Bakan Özer: “Eğitimle Yeniden Buluşma projesi meyvelerini vermeye başladı”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Özer: “Eğitimle Yeniden Buluşma projesi meyvelerini vermeye başladı”
Abone ol
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ‘Eğitimle Yeniden Buluşma’ projesi kapsamında düzenlenen ikinci değerlendirme toplantısına başkanlık etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, eğitim sistemine dahil olmayan öğrencilerin takip sistemiyle eğitime dahil edilmesi amacıyla düzenlenen ”Eğitimle Yeniden Buluşma” projesi kapsamındaki ikinci değerlendirme toplantısı, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde düzenlenen ”Eğitimle Yeniden Buluşma” projesinin ikinci toplantısına Ağrı, Antalya, Batman, Bursa, Hatay, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Van il ve ilçe millî eğitim müdürleri ile Bakanlık yöneticileri katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, toplantı başında projeye ilişkin güzel bir haber paylaştı. 4 Ocak’ta başlayan projenin daha bir hafta olmadan meyvelerini vermeye başladığını kaydeden Özer, proje sayesinde ortaöğretimdeki okullaşma oranının yüzde 95.97’ye yükseldiğini duyurdu.

 Geçtiğimiz aylarda 868 bin kız çocuğunun okullara erişemediği yönünde gerçeği yansıtmayan iddiaların yayıldığını belirten Bakan Özer, İçişleri Bakanlığının kayıtları ve diğer kayıtlar karşılaştırılarak yoğun bir çalışma yapıldığını, sayının 280 bin civarında olduğunun ortaya çıktığını kaydetti.

Bakan Özer, 16 Aralık 2022 tarihinde tüm il milli eğitim müdürleriyle bir toplantı yaptıklarını belirterek, bu 280 bin kişinin gerçekten verilen adreslerde olup olmadığına ilişkin bir çalışma yapıldığını ifade etti.

Geçen hafta İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Adana, Şanlıurfa, Gaziantep ve Diyarbakır’ın il ve ilçe milli eğitim müdürleri ile bir araya geldiklerine değinen Bakan Özer, ikinci toplantıya gelirken rakamları kontrol ettiğini şöyle anlattı:

 ”Rakamları aldım, güzel bir hareketlilik başladığını görüyoruz çünkü ortaöğretimdeki okullaşma oranları yüzde 95,06 idi; yüzde 95,97’ye çıkmış. Yani yüzde 96’ya yükselmiş. Bu, iyiye işaret”

Bakan Özer, mart ayının sonuna kadar ortaöğretimdeki okullaşma oranlarının yüzde 99’a çıkarılmasını hedeflediklerini kaydederek, ”Hiçbir öğrencimizi, hiçbir kardeşimizi kaybetmek istemiyoruz.” ifadesini kullandı.

”Biz memleketimizin tüm çocuklarının eğitimle buluşması için Bakanlık olarak siz değerli arkadaşlarımızla birlikte sahada olup bu sorunu çözmek için mücadele edeceğiz.” diyen Bakan Özer, tek bir kişiyi bile kazanmanın büyük mutluluk yarattığını, yaptıkları her şeyin okulların daha güçlenmesiyle ilgili olduğunu vurguladı.

 Toplantıya katılan il ve ilçe milli eğitim müdürleri de bölgelerinde yürüttükleri çalışmalarla sahada karşılaştıkları problemleri iletme imkanı buldu.

Bakan Özer, çocukların daha kaliteli bir eğitim alabilmeleri için her türlü desteği vermeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

 

Kaynak:HIBYA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı’nda konuştuÖnceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Ombu...

SOCAR Türkiye, dünyada “ISO 56002 İnovasyon Yönetim Sistemi Belgesi” alan ilk şirket olduSonraki Haber

SOCAR Türkiye, dünyada “ISO 56002 İnovas...

Yorum Yazın

Milli Eğitim Bakanlığı Yemek/Beslenme Hazırlama Ve Dağıtımı Kılavuzu Yayınladı
Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçiş işlemleri nasıl yapılacak?
DEVLETİN MÜLKÜ olan makamları, DEVRE MÜLK gibi görenler
Sendikal Hukuk Mücadelemiz kitabının dördüncüsü yayımlandı
Şeflerimizin sorunlarını biliyor ve çözümü noktasında her düzeyde kesintisiz gayretimizi sürdürüyoruz
"Şube Müdürlerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ Çalıştayı gerçekleştirildi
İçişleri Bakanlığından eğitim öğretimin ikinci yarıyılı için genelge
TEKNOFEST İzmir Spotter Kule Başvuruları Başladı!
Liseler Arası İnsansız Hava Aracı Yarışması ve Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması başvuruları başladı
Rehber Kitap ve Öğrenme Senaryoları Hazırlandı
TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen Roket Yarışması
Cumhuriyetimizin 100. Yılında TEKNOFEST Coşkusu 3’e Katlanıyor!
Engelli Kamu Görevlilerinin Talepleri Bakan Yanık’a İletildi
Düşen Enflasyon Değil, Alım Gücümüzdür!
Mücadelemiz sonucu 50/d sorunu çözüldü
Keyfiyete Dayalı Düzenlemeler İle Proje Okulları Ziyan Edilmemelidir
KKTC ziyaretimizde KKTC'deki tüm okulların ihtiyaçlarını karşılamak için söz verdik
Ocak Ayı Enflasyon Oranı Açıklandı
Muğla İdare Mahkemesi ihraç edilen öğretmenin göreve iade edildiğinde eski görev yerine verilmemesine dair işlemi iptal etti
AİHM, Sendika üyelerinin basın açıklamasının engellenmesinde hak ihlaline karar verdi