Hakkımızda

HAKKIMIZDA

www.ogretmenler.net’e hoş geldiniz.

www.ogretmenler.net URL adresinden yayın hayatına başlamış olan internet sitemizin yönetimi, işletmesi ve idaresi ile site üzerinde ve içeriğinde; her tür organizasyon, kullanım ve tasarruf yetkisi ogretmenler.net'e aittir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

www.ogretmenler.net sitemize URL adresine yada arama motorlarına Türkçe yada orijinal karakterlerle de yazmanız (ogretmenler.net, öğretmenler.net, ögretmenler.net, oğretmenler.net) halinde otomatik olarak sitemize yönlendirilmektesiniz. Dolayısıyla istediğiniz gibi URL adresimizi yazabilirsiniz.

40 milyon kişilik büyük bir aile olan eğitim ve öğretim camiasına hizmet vermek için yayın hayatına 2020 yılında başlayan www.ogretmenler.net, 30 yıldan fazla eğitim ve öğretim ve genel memur mevzuatı tecrübesi ve hafızasıyla, 20 yıldan fazla internet haberciliğindeki editoryal tecrübe ve habercilik anlayışıyla, 50 bine yakın eğitim ve öğretim sektöründeki arşiv belgesiyle, eğitim haberciliğinin İnternetteki yeni adresidir. 7 gün 24 saat kesintisiz eğitim ve öğretime dair abone olduğumuz üç haber ajansından derlediğimiz haberleri yayınlayan ve özgün haber üreten Türkiye’nin ilk ve tek eğitim temalı ulusal haber sitesidir. Ziyaretçilerinin tamamı eğitim öğretimin içinde yer alan bir takipçi kitlesine sahiptir.


AMACIMIZ
-Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel kurumlardaki; Öğretmen, Avukatlık, Genel, Sağlık ve Yardımcı Hizmetler Sınıfı ile Diğer Statülerdeki Personel Sayısı ve Öğretmen Adaylarıyla birlikte 1 Milyon 750 Bin,örgün ve yaygın eğitim öğrencisi ve kursiyerlerle birlikte29 Milyon 200 Bin,

- Resmi ve vakıf üniversitelerimizdeki; Profesör,Doçent,Doktor, Öğretim Üyesi,Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi olarak Akademik ve İdari Personelle birlikte286 Bin,

-Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileriyle birlikte 7 Milyon 940 Bin,

Toplamda, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel kurumlar ile Resmi ve vakıf üniversitelerimizde görevli Öğretmen,Akademik ve İdari Personel Sayısıyla birlikte 2 Milyon ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel kurumlar ile Üniversitelerdeki öğrencilerle birlikte 37 Milyon 140 Bin öğrenciye hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Çok büyük bir kitle olan eğitim ve öğretim camiası için bilgiye ulaşmanın ya da gelişmeleri takip etmenin birçok adresi bulunmaktadır. İnternetin sağladığı bu ortamın yarattığı bilgiye hızlı ulaşım aynı zamanda ulaşılan doğru bilginin doğruluğunda şüphelere yol açmaktadır.

www.ogretmenler.net olarak eğitim ve öğretim camiasının bilgiye en hızlı, en doğru ve en güvenilir şekilde ulaşmasının yanı sıra;


Eğitim ve öğretim haberlerini duyurmada ilk olmak,

Eğitim ve öğretim mevzuatında yaşanan değişimlerin yorumlarını uzman kadrolarımızla ilk kez sizlerle paylaşmak

Mevcut eğitim ve öğretim mevzuatının var olan en son güncel hallerini sizlere ulaştırmak.

Kısaca her ne sebeple olursa olsun tüm eğitim ve öğretim camiasının buluşma noktası olmaktır.

Şimdi hem eğitim ve öğretim içerikli tüm ajans haberlerine ulaşmak ve bu haberlerin bir tık ötesine de geçerek özgün habercilik adına ürettiğimiz özel haberleri okumak için www.ogretmenler.net’itakip edebilirsiniz.


MİSYONUMUZ
www.ogretmenler.net, internet haber yayıncılığında Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türk Milletinin yanında yer alarak güvenilirliğin, toplumsal faydanın, yayın kalitesinin ve özellikle de saygınlığın arttırılmasının, öz denetim mekanizmalarının etkinleştirilmesiyle güçleneceği inancıyla, uluslararası çağdaş normları ve ülkemiz mevzuatlarında yer alan yayın hizmeti ilkelerini benimsemiş, bilgi edinme, yayma, eleştirme, yorumlama ve eser yaratma iş ve işlemlerinde en yüksek etik ve editoryal standartlara uymayı ilke edinmiş,düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayıcı; genel ahlak anlayışını, dini duyguları, aile kurumunun temel dayanaklarını sarsıcı ya da incitici yayın yapmadan, iletişim özgürlüğünün, halkın gerçekleri öğrenme hakkı'nın bir aracı sayarak; gerçekleri bulup bozmadan, abartmadan kamuoyuna yansıtmaya, demokrasiye,insan haklarına, basın meslek ilkelerine ve etik değerlere uymaya, kanun koyucunun veya öteki kurum ve kişilerin, iletişim özgürlüğünü kısıtlamalarına, her zaman ve her yerde karşı çıkacağımıza kendi özgür iradesiyle söz vermiştir.

İnternet haberciliğinin özündeki sürekli değişim ve gelişim sürecini destekler ve öncülük ederiz.


VİZYONUMUZ
Abone olduğumuz ajanslardan derlediğimiz eğitim içerikli haberlerin bir tık ötesine de geçerek özgün habercilik adına ürettiğimiz özel haberler; editoryal dürüstlüğümüzü ve bağımsızlığımızı korumak için “Hak ettikleri doğruluk ve tarafsızlık” ile tarafımızca hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.

Uğraşımız, önemli olan haberleri duyurmaktır. Haberin özünü yakalamak için elden gelen her çabayı gösterir ve haberi açıklarken somut bilgi ve belgelerden hareket ederiz.

Mevzuatın farklı yorumlamalarından kaynaklı yanlış uygulamaları, uygulama birliği sağlamak adına alanımızdaki uzmanlığımızla analiz edip gündeme getirerek, sümen altı edilen bilgi ve belgeleri yayınlayarak, kulaktan kulağa yayılarak şehir efsanesi haline gelmiş doğru bilinen yanlışları ifşa ederek, bilinmeyen hakları hatırlatarak kamu yararı gözetmekteyiz.


LOGOMUZHilal: Türkiye ve milletimizi, birleşmiş hali www.ogretmenler.net’in “O” harfini,

El: Öğretmeni ve yardımlaşmayı,

Öğrenci: Hilalin içindeki ve eğitimcinin elindeki öğrenci geleceğin gençlikte olduğunu ve yine geleceğin eğitimle geleceğini,

Yazı Fontu: Bitişik el yazısı olarak öğretmeni, yazı fontu olarak Atatürk’ün imzasını,

Kılıç: Elin içinde olan kılıç, haklının yanında, haksızlığın karşısında durduğumuzu temsil etmektedir.