Bakan Özer: Öğretmenlerimiz, Depremzede Vatandaşlarımız İçin Çok Büyük Çaba Sarf Etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Özer: Öğretmenlerimiz, Depremzede Vatandaşlarımız İçin Çok Büyük Çaba Sarf Etti
Abone ol
Depremzede öğretmenlerle birlikte iftarını açan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Öğretmenlerimiz, tüm sahada gönüllü bir şekilde vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için, arama kurtarma ekiplerine destek vermek için çok büyük çaba sarf etti." dedi.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hatay Antakya Büyükdalyan Geçici Konaklama Merkezi'nde gönüllü öğretmenler ve depremzede vatandaşlarla iftarını açmadan önce A Haber canlı yayınına konuk oldu.

 

Bölgedeki eğitim gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Özer, depremin hemen ardından Millî Eğitim Bakanlığı olarak eğitim öğretimi normalleştirip çocukların travmalı ortamdan kurtulmaları adına tüm imkânlarla sahada olduklarını belirterek, bu süreçte özellikle öğretmenlerin büyük fedakârlıklar gösterdiğini kaydetti. Özer, "Öğretmenlerimiz, tüm sahada gönüllü bir şekilde vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için, arama kurtarma ekiplerine destek vermek için çok büyük bir çaba sarf ettil" diye konuştu.

 

Öğretmenlerin, aynı zamanda vatandaşların yemek ihtiyaçlarını karşılama, barınma ihtiyaçlarını karşılama, uyku tulumu gibi diğer malzemelerle ilgili ihtiyaçlarını karşılama noktasında da gece gündüz demeden fedakârlık gösterdiğine vurgu yapan Bakan Özer, "Biz de hem öğretmenlerimizle bu süreçleri yönetirken aynı zamanda da eğitim öğretimi normalleştirmek ve okulları açmak ile ilgili sistematik ve hızlı bir şekilde kararlarımızı aldık." ifadesini kullandı.

 

Bakan Özer sözlerine şöyle devam etti: "Bugün de Hatay'da yedi ilçemizde eğitim öğretim başladı. Hem bunun son bir değerlendirmesini yapmak istedik, hem de bugün burada depremzede öğretmenlerimiz ve gönüllü öğretmenlerimizle birlikte iftarımızı açalım istedik. Onun için buradayız. Gerçekten öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz. Öğretmenlerimiz, depremin ilk gününden itibaren Bakanlığın 'Haydi sahaya inin.' diye bir talimatını bekleme gereği duymaksızın hepsi sahada oldular. Büyük bir fedakarlıkla yaraları sardılar. Okul öncesi eğitim çadırları, psikososyal destek çadırları ilkokul, ortaokul, lise, LGS'ye hazırlanan öğrencilerimiz, YKS'ye hazırlanan öğrencilerimizle ilgili kurslar düzenlediler."

 

Diğer yandan şu anda da sistematik bir şekilde Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü üzerinden halk eğitim kurslarının açıldığını dile getiren Bakan Özer, vatandaşların bu tramvayı yavaş yavaş atlatarak psikolojik sağlamlıklarını desteklemek için halk eğitim kurslarının hizmet verdiğini söyledi. Özer, bu kurslarla yaklaşık 100 bin vatandaşın buluştuğunu sözlerine ekledi.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 16 Haziran'da Tamamlanacak, Uzatma YapılmayacakÖnceki Haber

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 16 Haziran...

60 saniyede bugünSonraki Haber

60 saniyede bugün

Yorum Yazın

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı 13 üniversiteye yeni rektör ataması
En Düşük Memur Maaşı 22 bin TL’dir. Aksi Düşünülemez!
"Afetzede Özel" olarak başlattığımız KALFAP rogramı'na başvurularınızı bekliyoruz
Yeni Milli Eğitim Bakanı’nın İlk İşi Paydaşlarla Meslek Kanunu’nu Yeniden Ele Almak Olmalıdır
Öncelikli Gündemimiz Temmuz Ayında Yapılacak Maaş Düzenlemesidir
Öğretici: Enflasyon Altında Ezilmek Sabit Gelirlilerin Kaderi Olmasın!
Mayıs Ayı Enflasyon Oranı Açıklandı
LGS Soru Kitapçıkları (Sayısal ve Sözel) ve Cevap Anahtarları Yayınlandı
Yeni Milli Eğitim Bakanı Olarak Prof. Dr. Yusuf Tekin Atandı
Eğitimi 21. yüzyılın dijital dünyasıyla buluşturmaya devam ediyoruz
Kişi Muhatabını Kendi Gibi Bilirmiş!
Cumhurbaşkanı Erdoğan kabinesini açıkladı
2023 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına Esas Derslere Ait Konu, Kazanım ve Açıklamalar
2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Rehberlik Ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bakanlık Genel Hedefi "Psikolojik Sağlamlık" Olarak Belirlendi
LGS'ye Girecek Öğrencilere Öneriler
LGS Kapsamındaki Merkezi Sınava İlişkin Yapılan Hazırlıkları Açıkladı
Doğru Soru Hangisi? Milli Eğitim Bakanı Kim Olmalı? Milli Eğitim Bakanı Nasıl Birisi Olmalı?
Devletimizi Türkiye Yüzyılına Taşıyacak Bir Kamu Personel Rejimi Mutlaka Hayata Geçirilmeli
“Kervan Yolda Dizilir” Mantığı Gelişmiş Bir Ülkenin Refleksi Olamaz. TBMM Açılır Açılmaz ÖMK ile İlgili Düzenlemeler Hayata Geçirilmelidir
Öğretici: Milli Eğitim Bakanı Muhakkak Eğitimci Olmalıdır