Çocuklar, oyunlarla depremin acısını unutmaya çalışıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çocuklar, oyunlarla depremin acısını unutmaya çalışıyor
Abone ol
Kocaeli’de bir şirkette yönetici olarak çalışan Hamdi Dinibütünoğlu, yaklaşık 6 yıl önce bu işinden ayrılarak antikacılığa yöneldi. 14 yaşından bu yana tutkuyla bağlı olduğu antika sevgisi dolayısıyla dükkan açan ve hayallerini gerçekleştiren Dinibütünoğlu, meraklılarını antika ürünler ile buluşturuyor.

Kocaeli’de yaşayan 47 yaşındaki Hamdi Dinibütünoğlu, 2002 yılında İstanbul’dan İzmit’e taşındı. Kocaeli’de çeşitli fabrikalarda yönetici olarak çalışan Dinibütünoğlu, aynı zamanda 14 yaşından bu yana ilgi duyduğu antikacılığı da hobi olarak yapmaya devam etti. İnternet üzerinden antika ürün satışı yapan Dinibütünoğlu, yaklaşık 6 yıl önce yönetici olduğu şirketten ayrılarak, tamamen antikacılığa yöneldi. Kısa sürede hayallerini gerçekleştirmeye başlayan Dinibütünoğlu, dükkan açtı ve birçok ürün sergilemeye başladı. Eski yıllardan kalma çok sayıda ürünün yer aldığı Hamdi Dinibütünoğlu dükkanı, görenleri adeta nostaljik yolculuğa çıkarıyor.

 

"Kocaman bir dükkana sahibim"

 

 

Çocukluğundan bu yana antika ürünlere ilgi duyduğunu ifade eden Hamdi Dinibütünoğlu, "Çocukluğumdan bu yana böyle bir hevesim vardı. Rahmetli dedem de eskiciymiş. En küçük amcam bana çocukken pul koleksiyonu hediye etmişti. Ondan sonra bende heves başladı. Babamın verdiği en ufak harçlıklarla bile giderdim Kadıköy’den pulculardan pul toplardım. Daha sonra o demir para koleksiyonuna döndü, yaşımız büyüyünce objelere döndü. Daha sonra ’Bu sehpa çok güzelmiş’, ’Bu obje çok güzelmiş’ diye diye şimdi gördüğünüz gibi kocaman bir dükkana sahibim. İnternet portalından satış yapıyorum, dükkandan satış yapıyorum ama tabii bu işi sevmek lazım, eskiyi sevmek lazım. Benim sloganım ’Eskiler güzeldir’ Bu insanından tutun, kullandığınız malzemeye kadar her şey için geçerlidir" dedi.

 

"Tiyatro mezunuyum"

 

 

Sevdiği işi yaptığına dikkat çeken Dinibütünoğlu, "Normalde ben tiyatro mezunuyum. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Deneme Sahnesi’nde oyunculuk yapıyordum. Tiyatroda para kazanamadığımız için mecburen çalışıyordum tabii ticari faaliyetim vardı. 2002 yılında İstanbul’dan İzmit’e geldim. İzmit’e geldikten sonra çeşitli fabrikalarda üst düzey yöneticilik yaptım. Son 10 senedir de bu işi sürdürüyorum" şeklinde konuştu.

 

 

 

"Gördüğünüz tüm cihazlar çalışıyor"

 

 

 

Hamdi Dinibütünoğlu, dükkanındaki ürün çeşitliliğinin fazla olduğunu ifade ederek, "Saatlerimiz var, müzik aletleri var, pikaplar var. Gördüğünüz tüm cihazlar çalışıyor. Müşterilerimiz bunları aldığında hayatlarında kullanabilsin istiyoruz. Bize geldiklerinde bazıları çalışmıyor ama tamircilerimize tamir ettiriyoruz ve insanlar hayatlarında çok rahat kullanabiliyorlar" diye konuştu.

 

 

 

"Burada huzur buluyorum"

 

 

 

Sadece Türkiye’den değil, yurt dışında da ürünler aldığını ve dükkanında satışa sunduğunu belirten Dinibütünoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

 

 

"Dünyanın her yerinden bulabildiğimiz malzemeyi alıyoruz ama genellikle Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika dönem dönem İran’dan eski ürünler alıyoruz. Dünyanın her yerinden geliyor. Tabii bizim öz kültürümüzden kalan eşyalarımız da var. Onlar için sabah akşam gözümüz internette. Bizim için araştıran, bulan arkadaşlar var. Onlar sayesinde Türkiye’ye getiriyoruz ve insanlara sunuyoruz. Ben bu işi seviyorum. Sanat olan her şeyi seviyorum. Sanatsal her şey hoşuma gidiyor. Ben bu işi seviyorum. Eve sadece yatmaya gidiyorum. Burada huzur buluyorum, keyfini çıkartıyorum. Ürünleri dönem dönem kullanıyorum. Bu işin ticaretini yaptığım içinde bu tarz ürünleri seven kişiler aldığında da mutlu oluyorum. Fiyatlar caziptir. Cazip tutmamın sebebi az karla insanlar bu tarz ürünlere sahip çıksınlar, kültür yayılsın, eskilere saygı artsın diye. Burada gördüğünüz her ürünün hikayesi vardır. İnsanlar bu ürünü kullanmış, nerede kullanmış, neler yaşanmış hepsinin aslında hikayesini anlatabiliriz. Dolayısıyla bunları önümüzdeki kuşaklara sağlam ve çalışır vaziyette kullanılabilir halde geçmesi içinde hayatta tutuyoruz"

 

Antika aşkı dükkan açtırdı

Antika aşkı dükkan açtırdı

Antika aşkı dükkan açtırdı

Antika aşkı dükkan açtırdı

Antika aşkı dükkan açtırdı

Antika aşkı dükkan açtırdı

Antika aşkı dükkan açtırdı

Antika aşkı dükkan açtırdı

Antika aşkı dükkan açtırdı

Antika aşkı dükkan açtırdı

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gönüllü öğretmenler deprem bölgesine gittiÖnceki Haber

Gönüllü öğretmenler deprem bölgesine git...

Depremzede Eyüp Ünler: “78 yaşındayım.20 deprem gördüm. Ama bu hiçbirine benzemiyordu”Sonraki Haber

Depremzede Eyüp Ünler: “78 yaşındayım.20...

Yorum Yazın

Ortaokul Öğretmenlerine Dersinin En Az Olduğu Güne Nöbet Görevi Verilemez Sedat DEĞER Açıklık Getirdi
E-Sınav görevlileri yüz tanıma sistemi ile sisteme giriş yapacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 45 Bin Öğretmen Atama Müjdesi
4 İldeki Özel Takviye Kursları Da Bugünden İtibaren Açılabilecek
Bakan Özer: Deprem Bölgesinde 500 Çelik Konstrüksiyon Yeni Okul Yapılacak
12. Sınıfların stajları hakkında bakanlık görüş yayınladı
Ustalık sınavında tereddüte düşülen hususlar hakkında bakanlıktan açıklama
Yönetici atamada özel eğitim öğretmenlerine getirilen tercih kısıtlamasını idare mahkemesi iptal etti
 Osmaniyeli Aybüke Kılınç Dünya İkincisi Oldu
Afet bölgesinden diğer illere 4 bin öğretmen nakli
Talip Geylan'dan Güncel Talepler Neler?
Hayat boyu öğrenme destek ve koordinasyon merkezleri haritası
Alan değişikliği bekleyen öğretmenlerimiz daha ne kadar bekleyecek?
2022 YLSY 1. Dönem Yurt İçi Dil Kursu Başlama Tarihleri Duyurusu
MEB Alan Değişikliği Duyurusuna Bir An Önce Çıkmalıdır
Deneyap Kart Proje Yarışması Hakkında Bilgilendirme
İşte Depremle ilgili yalan haberler ve gerçekler
LGS Kapsamındaki Merkezî Sınava İlişkin Sıkça Sorulan Sorular Yanıtlandı
"TEKNOFEST 2022 Başarılarımız e-kitapçığı Yayımlandı"
PIKTES Öğreticileri İçin Mazerete Bağlı Yer Değişikliği Duyurusu