data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Mesleki Eğitim Merkezlerinin Öğretim Programları Güncelleme Çalışması Antalya'da Yapıldı
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Uygulamaya dayalı geliştirilen yeni çerçeve öğretim programlarında, öğrenciler derslerin bir kısmını mesleki eğitim merkezlerinde yüz yüze alırken bir kısmını da işletmede işbaşı eğitim yolu ile alabilecekler. Mesleki Eğitim Merkezlerinde mesleki eğitim alan öğrenciler, fark derslerini verdikten sonra ustalık ve kalfalık belgesinin yanında meslek lisesi diplomasına da sahip olabilecekler. Öğrenci ve işyeri tabanlı güncellenen yeni öğretim programı ile hem sektörün hem de öğrencilerin talepleri karşılanabilecek.

Antalya'da yapılan güncelleme çalışmasının açılış toplantısını Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Mehmet Salih CANBAL yaptı. Daire Başkanı M. Salih CANBAL yaptığı açılış konuşmasında, Mesleki Eğitim Merkezlerinin öneminin giderek arttığını belirtip bu güncelleme çalışması ile sektörün yetişmiş personel ihtiyacının karşılanması konusunda ciddi ilerlemenin olacağını söyledi.

Çalışmanın kapanış konuşmasını yapan İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman AKGÜL, yapılan bu çalışmaların çok değerli olduğunu söyleyerek mesleki eğitimin ilerlemesi konusunda çaba gösteren tüm katılımcılara teşekkür etti.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol