Okulların açılmasına sayılı günler kala Tuzla'da Çocuk Festivali düzenlendi. Festivalde konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Türkiye’de belki de bir ilki gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, kırmızı mail hattını hayata geçirdiklerini söyledi.

Karkamış'ta kedilerin patilerinin kesildiği iddialarına yönelik soruşturma Karkamış'ta kedilerin patilerinin kesildiği iddialarına yönelik soruşturma

Yazıcı, “Eğitim öğretim ile ilgili tüm problemleri diğer bütün hizmetlerden ayrı tutarak özel bir alan olarak değerlendirmek istedik. Kırmızı mail hattı ile velilerimizin, öğrencilerimizin ve eğitim-öğretim camiamızın eğitimle ilgili tüm sorun, çözüm ve proje önerilerini mail ile bize ulaştırmasını, ardından ne yapabileceğimizi düşünüp bu kapsamda beraber hareket etmeyi amaçladık” dedi.

Tuzla Belediyesi, 2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi başlamadan ve öğrencilerin yaz tatili bitmeden çocuklara özel bir düzenledi. Tuzla Marina’da düzenlenen festivalde el emeği ürünlerin satışa sunulduğu 42 stanttın yanı sıra çocuklar için konserler, atölyeler, yarışmalar, animasyonlar, sinema gösterimi, interaktif oyunlar, şişme oyun grupları, ikramlar ve sürpriz hediyeler yer alıyor. Festivalin açılışını gerçekleştiren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı vatandaşlara bir müjde vereceğini söyleyerek eğitim-öğretimde kırmızı mail hattını hayata geçirdiklerini belirtti.

 “KIRMIZI MAİL HATTI İLE TUZLA’DA EĞİTİM-ÖĞRETİME AYRI BİR KALİTE GETİRECEĞİZ”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Okullar açılmadan önce gençlerimize motivasyon olması dileğiyle güzel bir çalışma yapalım dedik. Çocuklarımızın bireysel, psikolojik gelişimi ve bütün eğitim-öğretim yılının adaptasyonu için kıymetli olacak 42 stant kuruldu. Gençlerimiz bu festivalde neşeyle ve eğlenerek öğrenmenin güzel bir yöntemini yaşıyorlar. Okullarına çok büyük bir motive ile başlayacaklar” şeklinde konuştu.

Yazıcı, müjde olarak bahsettiği kırmızı mail hattı ile ilgili de aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Eskiden liderler arasında ya da acil durumlar için kırmızı telefon hattı kullanılırdı.  Biz eğitim ve öğretime çok önem veriyoruz. O yüzden eğitim öğretim ile ilgili tüm problemleri diğer bütün hizmetlerden ayrı tutarak özel bir alan olarak değerlendirmek istedik. Bu yüzden bu mail hattını oluşturduk. Kırmızı mail hattı ile velilerimizin, öğrencilerimizin ve eğitim-öğretim camiamızın eğitimle ilgili tüm sorun, çözüm ve proje önerilerini mail ile bize ulaştırmasını, ardından ne yapabileceğimizi düşünüp bu kapsamda beraber hareket etmeyi amaçladık. 7-24 365 gün dinleyeceğimiz kırmızı mail hattımız okul@sadiyazici.com mail adresimizden bize yazdığınızda, projelerinizi özenle, titizlikle bakıp, okuyacağız. Aynı zamanda hızlı bir şekilde müdahale edeceğiz. Bunu Türkiye’de belki bir ilk olarak yapacağız. Dijital dünyada artık kırmızı telefon hattı değil, kırmızı mail hattı ile inşallah Tuzla’da eğitim-öğretime ayrı bir kalite getireceğiz.”

“OKUL AÇILANA KADAR HER GÜN BURAYA GELECEĞİM”

Festival başladığından beri her gün katıldığını belirten Doruk Hoptekin (11), “Festivalde çok güzel oyunlar oynatıldı. Sahneye çıktık, başkanımızla birlikte güzel danslar edip çok eğlendik. Okul açılana kadar her gün buraya geleceğim. Okullar açılmadan böyle bir etkinliğin yapılması, bizim için çok eğlenceli ve moral verici oldu. O yüzden sayın başkanıma ve Tuzla Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Zeynep Gül Dikenova (9) ise “Eğleniyorum, çok güzel bir festival. Şişme havuza girdik, origami yaptık, oyunlar oynadık. Şadi başkanımızı çok seviyoruz” şeklinde konuştu.

10 yaşındaki Zeynep Beren Yıldız da “Kuzenimle beraber top havuzuna, şişme havuza girdik. Palyaçolar var, şenlik alanı çok güzel. Baya eğlendik, umarım hep böyle festivaller olur” dedi.

18 Eylül’e kadar ziyarete açık olacak festival saat 15.00 ile 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.