Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Kimya) Kursu Balıkesir Ayvalık Cunda Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Kimya) Kursu Balıkesir Ayvalık Cunda Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde Başladı
Abone ol
Öğrencileri temel bilimlere yönelik çalışmalara özendirmek, yönlendirmek ve öğrencilerin bu alandaki yeteneklerini geliştirmek amacıyla Matematik, Bilgisayar, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Astronomi-Astrofizik dallarında Ulusal Bilim Olimpiyatları düzenleniyor.

Genel Müdürlüğümüz; öğrencilerimizin çalışmalarını yönlendirmek, beceri ve yeteneklerinin geliştirmelerini sağlamak amacıyla Bilim Olimpiyatlarına katılımı destekliyor. Öğrencilerimize rehberlik edecek öğretmenlerimizin bu konuda bilgilendirilmesi amacıyla Genel Müdürlüğümüz tarafından çalışmalar yürütülüyor.

Öğrencilerimizin Bilim Olimpiyatlarına hazırlanması amacıyla gerçekleştirilen Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Kimya) Kursu 5 Haziran Pazartesi günü başladı.

Bu kapsamda Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi  Öğretim Üyelerinden Prof.Dr.Serkan YAVUZ ve Doç. Dr.Hamdi ÖZKAN katılımlarıyla gerçekleştirilen Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Kimya) Kursu gerçekleştiriliyor.

Ülkemiz genelinde büyükşehirlerden iki, diğer illerden bir biyoloji öğretmeninin katıldığı eğitimin tamamlanmasının ardından illerine dönecek olan öğretmenler formatörlük görevini yürütecekler.

Öğrencilerin Bilim Olimpiyatlarına hazırlanması amacıyla gerçekleştirilen hizmet içi eğitim faaliyeti 9 Haziran Cuma günü tamamlanacak.

22 -26 Mayıs tarihlerinde aynı çalışma Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarımızdan biyoloji öğretmenlerinin katılımıyla  Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Biyoloji) Kursu İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde yapılmıştı.

Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı Kursu (Matematik) 3-7 Temmuz'da Rize Çayeli Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde , Bilim Olimpiyatları Danışmanlığı (Fizik) Kursu ise 17-21 Temmuz'da Aksaray Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde yapılması planlanmaktadır.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ODAP Model Kılavuzunun Geliştirilmesine Yönelik Çalıştay İzmir'de BaşladıÖnceki Haber

ODAP Model Kılavuzunun Geliştirilmesine...

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İçin Rektör Adaylığı Başvuru İlanıSonraki Haber

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İçi...

Yorum Yazın

22 Haziran Cumartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün 21 Haziran 2024 Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Mülakatlarda KPSS puanına mütenasip puanlama yapılacağını duyurun. Hem komisyon üyelerimiz hem de genç meslektaşlarımız rahatlasın.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Rehberi Yayımlandı
Gençlik Yaz Okuluna başvurular başlıyor
eTwinning Kalite Etiketi başvuruları uzatıldı
İşte kendinizi geliştirmeniz için online eğitimler
MEB, Bir Yılda Hayata Geçirilen Projeleri Bülten Olarak Yayımladı
İmam Hatip Liseleri Arasında, 11 Dilde Münazara Yarışmaları Sonuçlandı
Şimdi Teneffüs Zamanı
EBA defterini al izle
İşte MEB'in Trafik Eylem Planı
E İzleme nedir?
İşte MEB tarafından açılan tüm kurslar ve başvuruları
Eğitimde Birlikteyiz Öykü Kitapları
Eğitimde Birlikteyiz
Mülakatlar Başlamadan, Ahlaksızlıkları Başladı Bile!
İşte haftanın yalan haberleri
Yusuf Tekin’i Sözlerini Geri Almaya Çağırıyoruz
3 Milyon Öğrenci, İlk Yardım Semineri; 426 Bin Öğretmen İlk Yardım Eğitimi Aldı