Okul öncesi eğitime erişim oranlarının artırılması ve eğitimde fırsat eşitliğinin güçlendirilmesi amacıyla başlatılan ''Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi'' kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ve 2022 yılında yapılacak çalışmaların planlanması amacıyla Türkiye genelinde tüm il ve ilçe yöneticileriyle yapılması planlanan istişare toplantıları devam ediyor.

Bu kapsamda Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay MORKOÇ, Bursa iline bir çalışma ziyaretinde bulundu. Burada Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan GÜR, şube müdürleri ve "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" kapsamında sorumlu okul müdürleriyle bir araya gelerek Bursa ili özelinde yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Çalışmaların hızla devam ettiğini dile getiren Tuncay MORKOÇ: "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi, mevcut temel eğitim uygulamaları, okul öncesi, ilkokul ve ortaokul çalışmaları, bunlarla ilgili yapılması gerekenler, yeni uygulamaya koyduğumuz okul bazlı bütçe programı gibi pek çok konuda il, ilçe idarecilerimizin, okul müdürlerimizin de görüşlerini alacağız. Burada anlatıp fikir alışverişinde bulunacağımız konular, Türkiye geneli ile ilgili yapmamız gereken çalışmaların sahaya yansıması olarak değerlendirme yapmamıza fırsat sunacak. Toplantımıza katılım sağlayan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

İklim Değişikliği Çalışmaları Kapsamında Okullarda Yeni Dönemin Yol Haritası Belirlendi İklim Değişikliği Çalışmaları Kapsamında Okullarda Yeni Dönemin Yol Haritası Belirlendi

Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay MORKOÇ, toplantının ardından Şehit Göksu Şafak Şahin İlkokulunda yaz anaokulu eğitimi verilen sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

17-08-202217-08-202217-08-202217-08-2022