Emekli Memur-Sen 5. İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Emekli Memur-Sen 5. İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi
Abone ol
Emekli Memur-Sen 5. İstişare Toplantısı, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara İl ve İlçe Yönetimlerinin katılımıyla Genel Merkez’de gerçekleştirildi.
tes heber içi kare

Emeklilerin sendikal örgütlenmesi önündeki engellerin kaldırılmasına ilişkin örgütlü çalışmalara, üye ve teşkilatlanma çalışmalarına dair istişarelerin gerçekleştirdiği toplantıya Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da katıldı.

emeklisitisare2Toplantıda konuşan Ali Yalçın, Emekli Memur-Sen’in kısa zamanda önemli bir kapasiteye ulaştığını belirterek “Her ne kadar sorunlarımız çok olsa da Emekli Memur-Sen olarak umudumuz daha büyük. Biz şimdiye kadar hep örgütlülüğün kıymetine vurgu yaptık. Her sorunun üstesinden gelmenin yolu örgütlü olmaktan geçiyor. Bunun bilincinde olan ve bunu deneyimlemiş bir teşkilatız. Düne kadar bizim için stres kaynağı olan konular bugün gündemimizden çıktıysa bunda birlikte hareket etmemizin büyük payı var” şeklinde konuştu.

Emeklierin sendikal örügtlenme hakkını alacağına inandığını söyleyen Yalçın, Emekli Memur-Sen’in çabasıyla bu bariyerin aşılacağını ifade ederek “Emekliler toplu sözleşme masasında memurlarla aynı hakları alıyorlar. Ancak masada temsil edilmiyorlar. Emekliler için cümle kurulduğunda bu temsil yoksunluğu bizim için bir dezavantaj oluyor. Bu nedenle emeklilerin sendikal mücadele içinde olması, sendikal örgütlenme hakkına sahip olması gerekiyor. Ancak bu kolay bir iş değil. Adım adım, kararlılıkla yürütülecek bir sürece ihtiyacımız var. Bu nedenle biz Emekli Memur-Sen üzerinden emeklileri bu yapıya dahil ederek, bu gerekliliğin bir zorunluluk olduğunu göstermek istiyoruz. Emekli Memur-Sen’e üye olan her bir kişi, bizim emeklilerin sendikal örgütlenmesi ve hakları için kuracağımız cümleye haklı bir gerekçe kazandırıyor” diye konuştu.

emeklisitisare3Küçükkösen: Sendikal örgütlenme hakkı önündeki engelleri kaldırmak bu teşkilata nasip olacak

Toplantıda konuşan Emekli Memur-Sen Başkanı Ali Küçükkösen ise yapılan çalışmaların yer aldığı sunumun ardından teşkilatlanma çalışmalarının önemine dikkat çekerek “Emekli Memur-Sen olarak hem emeklilerin emek mücadelesini hak ettiği noktaya taşımak hem de Memur-Sen’in örgütlü kapasitesini büyütmek için gayret gösteriyoruz. Emeklilerin hak ettiği mali ve özlük haklarına ulaşması, tıpkı diğer alanlarda olduğu gibi örgütlü gücün doğru kullanılmasıyla mümkün. Birlikten kuvvet doğacağını bilen bir nesil olarak bu birlikteliği haklarımızı korumak ve genişletmek için kullanmak zorundayız” diye konuştu.

Emekli Memur-Sen’in Türkiye’ye emeklilerin sendikal örgütlenme hakkını getirmek için mücadele verdiğinin altını çizen Küçükkösen “Emekli Memur-Sen, bugün Türkiye’nin her yanında teşkilatlanmış, teşkilatlanmakla kalmayıp üye çalışmalarıyla çok kısa bir zamanda kayda değer bir başarı göstermiş bir örgüttür. İnanıyoruz ki Türkiye’de emeklilerin sendikal örgütlenme hakkı önündeki engelleri kaldırmak bu teşkilata nasip olacaktır” ifadelerini kullandı. 

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mülakat açıklamasıÖnceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mülakat açıkla...

10 şehrin şehitliklerinden temin ettiği topraklarla şube binasında köşe oluşturduSonraki Haber

10 şehrin şehitliklerinden temin ettiği...

Yorum Yazın

16 Temmuz Pazartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün 15 Temmuz 2024 Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Resmî Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik Kılavuzu yayımlandı
Memur-Sen’den Lisansüstü Öğrencilerine Burs
“2024 Emekleme değil, Emekli yılı olsun!“
Kazandığımız Davanın Gereğini İstiyoruz; Hemen Şimdi!
2024 KPSS Soru Ve Cevap Anahtarı Yayımlandı
Akademide Eğitim Görecek Öğretmenlerin Maaşı 21 Bin 160 TL Oldu
YÖK’ten Hayali Üniversite Açıklaması
Türk Asrında Yeni Bir Kamu Personel Rejimi
Teknoloji ve Yetkinlik Buluşmaları üçüncü programı ile devam ediyor!
Ulusal Spor Projelerimizde siz de yerinizi alın
Yeşil Gezegen Projesi Çevre Bilinci ve Afet Farkındalığı Eğitimi
Başvurabileceğiniz Ulusal Ajans Etkinlikleri
TEKNOFEST 2024 Yarışma Takvimi Yayınlandı!
Sizce bir saat ek ders ücreti ne kadar olmalıdır?
Temmuz Ayında Yapılan Zamla Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Ne Kadar Oldu?
Türk Eğitim-Sen MEB’den İl/İlçe Emri talebinde bulundu
ÖSYM’den Sınav Görevlilerine Uyarı
Milli Eğitim Bakanlığı Başka Okula Atanan Okul Yöneticilerinin İlişik Kesme Tarihini Erteledi