Cumhurbaşkanı Erdoğan, ÜniAK FEST Programı’nda konuştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ÜniAK FEST Programı’nda konuştu
Abone ol
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Volkswagen Arena’da düzenlenen ÜniAK FEST Programı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Cumhuriyetimizin yeni yüzyılını anlamak isteyen gelsin şu AK Gençlik’e baksın. Rabbime bana böyle bir gençlikle yol yürüme imkanı verdiği için hamd ediyorum. Rabbime önceki nesillerden devraldığım mücadele bayrağını böyle bir gençliğe bıraktığım için hamd ediyorum. Allah birliğimizi muhabbetimizi daim eylesin diliyorum.

Son dönemde birileri ısrarla harflerle kuşakları ilişkilendirerek bizim gençlerle aramızı açmak istiyor. Kötü kurgulanmış birtakım görüntüler, sokak röportajları, medya haberleri üzerinden kendi akıllarınca operasyon çekiyorlar. İşte gençler burada. Sadece son 2 yılda gençlerimizle 34 ayrı programda bir araya geldik. Bu programlarda sohbet ettik, şiir okuduk, şarkı söyledik. Kah güldük kah hüzünlendik. Gördük ki gençlikle aynı yöne bakıyor, aynı duyguları paylaşıyoruz. Birileri sosyal medyada kendilerini gaza getirirken biz gençlerimizle yüz yüze, göz göze, gönül gönüle Türkiye Yüzyılı’na yürüyoruz. Bu manzarayı görünce önce çamur atmaya kalktılar tutmadı. Taklit etmeye çalıştılar o da olmadı. Şimdi ne yapacağını bilmez şekilde bir o yana bir bu yana savruluyorlar.

2024’e önce 2023. İyi hazırlanalım ve İzmir aradıklarını bulsun. Bu iş öyle planla, projeyle, senaryoyla, medya ajanslarından devşirilen oyuncularla olmaz. Bu iş yürek işidir. Kalp işidir, sevgi işidir. Biz gençlerimizi seviyoruz. Gençlerimiz de bizi seviyor. İşte tablo burada. Buradan üniversiteli Ak Gençliğe bir çağrıda bulunmak istiyorum. Üniversite kampüslerinde, fakülte binalarında, okul bahçelerinde, kütüphanelerde velhasıl her yerde göğsünüzü gere gere AK Gençliğin sesini duyurun. Kendinizi akademik olarak en iyi şekilde yetiştirirken fikri, sosyal, sportif her faaliyette AK Gençlik adına en önde yer alın.

AK Parti dün olduğu gibi bugün de yarın da gençlerimizden en çok oyu alan parti olmayı sürdürecektir. Gençlik kollarımız sadece son 2 senede yaptığı 423 bin yeni ve toplamda 1 milyonu geçen genç üyeyle AK Parti’nin farkını ve gücünü ispatlamıştır. AK Parti’nin genel üye sayısı da Yargıtay’daki kayıtlara göre 11 milyon 241 binle diğer tüm partileri üst üste koyup üçle çarpsanız bile yetişemeyecekleri bir rakama çıkmıştır. AK Parti gençlerin partisi olarak kurulmuş ve yükselmiştir. Bundan sonra da aynı şekilde yoluna devam edecektir.

Antalya Kepez’de resmi rakamları istedim. 90 bin. Ardından sel felaketi sebebiyle Kumluca’ya gittik. Orada da 13 bin kişi. Oradan Manavgat’a geçtik. Oraları bir yıla varmadan bitirdik ve köy konutlarının 450 tanesini ev sahiplerine teslim ettik.

Mesleki eğitime özellikle vurulan en büyük darbe, katsayı adaletsizliğiydi. Buna son verdik. Kızlarımıza uygulanan haksızlığın ötesinde bir hakaret olarak gördüğümüz, başörtüsü yasağını biz kaldırdık. Gençlerimize güvenin bir nişanesi olarak seçilme hakkını önce 30’dan 25’e sonra 18’e indirdik. Üniversite harçlarını kaldırdık. İsteyen herkese kredi veya burs vererek, yurtlarımızın kapasitesini 850 bine çıkararak, dileyen her gencimizin yükseköğretim görmesini temin ettik.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılı olan 2023’e dair hedeflerimizin her safhasını gençlerimizle yürüttük. Şimdi de Cumhuriyetimizin ikinci asrını yine gençlerimizle birlikte Türkiye Yüzyılı yapmaya hazırlanıyoruz. Bunun için önce 2023 seçimlerini 16. seçim zaferimizle taçlandırmamız gerekiyor.”

 

Kaynak:HIBYA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
8 terörist etkisiz hale getirildiÖnceki Haber

8 terörist etkisiz hale getirildi

Kuvayımilliye’nin tanınmayan kahramanı: Yahya KaptanSonraki Haber

Kuvayımilliye’nin tanınmayan kahramanı:...

Yorum Yazın

Bu Yarıyıl Tatilinde İlk Kez Açılan Kış Okullarından 250 Bin Öğrenci Yararlandı
6 Şubat Pazartesi kar tatili verilen iller
Öğretmenlik, adanmışlıktır. Bu fotoğrafı başka yerde göremezsiniz
Hava koşulları nedeniyle görev yerlerine gidemeyecek öğretmenlerimizi idari izinli saymalıdır
Kadroya geçen sözleşmeli öğretmenler ne zaman özür durumu, il içi ve il dışı yer değiştirmelerine başvurabilecek?
Milli Eğitim Bakanlığı Yemek/Beslenme Hazırlama Ve Dağıtımı Kılavuzu Yayınladı
Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçiş işlemleri nasıl yapılacak?
DEVLETİN MÜLKÜ olan makamları, DEVRE MÜLK gibi görenler
Sendikal Hukuk Mücadelemiz kitabının dördüncüsü yayımlandı
Şeflerimizin sorunlarını biliyor ve çözümü noktasında her düzeyde kesintisiz gayretimizi sürdürüyoruz
"Şube Müdürlerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ Çalıştayı gerçekleştirildi
İçişleri Bakanlığından eğitim öğretimin ikinci yarıyılı için genelge
TEKNOFEST İzmir Spotter Kule Başvuruları Başladı!
Liseler Arası İnsansız Hava Aracı Yarışması ve Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması başvuruları başladı
Rehber Kitap ve Öğrenme Senaryoları Hazırlandı
TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen Roket Yarışması
Cumhuriyetimizin 100. Yılında TEKNOFEST Coşkusu 3’e Katlanıyor!
Engelli Kamu Görevlilerinin Talepleri Bakan Yanık’a İletildi
Düşen Enflasyon Değil, Alım Gücümüzdür!
Mücadelemiz sonucu 50/d sorunu çözüldü