına alınması amacıyla belirlenen diger tedbirlere uyularak 15/02/2021 tarihinden itibaren yapılabilecektir.

İşte o yazı;

AHMET KANDEMİR

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol