Dolgun, Eğitim Çalışanları ile Denizli’de Buluştu.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dolgun, Eğitim Çalışanları ile Denizli’de Buluştu.
Abone ol
Genel Başkan Yardımcımız Selahattin Dolgun, 2 Haziran 2023 tarihinde Denizli 1 No’lu Şubemizin düzenlediği istişare toplantısında üyelerimiz ile bir araya geldi. Denizli 1 No’lu Şube Başkanı Ali Kaygın ve şube yönetim kurulunun hazır bulunduğu toplantıda gündemdeki konular, eğitim çalışanlarının sorunları ve beklentileri gibi pek çok önemli başlık konuşuldu.

242 bin 262 üyemize selam olsun.

Dolgun sözlerine, “Dualarla kurulan teşkilatımız dimdik ayakta, yoluna emin adımlarla devam ediyor. İftira attınız olmadı, bölmeye çalıştınız tutmadı, fitne fesat çıkardınız yetmedi, engellemek için her yola başvurdunuz sonuç alamadınız!  Sizler anlayamazsınız bu inançlı, imanlı, serdengeçtileri. Ülkemizin dört bir yanındaki sendikamızın teşkilat yöneticilerine ve 242 bin 262 üyemize selam olsun. Rabbim sizleri korusun, ayağınıza taş değdirmesin.” diyerek başladı.

Toplu pazarlık masası yeniden revize edilmelidir.

Yaklaşan toplu sözleşme öncesinde kamu çalışanları için üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade eden Genel Başkan Yardımcımız Dolgun, “Her toplu sözleşme olduğu gibi ağustos ayında yapılacak olan toplu sözleşmeye de çok sıkı çalışıyoruz. Hem sahadan beklenti ve talepleri alıyor hem de uzun zamandır süregelen sorunları tespit ediyoruz.  Önümüzdeki toplu sözleşme görüşmelerini çok önemsiyoruz. Zira cumhuriyetimizin ikinci asrının ilk toplu sözleme görüşmesi olacak.

Bundan önce gerçekleştirilen 6 toplu sözleşme süreci, kamu görevlilerinin ve emeklilerimizin mali ve özlük haklarına yeterli katkıyı sağlayamayarak, düş kırıklığı yaratmıştır. Çünkü imza yetkisi sadece bir sendikanın elinde ve milyonlarca kamu çalışanın kaderi ona bağlı. Bunu kabul etmiyoruz! Binlerce üyeye sahip konfederasyonların da imza yetkisi olması gerekir. Bu nedenle toplu pazarlık masası yeniden revize edilmelidir.” ifadelerini kullandı. 

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik başvurularında süreler güncellenmelidir.

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik başvurularında sürelerin güncellenmesi gerektiğini kaydeden Dolgun, ücretli / vekil öğretmenlikte çalışılan sürelerin, özel öğretim kurumlarında uzman öğretici olarak çalışılan sürelerin, üniversitelerde araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ve öğretim üyesi olarak çalışılan sürelerin de 10 yıllık süre hesabında yer almasını talep etti.

Devletimiz kuruluşunun ikinci asrında bazı uygulamalarında kaldırılarak, geçmişte kalması gerekir.

Devletimizin kuruluşunun ikinci asrında bazı uygulamaların da kaldırılması gerektiğini söyleyen Dolgun, “Bunlardan en önemlisi sözleşmeli öğretmenlik uygulamasından vazgeçilmesidir. Sözleşmeli, ücretli öğretmenlik şeklindeki istihdam yöntemleri kaldırılarak, sadece kadrolu atama yapılmalıdır” şeklinde konuştu.

Seçim öncesi verilen sözlerin takipçisi olacağız.

Seçim öncesinde verilen sözlerin takipçisi olacaklarını kaydeden Dolgun, “ Bilindiği gibi seçim öncesinde en düşük memur maaşının 22 bin TL’ye yükseltileceği ve tüm 1. derecedeki memurlara 3600 ek gösterge verileceği açıklanmıştı. Türkiye Kamu-Sen olarak bu konuların önemini her fırsatta dile getirmiştik. Şimdi de verilen sözlerin en kısa zamanda yerine getirilmesi mücadelemizi vereceğiz.” diye konuştu.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Model Uygulama Kılavuzunun Geliştirilmesine Yönelik Çalıştay İzmir’de BaşladıÖnceki Haber

Model Uygulama Kılavuzunun Geliştirilmes...

Bakan Yerlikaya’dan Samsun’da selde hayatını kaybeden vatandaşın ailesine taziye ziyaretiSonraki Haber

Bakan Yerlikaya’dan Samsun’da selde haya...

Yorum Yazın

23 Haziran Pazar önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün 22 Haziran 2024 Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Bilim İletişimi Gönüllülük Programı Başvuruları Başladı!
İşte kendinizi geliştirmeniz için online eğitimler
Teknofest Çeşitli Kategorilerdeki Yarışma Sonuçları Açıklandı!
Mülakatlarda KPSS puanına mütenasip puanlama yapılacağını duyurun. Hem komisyon üyelerimiz hem de genç meslektaşlarımız rahatlasın.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Rehberi Yayımlandı
Gençlik Yaz Okuluna başvurular başlıyor
eTwinning Kalite Etiketi başvuruları uzatıldı
MEB, Bir Yılda Hayata Geçirilen Projeleri Bülten Olarak Yayımladı
İmam Hatip Liseleri Arasında, 11 Dilde Münazara Yarışmaları Sonuçlandı
Şimdi Teneffüs Zamanı
EBA defterini al izle
İşte MEB'in Trafik Eylem Planı
E İzleme nedir?
İşte MEB tarafından açılan tüm kurslar ve başvuruları
Eğitimde Birlikteyiz Öykü Kitapları
Eğitimde Birlikteyiz
Mülakatlar Başlamadan, Ahlaksızlıkları Başladı Bile!
İşte haftanın yalan haberleri