Depremde hayatını kaybeden eğitim çalışanları ve vatandaşlarımız Hakkari/Çukurca'da dualarla anıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Depremde hayatını kaybeden eğitim çalışanları ve vatandaşlarımız Hakkari/Çukurca'da dualarla anıldı
Abone ol
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerde hayatını kaybeden eğitim çalışanlarımız ve tüm vatandaşlarımız için Sandığımız tarafından, Hakkari ili Çukurca ilçesinde anma programı düzenlendi.Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn.Ceyhan DOĞAN ve Çukurca Belediye Başkanı Sn.Ensar DÜNDAR ziyaret edildikten sonra program kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Tuncer YILMAZ, Genel Müdürümüz Sn. Mintez ŞİMŞEK, Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Sn.Bilal GÜR ve Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ceyhan DOĞAN, yaşanan deprem afetlerinde, anne ve babasını kurtarmak isterken enkaz altında kalıp hayatını kaybeden Malatya Battalgazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sn. Mücahid TUNÇ’un memleketi olan Hakkari Çukurca'daki kabrini ziyaret ettiler. Ardından, merhum TUNÇ'un ailesine taziye ziyareti gerçekleştirildi.

Cuma namazı öncesi, Emir Şaban Camii’nde, depremde yaşamını yitiren eğitimcilerimiz ve vatandaşlarımız için Mevlid-i Şerif okutulup, dualar edildi ve şehadetin kırkıncı günü anısına mevlit hediyeleri dağıtıldı. Daha sonra Çukurca Belediyesi Taziye Evinde, merhum Mücahid TUNÇ adına yemek verildi. 

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Tuncer YILMAZ ve Genel Müdürümüz Sn. Mintez ŞİMŞEK; "İLKSAN yaşadıkça, vatan için olsun veya afetlerde şehadete ermiş olsun, tüm Şehitlerimizi anacağız, Şehit ailelerini anacağız, onları unutturmayacağız ve bundan sonra da mutlaka ailelerimizin yanında olacağız. Onların emrindeyiz,onlar için varız,”dedi. 

Ziyaretten dolayı şeref duyduğunu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Bilal GÜR; ”Buralara kadar gelen İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve değerli üyelerinin, deprem şehitlerimizi anmak vesilesiyle bizleri ziyaret etmelerinden şeref duyduk. İLKSAN'a teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle Hakkari Eğitim Ailesi olarak Sn. Valimiz İdris AKBIYIK’ın riyasetinde, acılarımızı paylaşmaya, ilimizde misafir ettiğimiz depremzedelere ve bölgedeki afetzedelere dostluk elini uzatmaya devam edeceğiz. Tekrardan milletimizin başı sağ olsun,”dedi.

Anma etkinliklerimize, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ, Genel Müdürümüz Sn. Mintez ŞİMŞEK, Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Bilal GÜR, Çukurca Belediye Başkanı Sn. Ensar DÜNDAR, Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ceyhan DOĞAN, Şube Müdürleri; Sn. Muharrem DÜNDAR ve Sn. Oktay KIZILKAYA, Sandığımız Özel Kalem Müdürü Sn. Mustafa GÜNGÖR, Sandığımız Destek Hizmetleri Şefi Sn. Köksal İMAN, Hakkari İl Temsilcilerimiz Sn. Yaşar TAŞ ile Sn.Osman TAŞKIN ve vatandaşlar katılmıştır.

Program sürecinde yardım ve desteklerini esirgemeyen Hakkari Valisi Sn. İdris AKBIYIK, Hakkari İl Mili Eğitim Müdürü Sn. Bilal GÜR, Çukurca Belediye Başkanı Sn. Ensar DÜNDAR, Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ceyhun DOĞAN, Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Yusuf ATAEL,Çukurca İlçe Müftümüz Sn. Mahmut DURMUŞ,Van Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Başkanı Sn. Sabri IŞIK ve Hakkari İl Temsilcilerimiz Sn.Yaşar Taş ve Sn.Osman Taşkın ile tüm konuklarımıza, teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pi Günü, Bilmediklerimizi Öğrenme Günü Olunca...Önceki Haber

Pi Günü, Bilmediklerimizi Öğrenme Günü O...

Yurt Dışında Görevlendirilecek Okutman ve Öğretmenlerin Mesleki Yeterlilik Sınavı Giriş Belgesi YayınlandıSonraki Haber

Yurt Dışında Görevlendirilecek Okutman v...

Yorum Yazın

Öğretici: Torba Kanuna Çalışanların Sorunları Da Eklenmelidir
TEKNOFEST 2023 Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması Proje Detay Raporu Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
Torba kanunla eksiklikler tamamlanmalıdır
Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programını Başvuru Sonuçları Açıklandı
Meclis Kapanmadan Kamu Çalişanlarinin Sorunlari Torba Yasaya Girmeli!
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 16 Haziran'da Tamamlanacak, Uzatma Yapılmayacak
Gaziantep’te deprem nedeniyle idari izinli sayılan öğretmenlere ek ders ücreti ödenir mi?
Kamu yönetiminin, liyakat ve ehliyet yerine, mensubiyetler üzerinden tanzim edilmesi, doğrudan KUL HAKKI YEMEKTİR!
Avrupa Kupası Şampiyonu: Aybüke KILINÇ!
Afet ve acil durumlarda psikososyal destek hizmeti eğitimleri eğitimi uzaktan eğitim kapısında paylaşıma açıldı
Deneyap Kart Akademi Eğitimleri - 2 Başlıyor!
İşte Depremle ilgili yalan haberler ve gerçekler
Deprem Bölgesinde Açılan Halk Eğitimi Kurslarından 79 Bin 162 Vatandaş Yararlandı
Meclisteki Torba Kanuna; 1. Dereceye Yükselen Tüm Kamu Görevlilerine 3600 Ek Gösterge Verilmesi Eklenmeli Ve Memura Bayram İkramiyesi Unutulmamalıdır
YKS Sınavına girecek okul birincileri sisteme işlenecek
TEKNOFEST 2023 Ulaşımda Yapay Zeka Yarışması Çevrimiçi Yarışma Simülasyonu Sonuçları Açıklanmıştır!
TEKNOFEST 2023 Tarım Teknolojileri Yarışması Proje Detay Raporu Sonuçları Açıklandı!