Dokuz Eylül’den Adıyaman’da sosyal dokunuş

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dokuz Eylül’den Adıyaman’da sosyal dokunuş
Abone ol
Adıyaman’daki çadır ve konteyner kentlerde yeni sosyal sorumluluk ve destek projelerini hayata geçirmek için çalışan DEÜ, son olarak Mobil İçme Suyu Tesisi’nin yanı sıra; ‘Hepimiz Çocuktuk’ projesi, ‘Herkes İçin Bilim’ etkinliği, ‘Acil Barınma Birimi’ ve manevi destek çadırı ile depremlerden etkilenen vatandaşlara desteğini sürdürüyor.

Adıyaman’daki çadır ve konteyner kentlerde yeni sosyal sorumluluk ve destek projelerini hayata geçirmek için çalışan DEÜ, son olarak Mobil İçme Suyu Tesisi’nin yanı sıra; ‘Hepimiz Çocuktuk’ projesi, ‘Herkes İçin Bilim’ etkinliği, ‘Acil Barınma Birimi’ ve manevi destek çadırı ile depremlerden etkilenen vatandaşlara desteğini sürdürüyor.

Bugüne kadar felaketten etkilenen birçok ilde depremzedeler için sağlık hizmeti, insani yardım, temel ihtiyaç ve gıda desteğinde bulunan DEÜ, Üniversitenin farklı birimlerinden akademisyenler ve gönüllü öğrencilerinden oluşan 25 kişilik ekip ile Adıyaman’daki çadır ve konteyner kentlerde yeni sosyal sorumluluk ve destek projelerini hayata geçirmek için harekete geçmişti. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın da katıldığı bölgedeki çalışmalarda, kısa sürede birçok proje hayata geçirildi.

YARDIM SEFERBERLİĞİMİZ SÜRÜYOR

DEÜ’nün her türlü yardımı yaşanan zorlu süreçte bölgeye ulaştırdığını kaydeden Rektör Hotar, son olarak Adıyaman’da DEÜ eliyle yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. ‘Yüzyılın felaketi’ olarak anılan depremin olumsuz etkilerini azaltmak için yapılan tüm faaliyetlerin son derece önem taşıdığını aktaran Rektör Hotar, DEÜ’nün de bu kapsamda adeta bir yardım seferberliği başlattığını kaydetti. Rektör Hotar, “DEÜ olarak ilk andan itibaren önce enkaz altından canlarımızı kurtarmak, sonra da yaraları sarmak için zamanla yarıştık. Bugün de burada Üniversitemizin farklı proje ve çalışmalarını sürdürmek için bizden destek bekleyen vatandaşlarımızla bir aradayız. Mobil İçme Suyu Tesisimizin yanı sıra; ‘Hepimiz Çocuktuk’ projesi ile kurulan oyun ve masal atölyemiz, oyuncak atölyemiz, ‘Herkes İçin Bilim’ etkinliğimiz ve manevi destek çadırımız ile depremlerden etkilenen milletimize desteğimizi sürdürüyoruz” dedi.

KÜTÜPHANE KURULACAK

DEÜ Mimarlık Fakültesi öğretim üyelerinin öncülüğünde kurulan ‘Acil Barınma Birimi’ hakkında bilgi paylaşan Rektör Hotar, “Özellikle afetlerde kurulum için alternatif kapalı alan çözüm arayışımız, ‘Acil Barınma Birimi’ ile hayata geçti. Mimarlık Fakültemizin öğretim üyeleri tarafından tasarlanan ve demonte olarak taşınabilen birim, Teknik Atölyeler Şube Müdürlüğümüz tarafından üretilerek Adıyaman’a ulaştırıldı. Bu birim, alanda kütüphane ve eğitim tesisi olarak da hizmet verebilecek” dedi.

‘MANEVİ DESTEK ÇADIRI’NA YOĞUN İLGİ

DEÜ İlahiyat Fakültesi tarafından Adıyaman’da kurulan “Manevi Destek Çadırı” hakkında da açıklama yapan Rektör Hotar, şunları söyledi: “İlahiyat Fakültemiz tarafından öncesinde ‘Manevi Destek ve Rehberlik’ hattını hizmete açmıştık. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza bu hat vesilesi ile kesintisiz manevi destek sunmaya çalıştık. Fakülte hocalarımız tarafından bu kez deprem bölgesinde kurulan ‘Manevi Danışman Çadırı’ ile insanımızın acılarını paylaşmaya ve onlara muhabbet ile yol göstermeye gayret ediyoruz. Vatandaşlarımız manevi destek çadırımıza yoğun ilgi gösterdi. Onlara bu noktada da bir katkımız olduysa ne mutlu bize.”

 

 

Kaynak:IGFA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İlk ders gününde çanta ve kırtasiye desteği Gaziantep Büyükşehir’denÖnceki Haber

İlk ders gününde çanta ve kırtasiye dest...

Öğrencilerin ilk ders konusu deprem olduSonraki Haber

Öğrencilerin ilk ders konusu deprem oldu

Yorum Yazın

TEKNOFEST 2023 Ulaşımda Yapay Zeka Yarışması Çevrimiçi Yarışma Simülasyonu Sonuçları Açıklanmıştır!
TEKNOFEST 2023 Tarım Teknolojileri Yarışması Proje Detay Raporu Sonuçları Açıklandı!
Torba Kanunda SGK Çalışanları Unutulmasın!
Sadâ Kültür Sanat Ve Edebiyat Programı Proje Başvuruları Başlıyor
Memura Bayram İkramiyesi Torbaya Girsin
MEB, Özellikle Lgs Ve Yks'ye Hazırlanan Öğrenciler İçin Sınıf Rehberlik Programlarını Destekleyici Ve Kariyer Danışmanlığı El Kitapları Hazırladı
KPSS-2023/4 Tercih Kılavuzu yayımlandı
45 Bin Öğretmen Alımına İlişkin Atama Takvimi Ve Branş Bazında Kontenjan Dağılımı Açıklandı
Yurtiçi geçici görev yolluğu taleplerinde dikkat edilecek hususlar
Üniversite Kapısında Yığılma Nasıl Önlenir?
Şube müdürlerimizin yetki ve sorumluluklarıyla mütenasip özlük ve ekonomik hakları bir an önce sağlanmalıdır
Deprem bölgesinde 27 Martta eğitim öğretime başlayacak il ve ilçeler açıklandı
1. Dereceye gelen kamu görevlilerinin tamamının ek göstergeleri 3600 olarak belirlenmelidir
Kamu mühendislerinin, görevlerinin getirdiği risk, yetki ve sorumluluklarına mütenasip şekilde özlük, ekonomik ve sosyal koşullarının iyileştirilmesi kaçınılmazdır
Okul idarecilerimizin muhakkiklik görevi angarya olmaktan çıkarılmalıdır
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan depremin 45. gününde kaydedilen gelişmeler!
Kamu Çalışanlarına Seyyanen Artış İstiyoruz
45 Bin Atama Yetmez!
TEKNOFEST 2023 Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması Proje Detay Raporu Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışması Proje Detay Raporu Sonuçları Açıklandı!