Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilecik’te gençlerle buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilecik’te gençlerle buluştu
Abone ol
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilecik’te ”Kökümüz Mazide, Gözümüz Atide” programı kapsamında gençlerle buluştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Sizlerle her bir araya gelişimizde kendi gençliğimize dönüyor, adeta ruhen yeniden gençleşiyorum. Bizim gençliğimiz bir yandan yoklukla ve yoksullukla bir yandan yasaklarla, baskıyla, kavgayla geçti. Milletimizin asırlık yorgunluğunu, asırlık çilelerini sırtlanan bir gençlik olarak hayata tutunma mücadelesi verdik. Bu uğurda nice arkadaşımızı ya bedenen ya fikren kaybettiğimiz dönemler oldu. Hamdolsun tüm bu badireleri atlatarak, belediye başkanı, başbakan, cumhurbaşkanı olarak milletimize hizmet etme şerefine eriştik.

Altılı Masa ne diyor? ‘Aday olamaz’ diyor. Size rağmen milletim, hem aday yapacak hem de cumhurbaşkanı yapacak. O zaman kilonuz da ortaya çıkacak. Bakalım kaç kilosunuz.  Biz geçmiş günleri yaptığımız eser ve hizmetlerle hatırlayarak, tarihe havale ediyor, gelecek günleri de Rabbimizin takdirine bırakıyoruz.

Bizim için önemli olan bugün burada siz gençlerimizle gönüllerimizi buluşturmuş olmamızdır. Sizlerle burada yaptığımız hasbihalin lezzeti paha biçilmezdir. Deliler gibi aşığım size. Şu güzel tablo, gençlerimize kem gözle bakanlara ibret olsun. Biz size güveniyoruz. Sizi maziden atiye kurduğumuz köprünün kilit taşları olarak görüyoruz. Bunun için de siz gençlerimize hem Cumhuriyetimizin ilk asrını birikimlerini hem de önümüzdeki asrın sembolü Türkiye Yüzyılı’nı emanet ediyoruz.

Gençlerimize güvenimizin en büyük ispatı eğitimden sağlığa, dış politikadan güvenliğe tüm hizmet alanlarında kurduğumuz güçlü altyapı yanında sizlerin siyasi haklarınızı kullanabilmenize verdiğimiz önemdir.

Kanunlar önünde reşit sayılan her bir evladımızın şehrinin ve ülkesinin geleceğinde söz sahibi hakkını da biz gençlerimize teslim ettik. Böyle bir nüfusu hala 1940’ların, 1970’lerin, 1990’ların zihniyetiyle yönetmeye talip olmak en başta gençlerimize hakarettir. Dünyanın bilgi toplumunu geride bırakıp, dijitale yöneldiği yapay zekayı tartıştığı bir dönemde eski Türkiye vaadiyle sizlerin karşısına çıkanlar, ne bu ülkeyi ne de gençleri tanıyor demektir. Tanımıyorlar.

Görüntülü konuşmayı ileri teknoloji sananları 2023 Türkiye’sini tanımaya, ülkemizin özellikle e-Devlet altyapısını öğrenmeye çağırıyorum Bay Kemal. Özal, bu zihniyet için ‘Bizim yaptıklarımıza onların hayalleri bile yetişemez’ diyordu. Biz de bugün karşımızdaki gündemlerine, söylemlerine, duruşlarına bakıp aynı hissiyata kapılıyoruz. Biz boğazın altından Marmaray’ı yaptık, geçirdik. Bunlar böyle bir şey yapabilir mi?

Şimdi Türkiye uzay yarışında, kutup rekabetinde, teknoloji tasarlama ve geliştirme mücadelesinde yerini güçlendirmenin çabasındayken aynı kapıdan altı kişi birden geçme kavgası verenleri gülerek izliyoruz. Bunlardan ne ülkemize, ne milletimize ne de siz gençlerimize hiçbir hayır gelmeyeceğini çok iyi biliyoruz.

Güya aleyhimizde yaptıkları yayınlarla gençlerimizin, kadınlarımızın, milletimizin iradelerini yönlendirebileceklerini düşünüyorlar. Halbuki milletimize bunlara çoktan ‘Yeter’ dedi. Geçtiğimiz 20 yılda bize verilen her destek, emperyalistlerin ve onların maşalarının yüzlerine haykırılmış bir ‘Yeter’ sözüdür. Biz de bu tarihi meydan okumayı,  14 Mayıs’ta bir kez daha ‘Yeter. Söz de karar da gelecek de milletindir.’ diyerek, çok daha yüksek bir seda ile tekrarlamak istiyoruz.

Sadece tek parti devrinden beri hayatını kararttıkları hatta ellerine kanlarını bulaştırdıkları mazlumların ahı bile bunların akıbetini berbat etmeye yeter. Sizden tek bir talebim var. O da büyük emekler, fedakarlık ve bedeller karşısında size teslim edeceğimiz özgür, demokrat, kalkınmış güçlü Türkiye mirasına sıkı sıkıya sahip çıkmanızdır. Unutmayın, yapmak zor yıkmak kolaydır. Özgür Türkiye’nin önünü esaretin zincirleriyle kesmek isteyenlere izin vermeyin.”

Soru-Cevap

Soru: Cumhurbaşkanımızın Türkiye Yüzyılı için en büyük hayali ne?

Erdoğan: “Şablonumuz, Gazi Mustafa Kemal’in ifade ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak. Öyle bir mekandayız ki, Ertuğrul Gazi buradan bize ön açtı ve ardından Osman Gazi, Fatih bütün hepsi kademe kademe bu açılan yoldan yürüdüler ve 600 yıl dünyaya ders verdiler. Bizim ecdadımız eğer karadan kadırgaları yürüttüyse bu durup dururken olmadı. Bu azmin, imanın gereğiydi. Bunlar yapıldı. Onların ardından giden biz de boğazın altından Marmaray’ı geçirdik. Biz sadece onlarla kalmak ki. Avrasya Tüneli’ni de aynı şekilde boğazın altından geçirdik.

Bu tüneller olmasaydı nerelerden dolaşacaktık? Biz aşığız. Biz dertliyiz. Onun için de bu tünelleri açarak hamdolsun buralara geldik. Hala da devam ediyoruz, devam edeceğiz. Bu konuda bizimle zaten yarışmaları da mümkün değil.”

Soru: İsveç konusu

Erdoğan: “’Bak eğer siz illa NATO diyorsanız. NATO’ya girebilmeniz için bu teröristleri iade edeceksiniz. Eğer bu teröristleri bize iade etmezseniz. 120 kişilik bir liste verdik. Kusura bakmayın.’ dedik. Bunlar o gün bugün bizimle kendilerine göre dalga geçiyorlar. Bunlar Türkiye’yi tanıyamadılar. Zannediyorlar ki 20-30-40 yıl önceki Türkiye, bugünkü Türkiye. Değil. Biz icabında Finlandiya ile ilgili farklı bir mesaj verebiliriz. Finlandiya ile ilgili farklı mesajı verdiğimiz zaman İsveç, şok olacak. Finlandiya’nın da aynı yanlışı yapmaması lazım.

Ziyarete geldiklerinde de doğrusu ben Başbakanı olumlu bir insan olarak gördüm ama maalesef Kuran-ı Kerim’imizi yakacaklar. Etrafında da korumalar, polisler var. Benim ecdadım Osmanlı; İncir, Tevrat böyle bir şeyi yakma eylemine girenleri inim inim inletmiş. Şu anda biz Türkiye olarak onlar böyle yaptı diye biz karşıtını mı yapalım? Hayır biz yapmayız. Bizim aldığımız terbiye bu değil. Onlar Kuran-ı’mızı yakmak suretiyle İslam’ı mı bitirdiler? Bunlar sadece cibilliyetlerinin ne kadar bozuk olduğunu gösterdiler. Aynı şeyi Danimarka yaptı. O da değişen bir şey yok. Biz dik duracağız, sağlam duracağız.”

 

Kaynak:HIBYA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Erdoğan, sosyal medyada en çok takip edilen liderler arasındaÖnceki Haber

Erdoğan, sosyal medyada en çok takip edi...

Başkan Ekrem Yüce’den öğrencilere Ters Ev müjdesiSonraki Haber

Başkan Ekrem Yüce’den öğrencilere Ters E...

Yorum Yazın

21 Mayıs Salı önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (20 Mayıs 2024) 60 saniyede Türkiye ve dünya gündemi
Kavram Öğretimi Çalışmaları
“Sınav kaygısı neden olur ve kaygıyı nasıl azaltabiliriz?”
İSG Uzmanı Görevlendirmelerinde Öncelik İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlerinde Görevli Eğitim Çalışanlarına Verilmelidir
 “Yapay Zekâ ile Eğitimin Geleceği” Çevrim İçi Eğitimleri Devam Ediyor!
Yargıdan Üniversite Yetkilileri Hakkında Yök’ün Eksik İncelemeye Dayalı Raporuna İptal Kararı
Üyelerimize Özel Balkan Turu
“Kuruluştan Çanakkale'ye Tarih ve Medeniyet Gezisi”
Savunma Sanayii Uygulamaları için Hidrojen Teknolojilerinin Geliştirilmesi (HİDROJEN) SAGA Çağrısı
Eklemeli İmalat Yöntemi ile RF Bileşen Geliştirilmesi (EKİM) SAGA Çağrısı Başvuruları Başladı
İşte haftanın yalan haberleri
İşte kendinizi geliştirmeniz için online eğitimler
e-YDS 2024/6 (İngilizce): Ek Başvuruları Başladı
2024 Mayıs Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuruları Başladı
Türk Eğitim Sen Rehber Öğretmenlere Verilen Tercih Danışmanlığı İle İlgili MEB’e Başvuruda Bulundu
2024 Yılı Haziran Dönemi Mesleki Çalışmalarını Başka Bir İlde Yapmak İsteyen Öğretmenlerin Başvuru Formu Açıldı
Kahramanlar İş Başında
Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen b​urs ve destekler;
Mevlana Değişim Programı Nedir?