Depremde hayatını kaybeden eğitim çalışanları ve vatandaşlarımız Hakkari/Çukurca'da dualarla anıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Depremde hayatını kaybeden eğitim çalışanları ve vatandaşlarımız Hakkari/Çukurca'da dualarla anıldı
Abone ol
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerde hayatını kaybeden eğitim çalışanlarımız ve tüm vatandaşlarımız için Sandığımız tarafından, Hakkari ili Çukurca ilçesinde anma programı düzenlendi.Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn.Ceyhan DOĞAN ve Çukurca Belediye Başkanı Sn.Ensar DÜNDAR ziyaret edildikten sonra program kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Tuncer YILMAZ, Genel Müdürümüz Sn. Mintez ŞİMŞEK, Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Sn.Bilal GÜR ve Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ceyhan DOĞAN, yaşanan deprem afetlerinde, anne ve babasını kurtarmak isterken enkaz altında kalıp hayatını kaybeden Malatya Battalgazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sn. Mücahid TUNÇ’un memleketi olan Hakkari Çukurca'daki kabrini ziyaret ettiler. Ardından, merhum TUNÇ'un ailesine taziye ziyareti gerçekleştirildi.

Cuma namazı öncesi, Emir Şaban Camii’nde, depremde yaşamını yitiren eğitimcilerimiz ve vatandaşlarımız için Mevlid-i Şerif okutulup, dualar edildi ve şehadetin kırkıncı günü anısına mevlit hediyeleri dağıtıldı. Daha sonra Çukurca Belediyesi Taziye Evinde, merhum Mücahid TUNÇ adına yemek verildi. 

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Tuncer YILMAZ ve Genel Müdürümüz Sn. Mintez ŞİMŞEK; "İLKSAN yaşadıkça, vatan için olsun veya afetlerde şehadete ermiş olsun, tüm Şehitlerimizi anacağız, Şehit ailelerini anacağız, onları unutturmayacağız ve bundan sonra da mutlaka ailelerimizin yanında olacağız. Onların emrindeyiz,onlar için varız,”dedi. 

Ziyaretten dolayı şeref duyduğunu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Bilal GÜR; ”Buralara kadar gelen İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve değerli üyelerinin, deprem şehitlerimizi anmak vesilesiyle bizleri ziyaret etmelerinden şeref duyduk. İLKSAN'a teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle Hakkari Eğitim Ailesi olarak Sn. Valimiz İdris AKBIYIK’ın riyasetinde, acılarımızı paylaşmaya, ilimizde misafir ettiğimiz depremzedelere ve bölgedeki afetzedelere dostluk elini uzatmaya devam edeceğiz. Tekrardan milletimizin başı sağ olsun,”dedi.

Anma etkinliklerimize, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ, Genel Müdürümüz Sn. Mintez ŞİMŞEK, Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Bilal GÜR, Çukurca Belediye Başkanı Sn. Ensar DÜNDAR, Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ceyhan DOĞAN, Şube Müdürleri; Sn. Muharrem DÜNDAR ve Sn. Oktay KIZILKAYA, Sandığımız Özel Kalem Müdürü Sn. Mustafa GÜNGÖR, Sandığımız Destek Hizmetleri Şefi Sn. Köksal İMAN, Hakkari İl Temsilcilerimiz Sn. Yaşar TAŞ ile Sn.Osman TAŞKIN ve vatandaşlar katılmıştır.

Program sürecinde yardım ve desteklerini esirgemeyen Hakkari Valisi Sn. İdris AKBIYIK, Hakkari İl Mili Eğitim Müdürü Sn. Bilal GÜR, Çukurca Belediye Başkanı Sn. Ensar DÜNDAR, Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ceyhun DOĞAN, Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Yusuf ATAEL,Çukurca İlçe Müftümüz Sn. Mahmut DURMUŞ,Van Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Başkanı Sn. Sabri IŞIK ve Hakkari İl Temsilcilerimiz Sn.Yaşar Taş ve Sn.Osman Taşkın ile tüm konuklarımıza, teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pi Günü, Bilmediklerimizi Öğrenme Günü Olunca...Önceki Haber

Pi Günü, Bilmediklerimizi Öğrenme Günü O...

Yurt Dışında Görevlendirilecek Okutman ve Öğretmenlerin Mesleki Yeterlilik Sınavı Giriş Belgesi YayınlandıSonraki Haber

Yurt Dışında Görevlendirilecek Okutman v...

Yorum Yazın

2 Aralık Cumartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (01 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Sakarya’dan başlayan “Filistin’e Özgürlük Yürüyüşü” Anadolu’ya yayılacak..
10 dakika teneffüs  
Memura Ocak Ayında Yeniden Değerleme Oranı Kadar; %58 Zam ve İlave %10 Refah Payı Verilmeli
4. Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi Başladı
Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri
İki Memur Maaşı Bile Yoksulluk Sınırını Geçemiyor
İstanbul Arel Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Lisansüstü Programlarının Başvuruları Devam Ediyor
MEB Ortaokullarda "Afet Bilinci" Dersinin Müfredatı Hazırlandı
Okul Aile Birliği Yönetmeliğinde neler değişti?
Deprem Bölgesinde Özel Okullarda Okuyan Öğrencilere Verilecek Eğitim Öğretim Desteği E-Kılavuzu Yayımlandı
Görevde yükselme yazılı sınav sonuçlarına göre yapılacak sözlü sınav takvimi belli oldu
Rektör atamaları Resmi Gazete’de
Millî Eğitim Bakanlığı Okul-Aile Birliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
1 Aralık Cuma önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (30 Kasım 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Ankara Başkent Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Lisansüstü Programlarının Başvuruları Devam Ediyor
İstanbul Gelişim Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Lisansüstü Programlarının Başvuruları Devam Ediyor
Okul Temelli Sosyal Sorumluluk Çalışmaları Müfredatı Onaylandı